Skocz do zawartości

Eheim 2215+ vs. JBL CP500


Lenek

Rekomendowane odpowiedzi

poza tym że takiej ceramiki jak się ma w eheimie nie kupisz nawet za 100 zł a co dopiero za 70-80 zł


A powiedz mi Yaro dlaczego tak uważasz?

Bo napisane , że eheim?

Chyba tylko dlatego:)

Nawet jeśli wsypiesz keramzyt to nie jestem pewien czy byłaby duża różnica.

Używałem Siporaxu , używałem biocera maxu hagena , a teraz używam tego:

http://www.allegro.pl/item272614576_272614576.html


Nie ma różnicy.

Więc nie widzę powodu dla którego miałbym przepłacać za eheimowską "markową" ceramikę.

Z eheimem w ogóle jest ciekawa sprawa , bo zauważ , że wszystkie części jakie chcesz do niego kupić kosztują bajońskie sumy , a do innych marek są o połowę , a nierzadko i kilka razy tańsze.

I raczej nie ma to nic wspólnego z jakością , a raczej z kreowaniem marki właśnie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stosuję tylko keramzyt za 5 pln na 30 filtrów. Natomiast eheim 2228 różni się od JBL-a faktyczną wydajnością pompy a co za tym idzie jest poprostu znacznie lepszy. Można to tylko wytestować w akwarium higienicznym z dużą obsadą ryb ale to zupełnie nie na temat topicu.


Z tym się muszę zgodzić :D

JBL ma mniejszą faktyczną wydajność pompy , ale dla mnie raczej nie warte różnicy w cenie :D

U mnie faktyczna wydajność wraz z wkładami to ok 600-700l/h w zależności od stopnia zabrudzenia wkładów:)

Gdy stosowałem oryginalne gąbki i włókninę wydajność ta była jeszcze mniejsza , dlatego z nich zrezygnowałem.


Ale ja dalej mimo wszystko zostaję przy JBL-u

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lenek! Kup JBL i właduj ceramikę tak jak pisał danielj i gitara. Wewnętrzny jakaś głowica 1000l/h i sprawa załatwiona. Bakterie nie rozróżniają marki filtra tylko urzytkownik ma czasami problem z poprawną obsługą przy serwisowaniu z czego wynikają przecieki i pęknięte elementy... Pozdro !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zwolennikiem Eheim-ów nie dlatego, że jest to znana marka tylko dlatego, że to naprawdę dobre filtry użytkuję ich wiele i żaden nigdy się nie zepsół. Filtry, które użytkuje pracują w wylęgarniach zimnowodnych często na zewnątrz pod chmurką w szklarniach, piwnicach i zwykłych mieszkaniach. Pracują już nie rok i nie pięć lat a znacznie dłużej. W tym czasie filtry innych marek niestety zdążyły się "zużyć" :( Wiem, że ich cena nie jest niska ale biorąc pod uwagę fakt, że jest to zakup na całe życie to myślę, że warto. Oczywiście filtry innych marek będą także skutecznie oczyszczać wodę różnica jest tylko taka, że będą to robić mniej skutecznie i krócej.

Nie neguję nikogo, niech każdy kupuje to na co ma ochotę chciałem tylko zaznaczyć, że Eheim wart jest swojej ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakub ! Całkowicie się z tobą zgadzam ! Czasami jednak trzeba patrzeć na to tak jak w przypadku Lenka i kilku innych mniej doświadczonych i nie przy kasie, akwarystów. Niska cena + przykre doświadczenie = WIEDZA. Ja ufam wiedzy i w doświadczenia innych akwarystów i narazie wybrałem DIY + Tetra. Mam słabość do Eheim-ów ! ;) . Pozdro dla wszystkich!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lenek napisz czy Ci głośno chodzi.


Ja dopiero dziś odpaliłem kompa od czasu świąt i z mojej strony miałbyś negatywną opinię o tym filtrze.


Mój cicho chodził jakiś 1 miesiąc a potem zaczął buczeć.Szafka jest cała wyłożona styropianem ale odgłos pracy dalej słychać.

Nie jest głośne terkotanie tylko praca jakby transformatora. Ten dźwięk jest "wszędobylski" , kiedyś nawkładałem poduszek ale i tak dalej było słychać!!


Niestety zostałem z tym problemem na zawsze, gdyż zapodziała mi się karta gwarancyjna :cry::cry::evil::evil:


Ma ktoś jakiś pomysł jak to wyciszyć?

Dodam, że jest to model JBL 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem to tej wadzie, ale podobno dotyczy ona tylko modeli 250.


ja mam JBL'a CP 250 i u mnie jest niesłyszalny i nie mam z nim żadnych problemów, z mojej strony godny jest polecenia:) kartony filtrów JBL'a opasane są (jak się kupuje oczywiście) białą opaską nylonową bądź żółtą, jeśli jest biała pochodzi z niemieckich fabryk i magazynów, jeśli jest żółta to znaczy, że te partie pochodzą już z fabryk azjatyckich do których JBL z resztą jak inne firmy również przerzuca swoje linie produkcyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.