Skocz do zawartości

Bakterie startowe - Co będzie lepsze na start?


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Jerry_jerry napisał:

Pan Henryk stwierdził, że jesteś raczej zwolennikiem "naturalnego startu" czyli bez bakterii. Czy to prawda?

Tak jak napisałem, nie do końca. Bakterie skutecznie wspirają start akwarium i na pewno bym ich użył. W przeciwieństwie do Henryka, uważam, że każde dostępne na rynku bakterie spełniają swoją rolę w lepszy, lub gorszy sposób. Można szukać tych najlepszych, tylko po co? Niepotrzebne komplikowanie sprawy.

 Nie ma w tym żadnej filozofii. Już sam Henryk napisał, że można wrzucić do świeżego baniaka pożywkę (mrożonka, inny pokarm), albo kilka ryb "startowych". Do tego idą bakterie. Później tylko trzeba kontrolować przebieg procesu azotowego i gdy się zamknie, wpuszcza się ryby. Przygotowuję FAQ i tam postaram się to bardziej szczegółowo opisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy to jakaś wielka tajemnica aby dowiedzieć się kiedy taki FAQ puścisz w obieg dla potomnych? Przyznam się, że jestem jeszcze przed startem dlatego chętnie coś takiego poczytam. Im więcej opinii tym lepiej aby samemu wyciągnąć wnioski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że opinia jakoby ryby startowe się męczyły jest mylna. Poziom amoniaku przy tych kilku rybach nie wzrośnie do poziomu zagrażającego ich zdrowiu, czy życiu, a w sposób naturalny i spokojny pozwoli wystartować cyklowi azotowemu.

5 minut temu, Jerry_jerry napisał:

A czy to jakaś wielka tajemnica aby dowiedzieć się kiedy taki FAQ puścisz w obieg dla potomnych?

Kwestia dni, nie tygodni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dziękuję za odpowiedź. W takim razie będę czekał. Kilka dni mnie nie zbawi a do tego czasu spokojnie mogę zająć się aranżacją i dokończyć kompletowanie sprzętu.;)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, pozner napisał:

Start na zegarek to niewłaściwe określenie, bo nie chodzi o bicie rekordów i czas nie ma tu znaczenia. Sam widzisz ile problemów mają ludzie z Twoim startem na WA. W tym wszystkim gubi się istota zagadnienia, czyli skuteczny start akwarium.

Jak zwykle przemycasz szkalujące podteksty:P. Napisałeś że Start na WA to same problemy i nie skuteczny start akwarium.

Nie rozumiesz też skrótu myślowego " start na zegarek" więc podaję szczegółowo jak on przebiegał bo sam tak robiłem 30 lat temu w Warszawie gdy jeszcze tam gdzie ty mieszkasz było lotnisko i jeziorka z dafnią oraz wał ziemny i ogródki działkowe.

 

Start na zegarek ;)

Zalewasz baniak kranówą , nic nie lejesz nic nie dajesz - czekasz miesiąc czyli 720 godzin i wpuszczasz ryby - jak widać to nie ma nic wspólnego z biciem rekordów.

Ale tu ostrzegam - we współczesnym świecie gdy kranówa przechodzi wiele procesów odżelaziania, usuwania manganu i jest często nie chlorowana a traktowana dwutlenkiem chloru czy chloraminą nie polecam już tej metody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, deccorativo napisał:

Napisałeś że Start na WA to same problemy i nie skuteczny start akwarium.

Gdzie tak napisałem? Napisałem, że ludzie mają problemy z tym startem, bo to jest fakt. Nigdzie nie napisałem, że to jest nie skuteczny start.

13 minut temu, deccorativo napisał:

Ale tu ostrzegam - we współczesnym świecie gdy kranówa przechodzi wiele procesów odżelaziania, usuwania manganu i jest często nie chlorowana a traktowana dwutlenkiem chloru czy chloraminą nie polecam już tej metody.

Nie strasz tym dwutlenkiem chloru. Od lat leję przy podmiankach wodę prosto z kranu i jakoś wszystko funkcjonuje. Chloraminy do dezynfekcji nie używa żaden wodociąg w Polsce. Ta metoda jest gorsza od chloru gazowego, szeroko stosowanego te 30 lat temu, o których wspomniałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak troszkę z innej strony zagadam bo takie dostałem zadanie na forum :)
Jak będziesz mierzył parametry wody to zakup polecane testy kropelkowe jbl. Zoolek z czasem staje się niemiarodajny. Porównywałem oba testy i po pewnym czasie ich wartość znacznie się różni. Na wodzie z jednego baniaka pokazuje dwa różne wyniki - i to dosyć rozbieżne.

Uparcie twierdziłem że są spoko, ale pomyliłem się. Przepraszam za OT i już mnie tu nie ma :P
 

Edytowane przez mareckee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.