Skocz do zawartości

poobgryzane płetwy


Rekomendowane odpowiedzi

- wielkość akwarium: 250l

- obsada: dorosłe maingano 1+3, 10 szt młodzieży elongatus gold bar

- filtracja: mechaniczna + biolog zew.

- parametry wody: Ph-8, No2-niewykrywalne, no3-5, kh-7 gh-10

- sposób karmienia: 1-2 razy dziennie przez 3 min

- częstotliwość i wielkość podmian wody co 2 tyg 40 %

Witam, mam problem z młodymi elongatusami. Zauważyłem że większość młodych sztuk ma poobgryzane płetwy ogonowe. Nie dużo, są to takie postrzępienia, wszystkie ryby pływają i ochoczo jedzą, natomiast zastanawia mnie co mogę zrobić żeby przestały się obgryzać ? Z obserwacji stwierdzam że drugi dorosły już gatunek nie ma z tym nic wspólnego, obgryzienia są ewidentnie sprawką młodych elongatusów. Płetwy odrastają, prawda ? Zostawić sprawę tak jak jest i poczekać co będzie ? Troszkę się niepokoję o te ogonki...

Edytowane przez eublefar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadrobiłem już braki w elementarnej wiedzy o rybach, wiem że płetwy odrastają :)

Tak się zastanawiam, moje maingano są strasznie spokojne, nigdy nie było między nimi przypadków ciężkich bojów czy właśnie rzekomego obgryzania płetw, dodatkowo moje melanochromisy mają całe piękne i kształtne płetwy i jeżeli winowajca obgryzania jest w akwarium to pewnie chciałby skubnąć i im. I tak idąc moim tokiem rozumowania pytaniem jest czy sprawcami całego zamieszania nie są młode hongi, z którymi elongatusy przebywały w jednym akwarium na hodowli, a ja przez nieuwagę nie dostrzegłem wcześniej obgryzień. To by wiele tłumaczyło, szczególnie że u mojego taty hongi zjadły prawie cały ogon johanni...

Tak czy siak te milimetrowe uszczerbki na ogonie przy młodych rybach powinny się zregenerować w 100 % bez śladów ?

Edytowane przez eublefar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, eublefar napisał:

pytaniem jest czy sprawcami całego zamieszania nie są młode hongi, z którymi elongatusy przebywały w jednym akwarium na hodowli, a ja przez nieuwagę nie dostrzegłem wcześniej obgryzień.

To nie zwróciłeś uwagi, czy ryby z tymi ubytkami przyjechały do Ciebie? Mogło tak być jak napisałeś. Gdyby to były maingano, to byś miał zgony. 

2 godziny temu, eublefar napisał:

te milimetrowe uszczerbki na ogonie przy młodych rybach powinny się zregenerować w 100 % bez śladów ?

W 100%.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co można zrobić to dołożyć kamieni, żeby zwiększyć ilość zakamarków, kryjówek, gdzie mogą ukryć się słabsze ryby. Jeśli to są przepychanki i bójki ryb, to nic nie można zrobić. Taka ich natura. Popodgryzane płetwy to nic groźnego.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.