Skocz do zawartości

Lista zakupów - Filtracja do akwarium


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
1 minutę temu, MatiK napisał:

Ok, doczytałem, że ten super prefiltr ma własną pompkę, na początku myślałem, że chcesz to ciągnąć na JBLu. Niestety 400 l/h to jest bardzo niewystarczający przepływ na filtr mechaniczny, który ma służyć w akwarium z biotopem Malawi.

Pewnie pomyliłeś z wersją "b", która faktycznie ma własną pompkę. Ja cały czas myślę i piszę o "a" czyli samym pojemniku ze złączkami i wypełnieniem. Tak więc dobrze doczytałeś, że chce to oprzeć tylko na pompie z kubła.

Opublikowano

A no widzisz... Cholera, skasowałem cały swój wywód :P 

18 minut temu, Jerry_jerry napisał:

Tylko prefiltr miał służyć za mechanika a jbl za biologa.

Nie musisz mi w takim razie tego tłumaczyć bo wiem o co Ci chodziło. Pomysł jest kiepski bo JBL się zdławi i o ile biologia będzie miała się świetnie to filtracja mechaniczna praktycznie nie będzie istniała. Ale to tylko moje zdanie, pewnie czytałeś gdzieś o takim rozwiązaniu i wiele osób twierdziło, że to ma się świetnie ;) 

W każdym razie filtracja mechaniczna w zbiorniku z biotopem Malawi powinna mieć dość silny przepływ sekcji mechanicznej, ponieważ ryby są spore i trochę brudzą.

Wg mnie się nie sprawdzi i lepszym pomysłem będzie już zastosowanie rady deccorativo z filtrem Hw i prefiltrem z korpusu narurowego. Co do falownika zgadzam się z kolei z Pleziorro, JVP to badziew, RW-4 będzie dużo lepsze.

Opublikowano
1 minutę temu, egon44 napisał:

,a potem w razie zalegających odchodów

Ja mimo zastosowania HW z prefiltrem narurowym, falownik kupiłbym od razu. Sam kubeł nie pociągnie biologii i mechaniki zarazem.

Opublikowano

Ja jeszcze w sprawach finansowych, baniak 300l 120x50x50 kosztuje 350zł

http://myciok-sklep.pl/index.php?route=product/product&path=60_61&product_id=85

I chyba na Allegro Myciok daje darmową przesyłkę (kiedyś dawał)

Do tego pokrywę robisz sam ze spienionego PCV, łatwo, niedrogo i masz tak jak będziesz chciał a nie tak jak producent wymyślił a wymyślił tak, ze i tak musisz poprawiać, choćby stosując uszczelki :).

Do tego w pokrywie własnej produkcji robisz od razu oświetlenie ledowe, dostosowane do Twoich potrzeb a nie tak jak wydumał producent.

Koszt wykonania pokrywy z ledami, zasilaczami, przewodami nie powinien przekroczyć 400zł.

Szafkę dokupisz albo na Alledrogo, albo sam sobie możesz z płyty meblowej skręcić. Prosta otwarta z przodu z pełnymi plecami nie powinna wyjść drożej niż 300zł (z płyty 25mm a nie 18 jak kupna).

Oczywiście trzeba do tego troszkę serca włożyć, ale będzie praktyczniejsze niż kupne i jednak tańsze, bo to 300l a nie 200 jak w Gloosy 100.

Ale do niczego nie namawiam, przedstawiam po prostu opcje :).

Powodzenia i śledzę postępy.

Opublikowano
11 minut temu, MatiK napisał:

Ja mimo zastosowania HW z prefiltrem narurowym, falownik kupiłbym od razu. Sam kubeł nie pociągnie biologii i mechaniki zarazem.

Słuszna uwaga ;) ,ale może kolega na początek spróbować bez falownika,oczywiście mając młodą obsadę bo przy dorosłych rybach będzie tak jak piszesz.

Opublikowano
3 godziny temu, Jerry_jerry napisał:

Założenie było takie: szafka, akwarium oraz pokrywa muszą pasować do ogólnej koncepcji jaka panuje w salonie - wymóg żony.

Rafał (Pleziorro), Twoje propozycje są super, ale nie trafione.

Też uważam, że to co proponuje deccorativo jest optymalne w Twojej sytuacji. Przepływ musisz mieć na tyle mocny, żeby oczyścić skutecznie akwarium z zanieczyszczeń. Twój pomysł tego nie zrealizuje.

Opublikowano

No dobrze czyli podsumowując wszystkie powyższe uwagi powinienem zdecydować się na:

1. Korpus narurowy 10" plus wata owinięta sznurkiem

2. Filtr zewnętrzny HW 304a zasypany ceramiką

3. Na powrocie grzałka przepływowa

4. Falownik do prawidłowiej cyrkulacji i wymiatana nieczystości.

Opublikowano (edytowane)
4 minuty temu, Jerry_jerry napisał:

No dobrze czyli podsumowując wszystkie powyższe uwagi powinienem zdecydować się na:

2. Filtr zewnętrzny HW 304a zasypany ceramiką

Wystarczy 0,5-1l ceramiki żeby obsłużyć biologię w tym zbiorniku...

Szkoda zapychać na fuul kubełka tym samym zwalniać jeszcze bardziej jego przepływ...

1,3,4 ok ;) 

Edytowane przez egon44
Opublikowano
4 minuty temu, Jerry_jerry napisał:

. Filtr zewnętrzny HW 304a zasypany ceramiką

Zasypał bym jeden kosz i to nie na full aby filtr pracował pełną mocą. 1 litr ceramiki w zupełności Ci wystarczy. 

Reszta jak dla mnie OK.

Pisałem równo z Egonem ale jak widać mamy takie samo zdanie.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Dawno się nic nie działo w tym temacie, a to z powodu mojej choroby. Która mnie dopadła w czerwcu zaczęło się, od przeziębienia potem zapalenie płuc i tak mnie trzymało praktycznie do końca sierpnia. Nie ruszałem się właściwie z łóżka i schudłem ponad 20 KG do tej pory nie wiem co mnie tak uczuliło. Więc moje prace ograniczyły się tylko do karmienia, ale ryby przetrwały moją nie dyspozycje bez problemu. Teraz od kilku dni obserwuje mnóstwo młodzików za równo żółtych jak i pomarańczowych. 
    • Obsada: Aulonocara fire fish + Aulonocara ob marmalade Polecicie dietę? Hodowca (z Żor) polecił mi Discus red booster granules dla lepszego wybarawnienia.
    • Ooo... mam blisko do kolegi, 1,5h drogi i oglądanie na żywo 😉
    • Tło jest kosmiczne! Jak byś chciał to mogę Ci przywieźć do Częstochowy kilkanaście sztuk Tramitichromis intermedius kambiri (jestem w każdy poniedziałek) . Mają około 1-1,5 cm. Oczywiście za darmo  
    • Rewelacyjnie wygląda nowa odsłona👍 wszystko się ze sobą ładnie zgrywa. Tło chyba wyszło z pod ręki AquaDan? Sądząc po aranżacji celujesz raczej w non mbune🙂
    • @ziemniak Świetnie to wygląda, ta duża ilość roślin na górze też. 👍 Doniczki nie przeszkadzają w obsłudze akwarium, stojąc na szybach nakrywkowych? Jeśli jest nieco miejsca z tyłu nad akwarium, to pomyślałbym o dorobieniu 1-2 niewielkich modułów do przyklejenia na ścianę, jakby przedłużenia skał ponad powierzchnię wody - moim zdaniem wyglądałoby obłędnie. I hydroponikę zrobiłbym na całej długości, tak jak masz teraz te rośliny. 😀 Takie korytko, coś jak u mnie, no ale trzeba by robić pokrywę. P.S. Zdjęcia znad jeziora, w stopce - też świetne. 💪
    • Tło zarośnie glonami i będzie wyrywać z butów. Super. Kto robił Ci tło, czy to dzieło Twoich rąk? 
    • Wody mniej ponieważ tło swoje zajmuje ale powiem tylko jedno słowo - Pięknie 🤩
    • Żółte cały wieczór siedzą w ławicy w jednym rogu. Ciekawe, czy boją się jakiegoś tarłowca, czy coś im innego przeszkadza.
    • Nowa odsłona akwarium 260x55x70h (~1001 litrów) Wody weszło około 670 litrów, czyli około 100 litrów mniej niż w poprzedniej wersji. Tym razem za filtrację odpowiada komin o wymiarach 15x40 cm wypełniony gąbkami 10-30 PPI oraz kształtkami K1. W środku pompa Jebao DCP-2500. Oświetlenie bez zmian, dwie belki LED po 260 cm z modułami RGB i 11.000 k.  Więcej osprzętu nie ma. Całość w szczycie doby to pobór około 30 W. Grzałki nie mam, bo zimą temperatura rzadko spada poniżej 22 stopni. Zrezygnowałem z pokrywy. Akwarium jest przykryte sekcjami szyb nakrywowych, na których w tylnej części położyłem doniczki z roślinami. W przyszłości planuję w rogu hydroponikę. Płótno nad akwarium kupiłem w tym roku nad brzegiem jeziora. Mam szczerą nadzieję, że wykonał go lokalny artysta. Nałożyłem go na ramkę z listewek. Obsada to dalej niewiadoma.
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.