Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano (edytowane)

A ja dzisiaj zamówiłem w eRybka baniaczek 150x55x55wys ale bez wzmocnien!! (12mm optiwhite).. mogłem wyższe 150x55x60wys ale musiałoby mieć wzmocnienia wzdłużne.. a zależało mi żeby nie było wzmocnień bo chcę mieć minimalistyczny wygląd, bez obudowy..coś a'la te holenderskie, z roślinkami na optiwhite.

co o tym myślicie?

ps. no i planuję listwę ALU 10cm x 1cm z modułami LED oparta na szybach bocznych - umieszczona gdzieś na środku akwarium. Za tą listwą pokrycie w postaci pleksi lub poliwęglanu (taki jaki stosuje się w budowie zadaszeń), z przodu chyba to samo z klapką na karmienie  - powinno być to wszystko sztywne, oczywiście jakieś mikroblaszki na krawędziach tych pokryw żeby to się jednak jakoś opierało na ściankach. Ale dzieki temu akwarium będzie wyglądało jakby nie miało pokrywy

Edytowane przez fenster
Opublikowano

Każdy robi jak lubi :) Ja osobiście wolę ukryć lustro wody na bocznej szybie i kamienne osady i inne skropliny pod tłem.

Ale nie neguję wszelkich odkrytych pomysłów. Chętnie bym zobaczył u Śpiocha jak to na żywo wyszło :)

Opublikowano
3 minuty temu, Pleziorro napisał:

Każdy robi jak lubi :) Ja osobiście wolę ukryć lustro wody na bocznej szybie i kamienne osady i inne skropliny pod tłem.

Wiem, że to będzie wymagało więcej pracy w zachowaniu czystości na szybach.. ale może dam radę ;) 

Opublikowano
ps. no i planuję listwę ALU 10cm x 1cm z modułami LED oparta na szybach bocznych - umieszczona gdzieś na środku akwarium.

Od razu napiszę - 1cm wysokości to za mało, moduły będą z niej wystawać i przy oglądaniu z pozycji niższej niż góra akwarium będą razić w oczy. Ja u siebie ratowałem się wklejeniem płaskowników alu w rowek listwy. Jak będzie trzeba jutro postaram się zrobić zdjęcie aby zobrazować o co mi chodzi.

Wysłane z telefonu

Opublikowano
5 godzin temu, spiochu napisał:

Od razu napiszę - 1cm wysokości to za mało, moduły będą z niej wystawać i przy oglądaniu z pozycji niższej niż góra akwarium będą razić w oczy. Ja u siebie ratowałem się wklejeniem płaskowników alu w rowek listwy. Jak będzie trzeba jutro postaram się zrobić zdjęcie aby zobrazować o co mi chodzi.

Można też zamontować moduły o mniejszym kącie świecenia, ewentualnie można zamontować soczewki skupiające. Gdzieś na Forum jest o tym temat. Poza różnicą w rozwiązaniu, jest też różnica w efekcie świecenia.

Opublikowano (edytowane)

generalnie akwarium odkryte daje najlepszy efekt w tym przypadku tj. szkło OW, woda pod samą krawędź, oświetlenie podniesione (czy to belka opierająca się na krawędziach czy zwisające z sufitu)

decoration-a-refreshing-feeling-from-a-g

tutaj masz przykład na forum, malawijskiego zbiornika otwartego :

tutaj też Kolega z tego forum 

ale poukładanie szkiełek czy to na zbiorniku bez wzmocnień czy to na takim ze wzmocnieniami to coś koło tego :

glasstop1.jpg

IMO to wygląda jak lata '80, ale co kto lubi, ale moim zdaniem jak chcesz "otwierać" zbiornik to albo idź na całość albo zrób pokrywę ..

sam chciałem mieć zbiornik otwarty, ale teraz widząc jak zachowuje się mbuna chociażby przy jedzeniu, jestem zadowolony, że mam pokrywę :) to nie neonki czy razborki espei, że coś tam pomemłają w toni tylko dzikusy robiące pralkę przy lustrze wody zanim jeszcze wsypiesz jedzenia :) 

możesz spróbować z koroną np.

 

 

Edytowane przez michal_j
Opublikowano (edytowane)

dobra.. dzisiaj zmieniłem projekt w eRybka z 150x55x55 na 160x55x60 z wzm. wzdłużnymi..zrobię jednak pokrywę ze spienionego pvc. 

Edytowane przez fenster
Opublikowano

Tez bym chetnie zmienil szyby na cos lzejszego typu plexi czy poliweglan, ale moje doswiadczenoe jest takie, ze to się latwo rysuje i szybko matowieje. Na poczatku jest ladnie, a potem obrzydza. Szyba chociaz ciezsza to jednak po umyciu z kamienia po skroplinach czy odkurzeniu wyglada jak nowa.

Dodatkowo ten poliweglan komorowy jezeli nie bedzie mial paskow w srodku jak u Deccorativo, a oswietlenie ledowe nad nim, to takie swiatlo po przejscii przez te komory moze dawac dziwne efekty

Opublikowano (edytowane)
10 godzin temu, wojtekr napisał:

Tez bym chetnie zmienil szyby na cos lzejszego typu plexi czy poliweglan, ale moje doswiadczenoe jest takie, ze to się latwo rysuje i szybko matowieje.

Wojtku co ty myślisz że nie sprawdziłem ??

To bardzo dobrze że się rysuje a szczególnie od wycierania ściereczką nasączoną octem -może się rysować do woli.

Nawet nie wolno użyć płyty poliwęglanu komorowego bezbarwnego tylko i wyłącznie ten MLECZNY  więc rysy na nim mogą być a kamień usuwasz octem. 

http://www.szprotbud.com.pl/poliweglan/img/poliweglan_mleczny.jpg

Tylko do pasków led w płycie może być ten poliwęglan komorowy bezbarwny.

A wiesz dlaczego musi być mleczny - bo  przy diodach power LED  RGB 10W lub nawet 50W efekt tęczowej aureoli znika.

Światło jest tak rozproszone jak z rur świetlówek i nawet bliki prawie znikają.

Z wierzchu i tak obklejam ten poliwęglan tapetą samolepną by sufit nie był rozświetlony jak baniak, chyba że tak chcesz.

Więc rysowanie mlecznego poliwęglanu nie jest istotne zupełnie.

10 godzin temu, wojtekr napisał:

Dodatkowo ten poliweglan komorowy jezeli nie bedzie mial paskow w srodku jak u Deccorativo, a oswietlenie ledowe nad nim, to takie swiatlo po przejscii przez te komory moze dawac dziwne efekty

No dalej nie wierzysz w decco - kolego:D

Najlepiej sprawdzić a potem powątpiewać.

Masz filmik z obu nowych testowanych rozwiązań razem . Specjalnie dałem pomarszczony biały ręcznik i kamień który powinien dać aureolę tęczową .

Najpierw moja belka 4x RGB COB 10W  leżąca na MLECZNYM POLIWEGLANIE  a dalej tylko dwa paski  RGB + W 9000K na 5630 wewnątrz płyty poliwęglanu jednokomorowego BEZBARWNEGO.

j

 

Edytowane przez deccorativo

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Wody mniej ponieważ tło swoje zajmuje ale powiem tylko jedno słowo - Pięknie 🤩
    • Żółte cały wieczór siedzą w ławicy w jednym rogu. Ciekawe, czy boją się jakiegoś tarłowca, czy coś im innego przeszkadza.
    • Nowa odsłona akwarium 260x55x70h (~1001 litrów) Wody weszło około 670 litrów, czyli około 100 litrów mniej niż w poprzedniej wersji. Tym razem za filtrację odpowiada komin o wymiarach 15x40 cm wypełniony gąbkami 10-30 PPI oraz kształtkami K1. W środku pompa Jebao DCP-2500. Oświetlenie bez zmian, dwie belki LED po 260 cm z modułami RGB i 11.000 k.  Więcej osprzętu nie ma. Całość w szczycie doby to pobór około 30 W. Grzałki nie mam, bo zimą temperatura rzadko spada poniżej 22 stopni. Zrezygnowałem z pokrywy. Akwarium jest przykryte sekcjami szyb nakrywowych, na których w tylnej części położyłem doniczki z roślinami. W przyszłości planuję w rogu hydroponikę. Płótno nad akwarium kupiłem w tym roku nad brzegiem jeziora. Mam szczerą nadzieję, że wykonał go lokalny artysta. Nałożyłem go na ramkę z listewek. Obsada to dalej niewiadoma.
    • Dlatego zastanów się czy faktyczne musisz  zmieniać. Teoretycznie im filtr ma większą wydajność , większy pobór mocy itp. tym będzie bardziej głośny. Ale to tylko teoria  bo może się zdarzyć , że ten o mniejszej mocy itp. może okazać się głośniejszy bo np. wirnik jest źle dopasowany i bije na ośce. Spójrz na to jeszcze z innej strony a mianowicie czy planujesz zmieniać akwa na większe?  Jeżeli tak to bym śmiało brał ten który będzie dedykowany do ewentualnego nowego litrażu.  Nikt Ci nie da 100% gwarancji , że konkretny filtr będzie cichy.  Zasugeruj się opiniami na ich temat ale ryzyko zawsze będzie. Ostatecznie zawsze można wyciszyć szafkę i znajdziesz tutaj kilka tematów o tym jak to zrobić.
    • Witam. W moim akwarium 214 litrów mam JBL-a e901 i ten filtr pracuje już 10 lat. Filtr jest sprawny i nigdy z nim nic złego się nie działo. Chcę go zmienić i pytanie czy przejść na nowszy model JBL e902 czy może zastosować większy JBL e1502 zleży mi też na poziomie głośności aby był cichy bo akwarium stoi w sypialni. 
    • Dla mnie non-mbuna to jest zagadka. Niby parametry wody w kranie idealne, w akwarium również, ale może jednak coś jest w wodzie co testy nie wykrywają? U mnie każde podejście do non-mbuny kończyło się fiaskiem.
    • Ja mam najtańsze kształtki z polecenia @triamond. Używam ich statycznie i teraz przy restarcie akwarium fajnie zaszły brudem. Na samym K1 i różnej gradacji gąbkach, bez waty woda kryształ na długości 260 cm.
    • Przerabiałem te media. Ten produkt był skuteczny, dość mocno podbijał PH - u mnie o ok. 0,5. Pomyśl o Seachem Malawi/Victoria Buffer - podnosi silnie pH oraz KH nie podnosząc GH.
    • Przy tej wielkości szkła najdroższy jest transport. Ja bym popytał po miejscowych lepszych sklepach - może któryś współpracuje z myciokiem, erybką lub podobnymi. Brałbym z 10. Kiedyś była akcja, że 240 pękały przy wzmocnieniach. Były właśnie robione z 8
    • Te ryby są nieprzewidywalne, ale u mnie nigdy jeden samiec się nie sprawdzał. Nie ważne w jakim litrażu. Dla przykładu teraz mam auratusa 4+4 (dwa potężne samce plus dwa to tacy chłopcy do bicia), samice spokojnie noszą młode do tego stopnia, że mam inwazję młodych. Na pewno agresję u nich rozkładają inne samce i temperatura, bo nie używam grzałki (w akwarium zimą mam ok 22 'C, a latem 26 'C).
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.