Skocz do zawartości

Pomoc w doborze pokarmu! saulosi padają...


amigo76

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, egon44 napisał:

Poniedziałek - rano spirulina,wieczór spirulina

Wtorek - rano Dainichi Ultima krill zmieszane w spiruliną Osi,wieczorem spirulina

Środa - rano spirulina,wieczór spirulina

Czwartek - rano Dainichi Ultima krill zmieszane w spiruliną Osi,wieczorem spirulina

Piątek - rano spirulina,wieczór spirulina

Sobota - podmianka +głodówka rybek

Niedziela - rano D-Allio Plus ,wieczorem spirulina 

 

dzięki za rozpiskę. a jak zmęczę Dainichi Ultima krill + spirulina O.S.I to dalej trzymać się tego rozkładu ,tylko bez spiruliny osi  jak to widzisz?

poz

Edytowane przez amigo76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, amigo76 napisał:

poproszę o jakiś konkretny produkt, firmę! najlepiej premium , nie żałuję na moje pysie !!!

 

39 minut temu, amigo76 napisał:

dzięki za rozpiskę. a jak zmęczę Dainichi Ultima krill to jak to widzisz?

Wiesz każdy doradzi tobie taki pokarm którym sam karmi swoje ryby roślinożerne,wszystkożerne ale bardzo ważne jest żeby nie przekarmiać ryb szczególnie w przypadku pokarmów granulowanych...

Z mojej strony mogę tobie powiedzieć czy ja karmię swoje ryby i równie dobrze możesz zastosować się do tego,bo też posiadam ryby wszystkożerne z przewagą na pokarm roślinny (Chindongo saulosi(dawniej Pseudotropheus) + Iodotropheus sprengerae).

To więc w głównym zbiorniku karmię swoje ryby tymi pokarmami,i takie bym tobie polecił-

Spirulina Osi - https://www.clarias.pl/osi-spirulina-pellets-small-95g-granulat-p-7358.html

NLS - New Life Spectrum Cichlid formula http://allegro.pl/new-life-spectrum-cichlid-formula-250g-najtaniej-i6675250628.html

TROPICAL D-ALLIO PLUS - https://www.clarias.pl/tropical-d-allio-plus-100ml-dla-paletek-i-innych-ryb-tropikalnych-p-376.html

Northfin Veggie (roślinny)

Northfin Cichlid (mięsny)

Tu znajdziesz informacje na temat pokarmów Northfin 

 

Edytowane przez egon44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, eljot napisał:

Ja bym nie szukał problemów  w pokarmach (te co podajesz są jak najbardziej ok) ale ew. w ilościach które podajesz. Zwiększ ilość spiruliny i totalnie zmniejsz porcje, i na początek głodówka jak radził Henryk.

Myślę podobnie jak eljot, problem tkwi w ilości pokarmu. Jeśli krill jest w granulacie to albo bardzo ale to bardzo nim skromnie karmisz, albo odstaw go na jakiś czas, póki ryby nie podrosną. Przy tej obsadzie naprawdę warto urozmaić pokarm roślinny. Dodać coś dla wszystkożerców. Co do zamieszania krilla to jednak bym uważał, raz wpadnie więcej raz mniej. Osobiście wolałbym mieć go pod kontrolą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jako ciekawostkę powiem, że karmiłem swoje saulosi od małego krylem dainichi (pokarm zawiera również dodatki roślinne) na przemian ze spiruliną a nawet dostawały mrożonego kryla, wodzenia, czarne larwy komara i nigdy z tego powodu nie było zgonów. Wiele hodowli karmi narybek żywą artemią (również roślinożerne) po to aby ryby szybciej rosły do rozmiarów handlowych. Najczęstsze problemy z karmieniem młodych ryb to przekarmianie "bo one ciągle głodne" ;). 

Edytowane przez eljot
ort
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, eljot napisał:

 Najczęstsze problemy z karmieniem młodych ryb to przekarmianie "bo one ciągle głodne" ;). 

Zgadzam się z tym wpisem.

Jednak i tak kolega może dokupić inne pokarmy jako urozmaicenie dotychczasowej diety,albo zostawić jak jest tylko ograniczyć podawanie kryllu,oraz dawkowanie pokarmami w naprawdę małych ilościach ;) 

57 minut temu, amigo76 napisał:

a w jakich dniach podawać ten pokarm ? tak  jak D-ALLIO PLUS ?

Ja 2-3 razy w tygodniu(poniedziałek,środa,piątek) zawsze rano podaję NLS na zmianę z Northfin Cichlid (mięsnym),a reszta diety podaje pokarmy roślinne+raz w tygodniu D-ALLIO PLUS .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będę trzymał się zaleceń w podawaniu !  jak zużyję kryll przejdę na inny pokarm , ale trochę to potrwa ! mam spory zapas.  wczoraj dotarł Dainichi Ultima krill  medium 500 g

jak myślicie używać dalej ,ale z rozwagą czy sprzedać i kupić inny!?

Edytowane przez amigo76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, amigo76 napisał:

będę trzymał się zaleceń w podawaniu !  jak zużyję kryll przejdę na inny pokarm mięsny, ale trochę to potrwa ! mam spory zapas.  wczoraj dotarł Dainichi Ultima krill  medium 500 g

jak myślicie używać dalej ,ale z rozwagą czy sprzedać i kupić inny!?

Widać jesteś szybki amigo i kupujesz wszystko z rozmachu :D 

Jeśli już kupujesz pokarmy to wybieraj najmniejszą granulację...Mogłeś zakupić sobie rozmiar ''baby'' a nie ''medium''...

 

Priorytetem jest u ciebie zakup dodatkowego pokarmu roślinnego,i podawanie go codziennie rybom...Możesz np zakupić https://www.clarias.pl/naturefood-premium-cichlid-plant-s-200g-dla-roslinozernych-pielegnic-p-7220.html

lub też bardzo dobrą https://www.clarias.pl/tropical-spirulina-forte-36-250ml-mini-granulat-p-421.html

 

Tą spirulinę zmieszaną z kryllem Dainichi podawaj co 2-3 dni(tak jak pisałem tylko rano),a nowo zakupiony pokarm zostaw aż zużyjesz ten sam co zmieszałeś z spiruliną,albo sprzedaj i zakup te roślinne...Tu już będzie twoja decyzja co zrobisz ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zostawi, to jest bardzo dobry pokarm, tylko powtórzę za innymi, zmień proporcje podawanych pokarmów. Mam jedno pytanie, czy przed podaniem namaczasz ten pokarm? Niektóre pokarmy po namoczeniu pęcznieją (właśnie granulaty), więc jeśli nie namaczasz, to taki pokarm pęcznieje w brzuchu ryby i kłopoty gotowe. Nie wiem jak jest z Dainichi, ale wolałem zwrócić Ci na to uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.