Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,


To mój pierwszy post na tym forum także witam wszystkich serdecznie.


W moim baniaku w tej chwili pływa 13 sztuk:

- 5 szt zebra red-red

- 4 szt Melanochromis johannii

- 3 szt Pseudotropheus acei

- 1 szt Aulonocara Fire Fish - samiec (według informacji w sklepie)


Na razie nie wiadomo nic na temat płci - wyjdzie w praniu. Prośba o waszą opinię na temat obsady i trochę więcej informacji

na temat zebra red red i fire fish - bo niewiele udało mi się znaleźć na ich temat.


Trochę danych o baniaku:

Rozmiary jak w temacie - w środku ok 90kg serpentynitu, podłoże to gres kwarcowy. Brak jakichkolwiek roślin. Filtracja: kubeł tetra tec 1200 i wewnątrz Aquael 1000l/h.


Dodam, ze obsada w tym składzie została wpuszczona w jednym momencie do baniaka i jak dotąd (2 tygodnie) w środku nie widać wojen.

Cisza i spokój...


Pozdrawiam,

Rafał

Opublikowano

obsada wydaje sie całkiem dobrze dobrana tylko ten jeden solo-wiec fire fish moze sie czuc samotnie ^^



co do.M.E red red przyjazdne rybki samce sie slicznie wybarwiaja na rózowiutki kolorek ala pomarancza , zazwyczaj nieslyszalem zeby z tym gat byly jakies problemy

Opublikowano

Obsada źle dobrana. Fire fish i Acei zupełnie nie pasują. W takim akwarium polecam zostawić redy. Co do M. johanni to raczej nie polecam początkującym. Do redów można dodać np. rdzawe.

Opublikowano

Idalnie nie jest ;) Jednak Acei, red-red i johannii nie zrobią sobie krzywdy więc mogą tak pozostać, wynalazek będzie miał tam ciężko choć jeśli uda mu sie przeżyć spełni funkcje wyłapywacza młodych i służby sanitarnej ;) aulonki fajnie zbierają pokarm z dna i połykają młode. Tak więc uda ci się to mieć w kupie ale dokup jeszcze acei bo 3 szt to za mało i samiczkę dla aulonki.

Opublikowano

Według mnie johannii może rozwalić Acei w takiej konfiguracji. Jak zostaną tak jak są to będzie szansa się przekonać :( IMHO certainly.

Opublikowano

Dzięki za wszelkie opinie.

Jak widać każdy ma swój pogląd na ten temat.


Dzisiaj zauważyłem, że sporo maleństw pływa po akwa kryjąc się w skałach a w większości za tłem (z tego to będzie pewnie problem w przyszłości).


Jak kupowałem całą obsadę to sprzedawca powiedział, że samica acei chyba inkubuje - teraz po lekturze wielu postów z działu rozmnażanie wychodzi na to że miał rację.


Wracając do tematu - na razie pozwólcie że nic zmieniał nie będę i pozwolę na samoistną weryfikację - wyłapanie którejkolwiek wydaje się być graniczące z cudem - zbyt wiele kryjówek.


A samotny Fire wydaje się rządzić - zadziora z niego największa i próbuje ustawiać wszystkich po kolei.


Dzięki za wszystkie opinie i jakby się coś działo to dam znać.


W tej chwili całość gratów w baniaku opanowały okrzemki. W niektórych miejscach zaczynają schodzić, ale najbardziej wpieniają mnie na białym gresie - robi się syfiasto rdzawy - ale nic to - cierpliwie zobaczymy co nastąpi dalej :))


Pozdrawiam wszystkich serdecznie,


Rafał

Opublikowano
Według mnie johannii może rozwalić Acei w takiej konfiguracji. Jak zostaną tak jak są to będzie szansa się przekonać :( IMHO certainly.


Myślę ze nie. Co prawda acei jest rybą jakby trochę z innego świata ale kolega miał je w akwa 450 z wypukłą szybą ( to chyba coś koło 420 -ki )w konfiguracji z interruptusami ( przez niektórych uważany za odmianę johannii ), demasoni i red red-ami ... aha i yellow abstrahując od szczęśliwego doboru gatunków to jednak acei żyły tam ponad rok trochę własnym życiem i większych zgrzytów nie było. Za moją radą pozbył się najpierw yellow ale z czasem i acei. Johannii to jednak stosunkowo łagodny melanochromis choć aulonki na pewno z czasem zaczną odczuwać jego dynamikę. Acei to jednak krowa i większą wadą jest jednak wielkość zbiornika dlatego napisałem że dobór nie jest idealny ;). Na pewno jest jednak pewne ryzyko ... gdyby Pan johannii wyrósł jak Twój "maingano" to wtedy i red red-om mogło by być cięzko ;).

Opublikowano

I wtrącajac swoje 3 grosze twierdze że pomimo tego że acei to krowa jest to spokojna ryba (przynajmniej w moim akwarium), a zgodzę się że krótkie akwarium może być problemem bo naprawdę lubi pływać.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Dawno się nic nie działo w tym temacie, a to z powodu mojej choroby. Która mnie dopadła w czerwcu zaczęło się, od przeziębienia potem zapalenie płuc i tak mnie trzymało praktycznie do końca sierpnia. Nie ruszałem się właściwie z łóżka i schudłem ponad 20 KG do tej pory nie wiem co mnie tak uczuliło. Więc moje prace ograniczyły się tylko do karmienia, ale ryby przetrwały moją nie dyspozycje bez problemu. Teraz od kilku dni obserwuje mnóstwo młodzików za równo żółtych jak i pomarańczowych. 
    • Obsada: Aulonocara fire fish + Aulonocara ob marmalade Polecicie dietę? Hodowca (z Żor) polecił mi Discus red booster granules dla lepszego wybarawnienia.
    • Ooo... mam blisko do kolegi, 1,5h drogi i oglądanie na żywo 😉
    • Tło jest kosmiczne! Jak byś chciał to mogę Ci przywieźć do Częstochowy kilkanaście sztuk Tramitichromis intermedius kambiri (jestem w każdy poniedziałek) . Mają około 1-1,5 cm. Oczywiście za darmo  
    • Rewelacyjnie wygląda nowa odsłona👍 wszystko się ze sobą ładnie zgrywa. Tło chyba wyszło z pod ręki AquaDan? Sądząc po aranżacji celujesz raczej w non mbune🙂
    • @ziemniak Świetnie to wygląda, ta duża ilość roślin na górze też. 👍 Doniczki nie przeszkadzają w obsłudze akwarium, stojąc na szybach nakrywkowych? Jeśli jest nieco miejsca z tyłu nad akwarium, to pomyślałbym o dorobieniu 1-2 niewielkich modułów do przyklejenia na ścianę, jakby przedłużenia skał ponad powierzchnię wody - moim zdaniem wyglądałoby obłędnie. I hydroponikę zrobiłbym na całej długości, tak jak masz teraz te rośliny. 😀 Takie korytko, coś jak u mnie, no ale trzeba by robić pokrywę. P.S. Zdjęcia znad jeziora, w stopce - też świetne. 💪
    • Tło zarośnie glonami i będzie wyrywać z butów. Super. Kto robił Ci tło, czy to dzieło Twoich rąk? 
    • Wody mniej ponieważ tło swoje zajmuje ale powiem tylko jedno słowo - Pięknie 🤩
    • Żółte cały wieczór siedzą w ławicy w jednym rogu. Ciekawe, czy boją się jakiegoś tarłowca, czy coś im innego przeszkadza.
    • Nowa odsłona akwarium 260x55x70h (~1001 litrów) Wody weszło około 670 litrów, czyli około 100 litrów mniej niż w poprzedniej wersji. Tym razem za filtrację odpowiada komin o wymiarach 15x40 cm wypełniony gąbkami 10-30 PPI oraz kształtkami K1. W środku pompa Jebao DCP-2500. Oświetlenie bez zmian, dwie belki LED po 260 cm z modułami RGB i 11.000 k.  Więcej osprzętu nie ma. Całość w szczycie doby to pobór około 30 W. Grzałki nie mam, bo zimą temperatura rzadko spada poniżej 22 stopni. Zrezygnowałem z pokrywy. Akwarium jest przykryte sekcjami szyb nakrywowych, na których w tylnej części położyłem doniczki z roślinami. W przyszłości planuję w rogu hydroponikę. Płótno nad akwarium kupiłem w tym roku nad brzegiem jeziora. Mam szczerą nadzieję, że wykonał go lokalny artysta. Nałożyłem go na ramkę z listewek. Obsada to dalej niewiadoma.
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.