Skocz do zawartości

Sterownik funkcji Feed ?


Rekomendowane odpowiedzi

Dzis mialem to w recach  

Moze nie tanio ale bez zadnych kombinacji z przedluzkami, wtyczkami czy innymi pierdolami. Wystarczy gdzies wbudowac na kablu, zalozyc ladny wlacznik kolo akwarium i problem zalatwiony.

http://pl.farnell.com/finder/87-01-0-240-0000/timer-multifunction/dp/4181323

Edytowane przez mlody.czub
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, mlody.czub napisał:

Moze nie tanio ale bez zadnych kombinacji z przedluzkami, wtyczkami czy innymi pierdolami. Wystarczy gdzies wbudowac na kablu, zalozyc ladny wlacznik kolo akwarium i problem zalatwiony.

Młody jesteś to jeszcze nie wiesz że to nie tak hopsiup.

Po pierwsze popełniłeś plagiat! a feeee

to dokładna kopia rozwiązania które zaproponował autor Damian na dodatek zrobiłeś to czysto teoretyczne. Tylko przekażnik czasowy innej firmy - zagraniczny więc dlatego drogi. Damian to podłączył i ma więc wie że musi być z pierdołami.:D

A po drugie jak to bez przedłużek, wtyczek i innych pierdoł-  to podłącz razem do tego swojego przekażnika - skimmer, pompę Jebao DCT oraz cyrkulator RW  w tym dwa mają zasilacze wtyczkowe ( jak nie słyszałeś o takich to wpisz w googla ).

Wtedy zobaczysz jak trudno to podłączyć bez tych piedoł czyli listwy z gniazdami i nawet nie ma jak wtyczkę uciąć by gwarancję na sprzęt stracić.:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, deccorativo napisał:

Po pierwsze popełniłeś plagiat! a feeee

Dawno temu to czytalem i zapomnialem ze takie cos mialo miejsce. Akurat bylem w takiej firmie przypadkiem i widzialem zastosowanie takowiego przelacznika i tak mi się skojazylo z funkcja feed. :D

W sumie jako ze nie pamietalem ze to bylo to to zaden plagagiat :P

A co do wtyczek, zasilaczy to co to za problem? Slyszalem kiedys ze takowe sa :P

Edytowane przez mlody.czub
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

I ja dołączyłem do grona posiadających listwę zasilającą z funkcją feed :)
Oczywiście poszedłem inną drogą ;) Zakupiłem na allegro od użytkownika elkosmito "włącznik czasowy lub on/off oświetlenia". Na aukcji kosztuje 45 zł, ja dopłaciłem 15 zł za wersję "odwrotną" czyli zasilanie włączone jest na stałe a wciśnięcie przełącznika powoduje odcięcie zasilania na ustawiony czas (0-20 minut) lub na stałe w zależności od długości naciśnięcia. Zasada działania opisana jest na aukcji:
http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6756453289
Zalety - jeden przycisk którym mogę wyłączyć zasilanie na określony czas (karmienie) lub na stałe (np. podczas podczas czyszczenia i podmiany wody). Do tego sterownik jest na tyle mały (4,5x4x2,5cm), że bez problemu zmieścił mi się do listwy zasilającej po wymontowaniu z niej oryginalnego wyłącznika.
Wada - przełącznik nie jest odseparowany od sieci, odpada więc możliwość zastosowania mikroprzełącznika, trzeba zastosować przycisk na 230V. Może to i dobrze bo nie muszę go "szukać" w szafce. ;)

Koszty - sterownik +wysyłka - 73 zł, lista zasilająca - 20 zł, przełącznik ~ 9 zł. Przewód, kawałek spienionego pcv do zakrycia dziury w listwie i klej na gorąco miałem "na stanie". 


Wysłane z telefonu
 

P70331-192813-768x1024.jpg

P70331-202458-768x1024.jpg

P70331-202836-768x1024.jpg

P70403-225722-1024x768.jpg

Edytowane przez spiochu
  • Dziękuję 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.