Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

@Paulstick dzięki za dogłębnie wyjaśnienia. Dużo informacji o ksztaltkach i rurach zaczerpnąłem od kolegi@aurban6 na priv, który borykał się z tym samym hałasem pompy w kaseciaku. On ma narurowca na d32 rurach i szczerze wszystkie kształtki pasują mi idealnie do szafki.
Sorry że drąże tak ten temat przekroju rur ale nie mam o tym zbyt dużego pojęcia i chciałbym to zrozumieć. Czy większy przekrój rur w moim przypadku by zaszkodził i jest zbędnym wydatkiem?
@JemioloSeba dzięki za radę. Taki układ mi nie wejdzie niestety. Masz rację że szafka meblowa to nie idealne miejsce na narurowca. Szczególnie jeszcze jak nie jest zbyt szeroka.


Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

  • Dziękuję 1
Opublikowano

W sumie tak patrzylem na Twoje zdjecie kilkanaacie razy, ciezko ale wykonalne.
Ja zrobil bym tak.
1. Bruzdy w scianie po prawej na wlot, po lewej na wylot. (Twoj pomysl o kuciu jest dobry).
2. W prawej szafce 2 korpusy mechaniki i pompa.
3. W lewej szafce wymiana drzwiczek (odbicie lustrzane prawych ze wzgledu na wzorek), 2 korpusy z biologia i purolite.
4. Jakby się dalo to rure laczaca 2 sekcje pociagnal bym dolem, żona by miala dalej szafke na bibeloty.

Duzo roboty to fakt, ale jak się podejmiesz bez pośpiechu i dokładnie myśląc cały czas o estetyce i kiedy powstanie to będzie, efekt końcowy murowany.
Bedziesz szczesliwy z ciszy, a lekkie bulgoty z wylotu otworzą uśmiech całej rodziny.
Walcz nie poddawaj się, ja 3mam kciuki z miłą chęcią bym pomógł fizycznie

Ja robiłem z rury 32mm właśnie dlatego, że dysponowałem bardzo ograniczonym miejscem, żeby jak najmniej tłumić przepływ na kolanach oraz cała szerokość sekcji jest krótsza o jakieś 4 cm dzięki oświeceniu przez@Paulstick

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka


  • Dziękuję 2
Opublikowano
26 minutes ago, eazeo83 said:

@Paulstick dzięki za dogłębnie wyjaśnienia. Dużo informacji o ksztaltkach i rurach zaczerpnąłem od kolegi@aurban6 na priv, który borykał się z tym samym hałasem pompy w kaseciaku. On ma narurowca na d32 rurach i szczerze wszystkie kształtki pasują mi idealnie do szafki.
Sorry że drąże tak ten temat przekroju rur ale nie mam o tym zbyt dużego pojęcia i chciałbym to zrozumieć. Czy większy przekrój rur w moim przypadku by zaszkodził i jest zbędnym wydatkiem?
@JemioloSeba dzięki za radę. Taki układ mi nie wejdzie niestety. Masz rację że szafka meblowa to nie idealne miejsce na narurowca. Szczególnie jeszcze jak nie jest zbyt szeroka.


Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
 

Kolega aurban6 to dobre zrodlo informacji...walczylismy na privie z jego narurowcem i wpasowaniem do szafki kilka tygodni temu :D .

Opublikowano

To jeszcze, żeby urzeczywistnić mój projekt na rurach 32 mm zaprezentuje jak to wykonałem.
Niestety do dyspozycji zestaw Juwel (vision 260) gdzie w szafce baaardzo mało miejsca (robota neurochirurga lub ginekologa) ale z efektu jestem mega zadowolony.
Dzięki pewnej poradzie, którą dostałem od kolegi @Paulstick udało się zrealizować.

Tak to wygląda

Mechanika

20161229_234225.jpg

Biologia

20161229_234213.jpg

Całość

20161229_234237.jpg

Jak widzicie ciasno i nie jest to typowy narurowiec w poziomie. Dlatego rury 32mm, na 1 biegu pompy wytrysk jest super i przede wszystkim mega cisza.

  • Lubię to 1
  • Dziękuję 3
Opublikowano (edytowane)

Zabawki zamówione :)

W weekend zamierzam kłuć bruzdy pod rury w ścianie, mam nadzieję że uda się mi odsunąć szafkę na przykład z 1/4 ilości wody, tak żeby rybek nie łapać i piasku zbytnio nie mieszać.

Zdecydowałem się na instalację na rurach 32, jest co naśladować, kolega aurban6 wykonał wprost chirurgiczną instalację, u mnie choć kłopotliwe będzie wszystko upchać to nie aż tak skomplikowane.

Dziękuję Panowie serdecznie za pomoc. Szczególnie @aurban6 za wyczerpujące rady na privie i łopatologiczne wyjaśnienia.

Jakbym się długo nie odzywał to tylko dlatego że moja Pani mnie z chałpy wyrzuciła za te wszystkie przeróbki :P

Edytowane przez eazeo83
Opublikowano

Dzisiaj dotarła do mnie ostatnia paczuszka. Wszystko jest już na pokładzie.
Analizując moją szafkę pod akwarium i utrudnienia z którymi muszę się zmierzyć podczas instalacji zacząłem kombinować i wyszło na to że udało by się mi zmieścić wszystkie korpusy w jednej części szafki z pełnymi drzwiami. Korpusy byłyby w dwóch poziomach. Mechaniki na dole następnie pompa w pionie pompująca wodę do góry (zgodnie z zaleceniem instrukcji) i na górze biologia z purolite.
Jutro wszystko dokładnie wpasowywuje i zrobię zdjęcie do oceny zanim zacznę kleić.
W związku z powyższym proszę szanownych państwa o wypowiedzi czy instalacja narurowca w formie nie standardowej tzn nie w jednym poziomie to coś ryzykownego? Kolega@aurban6 wykonał wszystko perfekcyjnie i chyba jest zadowolony. Mnie martwi tylko jedno czy skomplikowana instalacja tzn z dużą ilością kształtek nie zagłuszy w dużym stopniu przepływu?

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Duża ilość kolanek napewno w pewnym stopniu zagłuszy, dlatego ja postanowiłem zrobić całość na rurach 32 mm. Czy moje podejście do tego jest słuszne nie mam pojęcia.
Cała moja instalacja jak było pokazane nie jest w poziomie i uważam, że to w niczym nie przeszkadza i wytrysk jest dobry.
W weekend będę w domu (delegacja) to nakręcę filmik z wytrysku jak to działa na każdym z biegu.

  • Dziękuję 1

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Witam, ja od początku krótkiej przygody z cyrkulatorami miałem Eheim stream On 6500+. Najpierw w 300l a później w500l. Regulacja jest uboga ale szczerze mówiąc w niczym mi to nie przeszkadzało. Jeśli wycelujesz nieco bardziej w górę czy w dół to już zmienisz ogólny prąd wody. Obecnie mam w 500l podobnego Eheima 9500+ i jedzie na maksa. Woda pięknie się rusza, żadnej pralki. Ryby oczywiście duże i w ogóle ich to nie rusza. Wycelowany trochę w górę mocno natlenia wodę. Także tafla wody jest u mnie brutalnie poruszona.  Miałem dwa mniejsze tunze i chyba miałem pecha. Jeden wibrował po tygodniu i go oddałem a drugi wytrzymał z pół roku i był bardzo głośny. Też się go pozbyłem.  Ogólnie woda lekko płynie, ryby mają subtelny ruch, kupy wszystkie płyną idealnie do zasysu. Eheimy używam piąty rok jakoś.  Oczywiście jak jest całkowita cisza w salonie, ryby nie chlupia a za oknem nie jedzie Harley Davidson to słychać delikatnie cyrkulator.  Kiedyś w modelu 6500 padł wirnik, tzn był głośny i tuż przed końcem 3 letniej gwarancji dostałem nowy cyrkulator. Oczywiście żeby woda się ruszała kupiłem tanio nowy 9500 i tak został. A 6500 czeka w pudełku. Ryby mówią że wolą 9500 😁  
    • @darianus dobre wieści 🙂 może w takim razie jakoś wypali ten projekt 😉 ja posiłkowałem się taką stroną internetową: https://stacjaplantacja.pl/jak-przeniesc-rosline-do-hydroponiki/
    • U mnie skrzydłokwiaty dobrze sobie radzą w hydroponice przy ph ponad 7. Możesz podać źródło z info że ph powinno być niskie?
    • Dzień dobry,    chciałbym prosić o pomoc w identyfikacji glonów. Na środku mam wapien który zarósł jakoś pierwszy. Kolejne kamienie zarośnięte w ok tydzień czasu. Rośliny mam sztuczne.    nie wiem czy to okrzemki, brunatnice czy może jakaś dziwna wersja sinic? 
    • Ja w 375l używam dwóch jvp-132 - jeden do napędu kaseciaka, drugi do zamiatania. Poza kolorem bez uwag
    • Mała aktualizacja Udało się zainstalować hydroponikę. To znaczy samą instalację. Pod kątem roślin jeszcze sprawa nie jest zamknięta. Zapał przy tym projekcie nieco mi opadł odkąd przeczytałem, że woda w hydroponice powinna mieć pH na poziomie 5,5-6,5. Liczę mimo wszystko, że rośliny jako tako będą sobie radziły. Kupiłem skrzydłokwiata, philodendrona i jakąś peperomię  Mam jeszcze zielistkę i epipremnum. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Chwilowo próbuję w hydroponice ukorzenić odcięte pędy epipremnum.  - wlot do doniczek  - wylot z doniczek - całość umieszczona w pokrywie - doniczki zalane wodą i wypełnione gąbkami - tak się prezentuje całość obecnie (nie zdążyłem jeszcze wsadzić roślin do doniczek)   Kilka zdjęć obywateli mojego baniaczka   - Dominujący samiec Stigmatochromis Tolae. Chwilowo największy "byk" w akwarium. Ma około 15cm. - Nimbochromis Polystigma - jeden z dwóch ujawnionych samców. Już ładnie zaczyna "łapać" niebieski kolorek   - Nimbochromis Polystigma - jedna z samiczek - Exochochromis Anagenys - jeszcze nie znam płci osobników. - Dimidiochromis Strigatus - jedna z dwóch samic - Protomelas Mbenji Thick Lips - płeć jeszcze nie znana   A na koniec najmłodszy mieszkaniec czyli malutki Dimidiochromis Strigatus  Zaobserwowałem dwie sztuki  Wątpię żeby przeżyły, ale kto wie. Na razie bardzo dobrze kryją się w tej niewielkiej ilości szczelin jakie mają do dyspozycji.    
    • Mam od paru lat Tunze 6085 Tunze Turbelle Nanostream 6085 (4025167608506) • Cena, Opinie • Pompy cyrkulacyjne 17291245623 • Allegro Dla mnie jest idealny w 200cm. Dla Ciebie się nie nadaje bo nie ma regulacji mocy. Dlaczego piszę - wcześniej miałem kilka chińskich - ich trwałość wynosiła średnio pół roku. Może teraz jest inaczej, ale jakbym miał zmieniać to na pewno kupiłbym Tunze. Nawet jeśli teraz jest chiński (bo tego nie wiem)
    • Ja używam od lat taki Tunze https://allegro.pl/oferta/tunze-turbelle-nanostream-6055-10787582038 i dla mnie nie ma lepszego. Mam go w 576l. Jest cichy, wydajny i ma regulację. Ale żeby nie było kolorowo, to ma jedną wadę. Pokrętła w sterowniku są podświetlane od spodu niebieskimi diodami, nawet fajnie to wygląda. Diody emitują oprócz światła również ciepło i pod wpływem tego ciepła po jakimś czasie, plastik z którego są wykonane pokrętła kruszeje i pękają mocowania do potencjometrów i masz po regulacji😂 Oczywiście nie do końca. Nadal można regulować za pomocą małego, płaskiego śrubokręta. Na szczęście producent dziwnym trafem przewidział taką sytuację i w sprzedaży są dostępne oryginalne pokrętła https://allegro.pl/oferta/tunze-rotary-cnobs-7090-102-pokretla-do-kontrolera-11838292596 być może już z innego plastiku (nie wiem, nie sprawdzałem). Czy kupiłbym go drugi raz pomimo tej wady? Obiema ręcami i nogyma ...TAK.
    • Tą Tunze miałem w 720l , też bym go polecał jako niezawodny sprzęt.
    • Używałem Tunze 6045 w 500l (170cm długie) Jak dla mnie to był nawet za mocny ale jako, że ma regulację nie było to problemem. Cichy i energooszczędny. Mocowanie na magnes. Regulacja - czego chcieć więcej?
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.