Skocz do zawartości

Wysokość akwarium


stan

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, tom77 napisał:

teraz jeśli za start przyjąć szerokość 60cm / wysokość 60cm to najpierw zwiększałbym szerokość do nawet 100cm i dopiero wtedy myślałbym o zwiększaniu wysokości;

To wszystko to tylko moje zdanie. Dla mnie (w stosunku do najczęstszych na forum opinii) najbardziej niedoceniana jest szerokość, a nie długość lub wysokość zbiornika.

Zgadzam się w zupełności z Tomkiem. Ostatnio tak właśnie nad tym myślałam, że gdybym miała zwiększać litraż akwarium to poszłabym właśnie w pierwszej kolejności w szerokość. I oczywiście odpowiednio do tego dobrana wysokość. 

Oto dowód na to jak fajnie może wyglądać takie głębokie akwarium 

Ps. Znowu poszliśmy trochę w offtop :P. Więc może prośba do moderatorów, żeby zmienić tytuł wątku np na "Wymiary akwarium" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W necie, fb itp jest bardzo dużo pięknych wysokich szkieł z Malawi, myślę, że w km czas się zatrzymał w wielu tematach....

Proponuję na fb tureckie akwaria pooglądać...

Co do pływania ryb w dolnych partiach akwarium to wg mnie słabo zrobiona aranżacja albo ryby czytają forum ;-) 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tom77 napisał:

Jeśli by tak było - to IMHO byłaby STRASZNA KASZANA :biggrin:

Zapraszam do siebie zobaczysz jak wygląda tył akwarium zarośnięty i czy to kaszana czy naturalnie wyglądające akwarium biotopowe.

Szerokość to super sprawa to nawet nie podlega dyskusji ale za efekt wizualny odpowiada długość i wysokość. Stawiając oba akwaria u siebie tak predatorium 255x75x60 i mbunarium 120x60x60 widzę że w mbunarium ta wysokość (60cm) świetnie spełnia swoje zadanie akwarium optycznie jest o wiele większe. Natomiast u predatorów powinienem dać minimum 70cm , a optimum 80cm. 

 

16 minut temu, crav napisał:

myślę, że w km czas się zatrzymał w wielu tematach....

Coś w tym jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę żeby ktoś negował, że szerokość i głębokość są najważniejsze. Chodzi tutaj raczej o sens ciągnięcia z wymiarem w górę. Ja właśnie stoję przed takim dylematem. Mam ograniczone możliwości lokalowe, a mianowicie chodzi o powierzchnie podłogi jaką zajmie przyszłe szkło. Natomiast w górę mogę ciągnąc do sufitu. I tutaj rodzi się pytanie: czy zwiększanie wysokości zbiornika i tym samym litrażu umożliwia hodowanie w nim większej liczby ryb (gatunków)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Paweł83 napisał:

czy zwiększanie wysokości zbiornika i tym samym litrażu umożliwia hodowanie w nim większej liczby ryb (gatunków)?

Ja mam 120x60x60 dzieki czemu spokojnie mogłem dokoptować 4 gatunek. IMHO zrobiło się ciekawiej pod każdym względem , nawet 12cm Labeotropheus nie wali po oczach swoim rozmiarem ;-) . Jak będziesz stawiał 150cm to śmiało dawaj 70cm i pomyśl o fajny tle 3D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, crav napisał:

W necie, fb itp jest bardzo dużo pięknych wysokich szkieł z Malawi, myślę, że w km czas się zatrzymał w wielu tematach....

Proponuję na fb tureckie akwaria pooglądać...

Co do pływania ryb w dolnych partiach akwarium to wg mnie słabo zrobiona aranżacja albo ryby czytają forum ;-) 

mógłbyś podać jakiegoś linka ? nie jestem zbytnio fejsbukowy, niby konto mam, ale używam go tylko do oglądania okołomalawijskich treści :)

chętnie bym pooglądał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.