Skocz do zawartości

Pomoc, rada, pilnie


wiktoria_

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich akwarystów!

Mam malawi 240l,

wapień filipiński i rurkowy,

piasek kwarcowy,

PH 7,8,

oświetlenie: 2x sylwania aquastar 30W 1x niebieska sylwania 53W

filtracja: wewnętrzny aquael powerhead circulator 500- sama gąbka w środku nic (proszę o pomoc co dać do tego filtra), kubełek z ceramiką i gąbkami.

obsada 14 pyszczaków, 5 otosków, 4 gupiki, 5 rodostomusy (powiedzcie co wywalić)(karmię pokarmem mrożonym)

co do pyszczaków załączam zdjęcia, ponieważ nie do końca wiem jakie to są gatunki.

Proszę nie krzyczeć tylko tłumaczyć i pomóc, dziękuję.

20161215_140422.jpg

20161215_140424.jpg

20161215_140426.jpg

20161215_140506(0).jpg

20161215_140508.jpg

20161215_140515.jpg

20161215_141050.jpg

20161215_141059.jpg

20161215_141106.jpg

Edytowane przez wiktoria_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do filtracji, to ten Aquael jest za słaby. Powinnaś mieć model 1500. Ten nie zapewni odpowiedniej cyrkulacji, więc albo zmienisz na mocniejszy, albo dokup falownik. Konieczny też będzie filtr biologiczny, czyli jakiś kubełek. Musisz kupić odpowiedni do swojego litrażu. Znajdziesz to w specyfikacji każdego filtra w necie. Możesz wybierać spośród np. Tetry, Ehaima, czy też chińczyków. Koledzy mają i się sprawdzają. Ja jadę na Tetrach. Do Ciebie to ex800. Możesz też zmontować filtr kasetowy.

Co do ryb, to masz zbieraninę i jak widzę, tylko ta rdzawa się nadaje. Proponuję więc pozbyć się wszystkich i kupić wszystkie od nowa. Odpowiednią obsadę pomożemy ułożyć. Ale najpierw napisz coś więcej o akwarium, od kiedy fynkcjonuje, od kiedy pływają ryby?

Edytowane przez pozner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam cię serdecznie koleżanko Wiktorio,

Zaczęłaś u nas 2 tematy oba na cito z wykrzyknikiem -pomocy , pilne  brak tylko ratunku glony atakują:D

Jestem pewien że pomożemy ale  na spokojnie.

Krzysztof czytaj uważnie - ma kubełek tylko nie wiadomo jaki i baniak od miesiąca biega . Nie każ też dziewczynie zaczynać od początku i na obsadę i na wystrój przyjdzie kolej. Pójdzie w to samo miejsce i znowu ją ubiora w te same buty za nową kasę.

Proponuję byś poprosiła moderatora o czasowe zamknięcie tego pierwszego tematu  "Ratunku glony":D bo tam nie ma nic nie zwykłego - zwyczajne okrzemki i początki zielenic i tak znikome jak na miesięczny baniak ze 100W świetlówek przez 10h dziennie.

Jak tu rozwiążemy twoje problemy to wtedy powrócimy do tych glonów a może w międzyczasie zrozumiesz że glony to nieodłączny atrybut Malawi i pożywienie dla naszych ryb więc się uspokoisz i przestaniesz z nimi walczyć a wtedy one same sobie pójdą w niebyt.:D

Moje rady na szybko czyli cito jak w aptece.

1/ Wyłącz tą niebieską świetlówkę morską 53W bo nasze ryby zupełnie swoje kolory potraciły, a może przy okazji i glony znikną, a może woda wtedy okaże się kryształ - teraz jest tak prześwietlona że nie do oceny

2/ Opisz dokładnie jaki to filtr kubełkowy masz marka , typ i co w nim dostałaś, jak nie wiesz to otwórz i rób fotki kolejnych koszy wyjmując od góry.

Dlaczego uważam że od tego zaczynamy - bo woda mętna a baniak miesięczny i wcale nie pewne że dojrzały.

3/ Kup 2 testy chyba że masz już tylko nie mierzysz , ale kup dokładnie te a nie takie jakie ci skołuje w głowie sprzedawca w zoologu.

JBL NO2

JBL NO3

no widziśz już masz Krzysiu.

Wiktoria  opisz co i jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr kubełkowy- Dlaczego piszesz dostałaś? Firma nieznana na wieku tylko napis "SunSun" raczej jakiś chińczyk ale daje radę, akwarium mam ponad rok z tym filtrem, więc dobrze działa. W środku jest ceramika i gąbki. W wyższych warstwach ceramika z grubymi oczkami w gąbkach w najniższych bardzo drobne same gąbki. Testy są w jakiej cenie?

Tak wygląda po wyłączeniu niebieskiej świetlówki.20161215_154431.jpg

20161215_154427.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, wiktoria_ napisał:

 Dodatkowo nie rozumiem czemu ryby się nie nadają skoro były dobierane przez specjalistów z oceanarium.

Z bardzo prostej przyczyny, ci pseudo "specjaliści z oceanarium" dobrali ci część ryb, które dla dobrego samopoczucia potrzebują wody zasadowej ( to te kolorowe) a druga część potrzebuje wody kwaśnej (to te z czerwonymi głowami i te co się przysysają do szyb i kamieni). W wymagania co do żywienia, wielkości i agresji już nie wnikam. Zmień specjalistów z oceanarium na fascynatów z naszego forum a będziesz mieć piękny zbiornik ze zdrowymi i ładnymi rybami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mówię o pyszczakach i tylko o nie się pytam, ponieważ "te z czerwonymi głowami" (rodostomusy) "i te co się przysysają" (otosy) są do oddania,  są to spokojne rybki, zostały po dawnym akwarium, pseudo "specjaliści z oceanarium" dobrali mi pyszczaki i myślałam, że to jasne, że zajmujemy się teraz nimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz akwarium 240l. a w nim pyszczaki które rosną do 15cm (auratusy, red redy, lombadoi). Nie pisząc już o ich agresji. To tak na szybko, bo dokłanie nie jestem w stanie określić wszystkich gatunków. Masz ich za dużo, jak Ci te ryby porosną do tych rozmiarów, to sama się o tym przekonasz (tylko po co czekać). Masz pojedyńcze sztuki, tylko chyba Metriaclimy masz więcej. Tak się nie trzyma pyszczaków, chyba że chcesz mieć ładne i kolorowe rybki, na które chcesz tylko od czasu do czasu popatrzeć. Chyba jednak nie o to Ci chodzi? Nie wiem jacy to specjaliści, ale na pewno nie od pyszczaków.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jedziemy po kolei:

Melanochromis auratus - za małe akwarium, bardzo duża gresja, w krótkim czasie zostanie jeden najsilniejszy.

Metriaclima lombardoi - za małe akwarium, bardzo duża gresja, w krótkim czasie zostanie jeden najsilniejszy.

Metriaclima estherae - za małe akwarium,

Iodotropheus sprengerae - jeden z  gatunków pływających u ciebie, który się nadaje do tego akwarium

Pseudotropheus acei - za małe akwarium

Chindongo saulosi - jeden z  gatunków pływających u ciebie, który się nadaje do tego akwarium

Reasumując masz dwa gatunki, które się nadają do tego zbiornika. Pyski to ryby haremowe, trzymamy 1 samca i kilka (minimum 4) samice z gatunku. Możesz zostawić saulosi i rdzawe, dokupić z tych gatunków jeszcze po kilka sztuk aby ich było tak po około 10 z gatunku, potem po ustaleniu haremów zredukować. Widzę, że jesteś z Kielc, czekają cię zakupy z transportem, u nas nic dobrego nie zakupisz.

Edytowane przez darkon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.