Skocz do zawartości

komercyjne tło 200x60


iquitos68

Rekomendowane odpowiedzi

Musisz pamiętać, że E-rybka klei wzmocnienia do samego boku akwarium. Także przy projektowaniu kaseciaka w tle miej to na uwadze.

A jeszcze z innej beczki, nie myślałeś o wykonaniu tła własnoręcznie ? Cena mniej więcej 200-250zł, sporo fajnej zabawy no i kaseciak siedzi w środku zatopiony, bez kombinowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, spiochu napisał:

Gdzieś był na forum link jak ktoś za pomocą dwóch teł ukrywał kasetę.

To może być ciekawe rozwiązanie. Przeszukam forum.

30 minut temu, Pleziorro napisał:

A jeszcze z innej beczki, nie myślałeś o wykonaniu tła własnoręcznie ? Cena mniej więcej 200-250zł, sporo fajnej zabawy no i kaseciak siedzi w środku zatopiony, bez kombinowania.

Myślałem, żeby samemu wykonać takie tło. Czytałem sporo wątków na ten temat (ps kolegi tło jest mistrzowskie:)  ). Doszedłem do wniosku, że nie byłbym wstanie samemu zrobić tła, które ładnie by wyglądało. Może kiedyś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 49,50$ czyli ok 210 zł masz 5 szt paneli 60x45 cm z Chin ( nie ma problemu wklejonych wzmocnień poprzecznych i wody za tłem) a to wystarcza nawet z naddatkiem  do wklejenia do 200x60cm.

Wyjdzie coś w stylu decco:D  jak skończę nowe dwa rodzaje oświetleń do baniaków to sam zrobię takie bez 100kg cementu.

20161101_131428.jpg

co prawda nie podoba mi się ale to kwestia gustu

https://pl.aliexpress.com/item/3D-Foam-Dark-Grey-Rock-Reptile-Aquarium-Fish-Tank-Background-Backdrop-Wall-Decoration-Durable-Quality/32763391249.html?spm=2114.010208.3.100.7674fw&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_2_10065_10068_10000007_10084_10083_10080_10082_10081_10060_10061_10062_10056_10055_10037_10054_10059_10032_10099_10078_10079_10077_10073_10097_10100_10096_10070_10052_10050_424_10051,searchweb201603_9&btsid=05653a72-7bf7-40da-9f7b-172630c12883

nawet nie piszą że potną jak te moje więc tylko łączenia płyt trzeba zamaskować.

Edytowane przez deccorativo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, deccorativo napisał:

nawet nie piszą że potną jak te moje więc tylko łączenia płyt trzeba zamaskować.

Tło ciekawe, jednakże poszukuję tła w jednym kawałku. Nie mogę przekonać się to tych łączeń prostych jak od cięcia przy linijce.

..Ale przecież mam stare tło 120x50 z akwarium które wczoraj skasowałem. Może faktycznie je w jakiś sposób wykorzystać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, iquitos68 napisał:

Doszedłem do wniosku, że nie byłbym wstanie samemu zrobić tła, które ładnie by wyglądało. Może kiedyś...

A to cię zawstydzę - kobiety to robią  bez żadnego problemu a ty - chłop nie zrobisz???

 

może wyjść coś podobnego tylko będę używał tej techniki ale materiały inne.

 

 

Ciągle nie pojmuję dlaczego wszyscy używają białego styropianu jak jest od razu w naszym kolorze serpentynitu nawet zielonego w tej samej cenie taki grafitowy dokładnie jak te z tego filmu.

Nazywa się styropian grafitowy ,

do klejenia Soudal Silirub w kolorze bezbarwnym, czarnym, grafitowym lub brązowym

http://allegro.pl/listing/listing.php?order=p&string=soudal+silirub&search_scope=category-64597&bmatch=base-relevance-floki-5-com-1-5-1012

 

do tego lutownica transformatorowa z kawałkiem drutu do cięcia i dwa inne materiały

1/ aceton i pędzel do podtopienia krawędzi by nie zrobić z mieszkania śmietnika

2/ farby w sprayu do bezpośredniego malowania styropianu

http://allegro.pl/farba-lakier-spray-eco-do-styropianu-akrylowy-400m-i5904874910.html

kolorystyka do wyboru - szokuje :D

zupełnie nie używasz cementu, CRów i CXów.  z góry lekko poprószysz  sprayem ciemno-zielonym  RAL 6005 a od dołu szarym lub ciemno-czerwonym - od razu masz zielenice i krasnorosty:)

i wklejamy do baniaka.

filmik na YT jak gościu takim drutem i lutownicą kroi paski styropianu a potem klei do płyty 1cm - też jest tylko szukać mi się nie chce.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że podstawowe tło będzie jednak kupione. Natomiast jest problem z wkomponowanym kaseciakiem:( Patrząc na powyższe fotki wpadł mi pomył kaseciaka, o kształcie kamienia zwisającego od góry przez taflę wody. Gdybym teraz zaplanował w akwarium trzy wzmocnienia poprzeczne, w tym dwa przy bocznych szybach to oczyma wyobraźni nawet widzę, że można by go na wzmocnieniu wzdłużnym i poprzecznym oprzeć. Oj nie wiem czy za daleko nie zapędziłem się ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie możesx kupić takiego tła jak moje? W akwarium mało miejsca zajmuje, dostępne w różnych rozmiarach. Kupujesz większe,jedno mniejsze. Mniejsze przyklejasz do kaseciaka i już masz zamaskowanego. Nawet możesz poprosić znajomego stolarza to ci po linii łączenia kamienii na taśmówce dotnie żeby się w oczy nie rzucało.
http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6615840287

Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno pytanie do tych co próbowali wkładać tło do baniaka. Przecież jeśli szer. dna akwarium jest większa od wysokości to przecież bez problemu można wsunąć tło na płasko pod wzmocnienia poprzeczne i potem podnieść je do pionu. W czym jest problem? A kolega iquitos68 przecież ma o 10cm szerszy zbiornik niż wysokość. Wg mnie bez problemu powinieneś włożyć w miarę płaskie tło nawet przy 3 wzmocnieniach poprzecznych.

Wysłane z mojego SM-T819 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Krzymor napisał:

Jedno pytanie do tych co próbowali wkładać tło do baniaka. Przecież jeśli szer. dna akwarium jest większa od wysokości to przecież bez problemu można wsunąć tło na płasko pod wzmocnienia poprzeczne i potem podnieść je do pionu. W czym jest problem? A kolega iquitos68 przecież ma o 10cm szerszy zbiornik niż wysokość. Wg mnie bez problemu powinieneś włożyć w miarę płaskie tło nawet przy 3 wzmocnieniach poprzecznych.

Wysłane z mojego SM-T819 przy użyciu Tapatalka
 

Nie jestem pewny ale przy takim wkładaniu przeszkadzają wzmocnienia wzdłużne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.