aebe Opublikowano 20 Listopada 2016 #1 Opublikowano 20 Listopada 2016 Szanowni, jestem ciut bezradny. Otóż do akwarium 300l o wymiarach 120x50x50 chcę kupić belkę i świetlówki. Oświetnie led nie wchodzi w rachubę, bo technologicznie sobie nie poradzę z łączeniem kabelków. Nie chce nadmiernego światła, żeby nie kwitły glony. Najchętniej postawiłbym na jedną świetlówkę power glo i dodatkowo jedną opti natural. Ale jeżeli kupię belkę o długości 120 cm na świetlówki T5 54W (tak bym chciał), to czy znajdę świetlówki power glo tej długości? W sklepach widzę jedynie Power glo T8 120 cm. Ale z kolei nie widzę belek aluminiowych T8 120 cm z "nogami" (podstawkami)? Czy źle szukam?
marcin73m Opublikowano 20 Listopada 2016 #2 Opublikowano 20 Listopada 2016 19 minut temu, aebe napisał: Oświetnie led nie wchodzi w rachubę, bo technologicznie sobie nie poradzę z łączeniem kabelków. Poradzisz sobie, jak chcesz mogę Ci wszystko krok po kroku wytłumaczyć. Uwierz, że warto wejść w ledy. Oczywiście nie zmuszam, na siłę nie namawiam - power-glo również daje świetne światło. Decyzja należy do Ciebie.
Andrzej Głuszyca Opublikowano 21 Listopada 2016 #3 Opublikowano 21 Listopada 2016 (edytowane) 7 godzin temu, aebe napisał: Ale jeżeli kupię belkę o długości 120 cm na świetlówki T5 54W (tak bym chciał), to czy znajdę świetlówki power glo tej długości? ...do belki 120 cm dajesz świetlówkę 90 cm. Tutaj masz T8 do takiej belki:http://allegro.pl/listing/listing.php?bmatch=s0-uni-1-4-1025&search_scope=&string=power glo t8 90 cm Edytowane 21 Listopada 2016 przez AndrzejWalb
deccorativo Opublikowano 21 Listopada 2016 #4 Opublikowano 21 Listopada 2016 10 godzin temu, aebe napisał: jestem ciut bezradny. Nie chce nadmiernego światła, żeby nie kwitły glony. Najchętniej postawiłbym na jedną świetlówkę power glo i dodatkowo jedną opti natural. Czy źle szukam? no bezradny bo nie da się tych wymagań pogodzić. Jak dwie rury 90cm T5 to 2x45 W i nie ma pomiłuj wali po gałach jak ze sceny teatru Narodowego - a regulacji żadnej albo ciemność widzisz albo ryby wyskakują jak włączasz a gloniska masz super czego ci życzę bo to Malawi. 10 godzin temu, aebe napisał: Oświetnie led nie wchodzi w rachubę, bo technologicznie sobie nie poradzę z łączeniem kabelków. Ty chyba chory jesteś - masz tylko dwa kabelki jeden czerwony a drugi biały i tylko zapamiętać trzeba że czerwony do + a biały do -. Jak i z tym masz trudność to w Warszawie masz tylu kolegów z forum że ci któryś podskoczy i podłączy jak wszyscy w domu daltoniści. Robisz oświetlenie LED na modułach Samsunga 10szt białe zimne IP68 oraz 10szt RGB IP68 . do tego zasilacz 12V 50W oraz sterownik Romka. https://sklep.palabras.pl/sterownik/25-leddimmerpro.html jak to podłączysz dopiero będziesz się śmiał z tych świetlówek.
rosa1986 Opublikowano 21 Listopada 2016 #5 Opublikowano 21 Listopada 2016 Rób tak jak napisał Henryk (deccorativo). To naprawdę nie jest żadną sztuką i żeby Cię trochę zawstydzić to ja u siebie sama zrobiłam oświetlenie z modułów Samsung takich jak napisał Henryk plus sterownik Romka. Efekt jest rewelacyjny. A do tego masz możliwość ustawienia mocy, barwy. Nie zastanawiaj się nawet
spiochu Opublikowano 21 Listopada 2016 #6 Opublikowano 21 Listopada 2016 Przyjdź na piwo 25.XI z elementami a wszystko Ci połączymy, łącznie z lutowaniem Białe Samsunga kup 11000K. Wysłane z telefonu
Pleziorro Opublikowano 21 Listopada 2016 #7 Opublikowano 21 Listopada 2016 8 minut temu, spiochu napisał: Przyjdź na piwo 25.XI z elementami a wszystko Ci połączymy, łącznie z lutowaniem Białe Samsunga kup 11000K. Wysłane z telefonu Niezła zabawa się zapowiada, skoro chcesz lutować
deccorativo Opublikowano 21 Listopada 2016 #8 Opublikowano 21 Listopada 2016 Godzinę temu, spiochu napisał: Przyjdź na piwo 25.XI z elementami a wszystko Ci połączymy, łącznie z lutowaniem Śmiało przyjdz nawet bez tych klamotów - na pewno ci spiochu nie przylutuje a znam chłopa więc wiem że lutownicę ma jak Adamek. Ma czym przylutować. Po trzecim piwie sam nas nauczysz jak to podłączyć
spiochu Opublikowano 21 Listopada 2016 #9 Opublikowano 21 Listopada 2016 Nawet nie będę używał lutownicy Kabelki ze sobą lutuję za pomocą zapalniczki i oczywiście cyny Wysłane z telefonu
aebe Opublikowano 21 Listopada 2016 Autor #10 Opublikowano 21 Listopada 2016 Bałem się, że tak się to wszystko rozwinie i zostanę z trzydziestoma częściami niewiadomoczego, zamiast z jedną świetlówką ;( Ale w najgorszych wyobrażeniach nie przeszło mi przez myśl, że to wszystko trzeba będzie jeszcze lutować...
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się