Skocz do zawartości

Łupki-piaskowce mącą wodę


Kazimierz Markisz

Rekomendowane odpowiedzi

26 minut temu, Kazimierz Markisz napisał:

W zoologicznym we Wrocławiu zaproponowali mi kubeł albo wewnętrzny.

A możesz mi napisać jaki to sklep. Mogę Ci zaproponować przynajmniej 2 w których nie naciągną Cię i kupisz tak tanio jak w sklepach internetowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nie na Państwa stronie internetowej bo tu wszyscy jesteśmy na ty. Po drugie, podaj o jaką stronę Ci chodzi. :)
0. NIE PYTAĆ I NIE SŁUCHAĆ SPRZEDAWCÓW W ZOOLOGU
1. wymienić piach
2. jeśli chcesz to przepłukać kamienie
3. położyć na dno styropian/spienione pcv/kartki do zlewu i na nich ułożyć kamienie. Tak jak Ci się podoba, byleby by były stabilne. Choć muszę przyznać, że wigwamy to nie jest najładniejszy wystrój ;)
4. nasypać piach
5. nalać wody
6. dodać uzdatniacza, wg mnie dowolnego
7. dodać pożywkę dla bakterii: trochę jedzenia dla rybek lub wody amoniakalnej (jest na forum szablon startu na WA, wystarczy poszukać i ściśle się go trzymać)
8. wylać bakterie. Wydaje mi się, że te Twoje mogą być choć nie mogę znaleźć na internecie nic pod nazwą Reef Safe Special Blend
9. Poczekać na skok NO2 a potem jego stopniowe z spadnięcie do wartości 0,025 i zarazem skok NO3.
10. Jeśli NO3 > 20-30, zrobić częściową podmianę wody.
11. wpuścić ryby.

Temperaturę utrzymuj, filtry muszą chodzić, światło może być zgaszone.

Myślę, że ryby Ci zdechły bo nie miałeś biologii w akwarium. Jedyny Special Blend który znalazłem na internecie jest firmy Microbe Lift i nie zawiera pożywki dla bakterii. Czyli lałeś bakterie a one zdychały z głodu.

Nie poddawaj się, jeszcze będziesz się cieszył pięknym akwarium.

Przystań się odpowiedzieć też na pytania kolegów.

Wysłane z telefonu


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kazimierz Markisz napisał:

Jeżeli chodzi o filtrację to posiadam jedynie mechaniczną filtr z ceramiką oraz gąbką dobrany do wielkości akwarium.

...jeżeli jest tak jak piszesz to masz filtr biologiczno - mechaniczny a nie mechaniczny. Napisz jaka jest nazwa tego filtra chociaż osobiście się domyślam. Jeżeli jest tak jak myślę to z tego filtra co masz można zrobić mechaniczny a będziesz musiał pomyśleć o biologu bo ten jest za słaby aby spełniać dwie funkcje naraz w Twoim akwa .Ale to jest moje teraz gdybanie..podaj nazwę filtra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Kazik dopiero teraz to masz mętlik w głowie  ?

W sumie każda z rad słuszna ale taki bałagan w tych odpowiedziach że zamiast pomóc raczej skołowaliśmy Kazika do reszty a chłop jest zupełny świeżak czyli młodzianek:D i raczej trzeba nie wszystko na raz a po jednym i po kolei - bo chłop się przestraszy i zacznie się jąkać.

Wodę ma mętną albo po miesiącu od pierwotniaków albo z niedopłukania piasku 0,3mm bo takiego nigdy nie wypłuczesz by nie mleczył wody. Filtracja tego nie robi bo pod wierzchem siedzi maleńki chyba AqC 1000-1500 z gąbka na dodatek z napowietrzaczem więc sika jakieś 500l/h - tam poza pianą na powierzchni woda stoi jak w stawie.

Moim zdaniem Kaziu zacznij od początku.

1/ wylej cała wodę i wywal łupki i piasek a na szkło dna akwarium połóz kratki do zlewozmywaka kupione w AGD

2/ pomyśl jakie tło  - najlepiej kup w fabertec.pl formatkę na wymiar tylnej szyby od wzmocnienia do dna minus - 1-cm  x szerokość wewnątrz baniaka i zamów.

3/ wklej tło w 5 ciu punkatch plackami kleju Soudal All Fix Turbo

4/ poszukaj piasku w składzie budowlanym takiego ok 1mm z kamykami drobnymi albo w Castoramie piasku Kreisel 099 , albo w sklepach akwarystycznych taki jaki ci się spodoba tylko jeden warunek - ma być gradacji 0,8-1,2mm

i to tyle na początek  reszta operacji po wykonaniu tych.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Kazimierz Markisz napisał:

kupiłem najlepszy kubełek jaki mieli w sklepie fluval fx6 i działam.

...teraz ( przynajmniej teoretycznie) będzie mógł pracować jako biolog i mechanik w jednym.

Edytowane przez AndrzejWalb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.