Skocz do zawartości

Zmiana ze 112 na 350l


Zielak

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, pozner napisał:

Jeśli jego wydajność będzie taka sama jak biologa, to będzie zbierał tyle samo syfku, więc będzie musiał być czyszczony tak samo często jak biolog. Mocniejszy filtr spowoduje to, że będzie zbierał więcej nieczystości, niż biolog (ale czy dużo więcej?), ale częstotliwość jego czyszczenia będzie zależeć właśnie od gęstości gąbki. Przy gęstej gąbce ta częstotliwość może być większa, gdyż szybciej będzie się przytykać. Miałem w swoim mechaniku gęstą gąbkę i wymieniłem ją na rzadką, gdyż szybko się przytykała. W ogóle uważam wykorzystanie kubła jako mechanika za średni pomysł. Jedyny plus to to, że nie ma "mebla" w akwarium, a tak poza tym to więcej kłopotu, niż pożytku (relatywnie mała powierzchnia zasysająca, dość częste otwieranie) Nie ma to jak typowy mechanik

Z pierwszą częścią się zgodzę i poprę Krzysztofa w zupełności Andrzeju ;) moja filtracja opiera się na dwóch identycznych kubłach i oba zbierają dokładnie tak samo więc w tym samym czasie są czyszczone. Gąbki i ich grubość to oczywista oczywistość, a jeśli uważasz, że wata filtracyjna nie zapycha Ci się szybciej i widocznie nie hamuje przepływu to ją wyjmij, a na pewno zobaczysz różnicę ;) 

Odnośnie filtracji na dwóch kubłach nie widzę większego problemu. W jednym z nich są pocięte gąbki, w drugim biologia + TMBT, które działa u mnie naprawdę długo (dopiero teraz - po roku muszę kupić nowy litr złoża). Filtry otwieram raz na 3-4 miesiące i czyszczę, czyli nie częściej niż otwierałbym samego biologa. Parametry dzięki TMBT są bardzo dobre więc filtracja zdaje egzamin ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zrobie tak: prefiltr na biologa na wlocie i bedzie spokój z syfem. Z mechanika wyjmę ceramikę i zostawie oryginalne wkłady. Jak nie zda egzaminu to zrobie tak jak pisze egon44:) a jak kubeł się nie spisze to kupie mechanika do wewnątrz i założe kolejny baniak i tam użyje kubła 1900:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.