Skocz do zawartości

Zamiana 240L na Optiwhite 480L-172×47×60h


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
20 minut temu, spiochu napisał:

No pięknie. Ale co z lewą stroną? Z tą szybą to tak jakby jej nie było...
Jednak nie zdecydowałeś pozbyć się telewizora... ;)

Wysłane z telefonu

Hehe, lewa strona jest docięta tylko jeszcze jej nie dokleiłem. Dzisiaj to zrobię.

Opublikowano

Zbiornik w środę prawdopodobnie będzie do odbioru.
Powoli wszystko już mam z kompletowane. W poniedziałek przychodzi paczka z formatkami pcv więc będę kleił pokrywę i turbo kasetę.
Wczoraj doszła gąbka myślicie że dobrym pomysłem byłoby wrzucić ja tak luzem do starego zbiornika? Może bakterie by się już zasiedliły? Mogę ją polać stability albo prodibio?

Przy okazji myślę o aranżacji. W starym akwa mam serpentynit, który wykorzystam z lewej strony zbiornika. Zbuduje jakąś kompozycje z nich lub zostawię tylko ten duży.
07d139d01189107ea0642f44a5d38cd4.jpg84a7ce7b7686ea5571a7355df27e8342.jpg

Kupiłem dodatkowe kamienie z tymże zakupy robiłem późnym popołudniem kiedy prawie się z ciemniało i niestety są przeciętne ale może coś się z nich stworzy.
Proszę o podpowiedź czy idę w dobrym kierunku jeśli chodzi o ułożenie kamieni:
eadb8778180faee971215f2a2f4a54d7.jpg

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
 

Opublikowano

Część rzeczy może niepotrzebnie, ale.......powiem:

1/ rozsunął bym dwie "kupy" tworząc między nimi plażę

2/ odległości między "kupami" a bokami zbiornika nie powinny być takie same

3/ wielkości "kup" nie powinny być identyczne

4/ ilość kamieni jest funkcją strategicznego wyboru: mbuna czy non-mbuna

5/ moim zdaniem, lepiej wygląda: dużo mniej kamieni, ale choć trochę większych

6/ warto ekspozycję "na sucho" spryskać wodą - z reguły wychodzi wtedy, że któryś kamień nie pasuje do reszty

7/ wszystko powyżej jest mniej istotne od tego, czy akwarium będzie podobało się Tobie:smile:

Powodzenia

  • Dziękuję 1
Opublikowano
31 minut temu, tom77 napisał:

Część rzeczy może niepotrzebnie, ale.......powiem:

  Kolego każda rada się przyda i za każdą dziękuję.

32 minuty temu, tom77 napisał:

1/ rozsunął bym dwie "kupy" tworząc między nimi plażę

2/ odległości między "kupami" a bokami zbiornika nie powinny być takie same

3/ wielkości "kup" nie powinny być identyczne

Rozumiem.

33 minuty temu, tom77 napisał:

4/ ilość kamieni jest funkcją strategicznego wyboru: mbuna czy non-mbuna

Z racji tego że to będzie moja druga przygoda z Malawi, tym razem mam zamiar delektować się Utaką, ale jeszcze dokładnie nie podjąłem decyzji jaka będzie obsada.

42 minuty temu, tom77 napisał:

5/ moim zdaniem, lepiej wygląda: dużo mniej kamieni, ale choć trochę większych

No właśnie podobnie moja luba mówiła. Echh trzeba będzie się jeszcze raz wybrać po kamienie.

42 minuty temu, tom77 napisał:

6/ warto ekspozycję "na sucho" spryskać wodą - z reguły wychodzi wtedy, że któryś kamień nie pasuje do reszty

Dobry pomysł - dziękii!

Opublikowano (edytowane)

Kolejne dni oczekiwania na szkiełko upłyneły pracowicie :D

Po odpracowaniu "pańszczyzny" wpadam do domu i przygotowuje wszystko co zaplanowałem.

Lewa strona do komody wklejona, Spiochu już nie mam Telewizora ;) Polecam nózki, bardzo łatwo się poziomuje i za 4zł naprawdę dobra jakość, wysokość tylko 4,5cm.

Pokrywa z płyt Hips i PCV prawie skończona, pochwale się jak wszystko zmontuje :D

Turbp Kaseciak 2w1 skończony, pozostaje jeszcze folie pozrywać. Środkowa przegroda ruchoma, przepływ dolny ustawiony na 6cm.

DSC06772.JPGDSC06771.JPGDSC06775.JPG

 

Jak myślicie zasys będzie wystarczający: 5 szczelin po 5cm na 5mm i w podłodze 5mm na 5mm??

Mam jeszcze pomysł, choć nie jestem jeszcze pewien czy go wykonam, mianowicie chcę dokleić z prawej strony małą komorę na ukrycie bloku z rury PCV na purolite. Co sądzicie?

 

Edytowane przez eazeo83
Opublikowano

Przemek -  widzę najnowsze arcydzieło filtracyjne - turbo-kaseciak z ruchomą przegrodą. Szczeliny wystarczą na pewno i nic nie doklejaj bo wiedziałem wcześniej  że trzeba coś nowego wymyślić :D

W prezencie masz zdjęcie jak zrobić elastyczny blok adsorbera na cały 1 litr Purolite by wszedł do komory pompy nad pompę główną a kranik wystawał nad lustro w komorze.

20161019_220417.jpg

Kupuje się to w każdej aptece za mniej niż 2zł i ucina to długie:D niestety drobinki Purolite tylko raz trzeba za pomocą lejka wsypać do środka wyjmując kranik ( łatwo się demontuje )  Od strony pompy ma taki zawór zwrotny by się mocz nie cofał to i drobinki Purolite też nie cofną się do pompy. Po załadowaniu Purolite wpychasz trochę waty akwarystycznej w rurkę przy kraniku i wciskasz na powrót ten kranik.  Jak puścisz wodę to się nadmie jak balon i wypełni komorę - wiesz że ciszej bo pompę mniej słychać:D

Chciałem jutro załadować i sprawdzić w działaniu ale zrób to ty.:D ja kończę chińskie tło i pompa z Niemiec przyszła 4500l/h  30W za całe160 zł:e_biggrin: no to jest dopiero kobylasta bestia już mi się podoba - testy czas zacząć.

 

 

 

Opublikowano

Dwa zastrzeżenia co do użycia tego worka. Nie jest przystosowany do pracy pod ciśnieniem i długotrwałego przebywania w wodzie. Może się rozlecieć. Drugie wstawiony do kasety z przegrodami po napełnieniu wodą skutecznie odetnie przepływ wody. Oczywiście to tylko moja teoria.

Opublikowano
28 minut temu, suricade napisał:

Dwa zastrzeżenia co do użycia tego worka. Nie jest przystosowany do pracy pod ciśnieniem i długotrwałego przebywania w wodzie. Może się rozlecieć. Drugie wstawiony do kasety z przegrodami po napełnieniu wodą skutecznie odetnie przepływ wody. Oczywiście to tylko moja teoria.

Z tym drugim jestem w stanie się zgodzić, ale skoro wytrzymuje mocz to raczej się nie rozpuści od wody.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Ja w 375l używam dwóch jvp-132 - jeden do napędu kaseciaka, drugi do zamiatania. Poza kolorem bez uwag
    • Mała aktualizacja Udało się zainstalować hydroponikę. To znaczy samą instalację. Pod kątem roślin jeszcze sprawa nie jest zamknięta. Zapał przy tym projekcie nieco mi opadł odkąd przeczytałem, że woda w hydroponice powinna mieć pH na poziomie 5,5-6,5. Liczę mimo wszystko, że rośliny jako tako będą sobie radziły. Kupiłem skrzydłokwiata, philodendrona i jakąś peperomię  Mam jeszcze zielistkę i epipremnum. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Chwilowo próbuję w hydroponice ukorzenić odcięte pędy epipremnum.  - wlot do doniczek  - wylot z doniczek - całość umieszczona w pokrywie - doniczki zalane wodą i wypełnione gąbkami - tak się prezentuje całość obecnie (nie zdążyłem jeszcze wsadzić roślin do doniczek)   Kilka zdjęć obywateli mojego baniaczka   - Dominujący samiec Stigmatochromis Tolae. Chwilowo największy "byk" w akwarium. Ma około 15cm. - Nimbochromis Polystigma - jeden z dwóch ujawnionych samców. Już ładnie zaczyna "łapać" niebieski kolorek   - Nimbochromis Polystigma - jedna z samiczek - Exochochromis Anagenys - jeszcze nie znam płci osobników. - Dimidiochromis Strigatus - jedna z dwóch samic - Protomelas Mbenji Thick Lips - płeć jeszcze nie znana   A na koniec najmłodszy mieszkaniec czyli malutki Dimidiochromis Strigatus  Zaobserwowałem dwie sztuki  Wątpię żeby przeżyły, ale kto wie. Na razie bardzo dobrze kryją się w tej niewielkiej ilości szczelin jakie mają do dyspozycji.    
    • Mam od paru lat Tunze 6085 Tunze Turbelle Nanostream 6085 (4025167608506) • Cena, Opinie • Pompy cyrkulacyjne 17291245623 • Allegro Dla mnie jest idealny w 200cm. Dla Ciebie się nie nadaje bo nie ma regulacji mocy. Dlaczego piszę - wcześniej miałem kilka chińskich - ich trwałość wynosiła średnio pół roku. Może teraz jest inaczej, ale jakbym miał zmieniać to na pewno kupiłbym Tunze. Nawet jeśli teraz jest chiński (bo tego nie wiem)
    • Ja używam od lat taki Tunze https://allegro.pl/oferta/tunze-turbelle-nanostream-6055-10787582038 i dla mnie nie ma lepszego. Mam go w 576l. Jest cichy, wydajny i ma regulację. Ale żeby nie było kolorowo, to ma jedną wadę. Pokrętła w sterowniku są podświetlane od spodu niebieskimi diodami, nawet fajnie to wygląda. Diody emitują oprócz światła również ciepło i pod wpływem tego ciepła po jakimś czasie, plastik z którego są wykonane pokrętła kruszeje i pękają mocowania do potencjometrów i masz po regulacji😂 Oczywiście nie do końca. Nadal można regulować za pomocą małego, płaskiego śrubokręta. Na szczęście producent dziwnym trafem przewidział taką sytuację i w sprzedaży są dostępne oryginalne pokrętła https://allegro.pl/oferta/tunze-rotary-cnobs-7090-102-pokretla-do-kontrolera-11838292596 być może już z innego plastiku (nie wiem, nie sprawdzałem). Czy kupiłbym go drugi raz pomimo tej wady? Obiema ręcami i nogyma ...TAK.
    • Tą Tunze miałem w 720l , też bym go polecał jako niezawodny sprzęt.
    • Używałem Tunze 6045 w 500l (170cm długie) Jak dla mnie to był nawet za mocny ale jako, że ma regulację nie było to problemem. Cichy i energooszczędny. Mocowanie na magnes. Regulacja - czego chcieć więcej?
    • Cześć wszystkim. Szukam cyrkulator do swojego 375, chciał bym kupić mocniejszy żeby móc użyć w przyszłość w większym akwarium( jest taki plan) zależy mi żeby był cichy oraz wydajny.  Jeśli ktoś ma doświadczenie z tunze lub eheim proszę o opinie
    • Moje już ma 9 lat, nadal bez problemu, jedynie rys więcej Wysłane z mojego Pixel 6 Pro przy użyciu Tapatalka
    • Spoina raczej na wykończeniu. Skłaniałbym się ku zmianie zbiornika, zwłaszcza że to kontrowersyjny Wromak Przyklejać się nie opłaca.
    • Mniej niż 18 , tak naprawdę bałbym się zalewać już to akwarium.
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.