Skocz do zawartości

Wysoka wartość Gh


rosa1986

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio zastanawia mnie strasznie wysokie Gh w moim zbiorniku, 30°d!!! Mierzone testami kropelkowymi Zoolek. Pozostałe parametry:

Ph 8 (test Zoolek), Kh 11°d (test Zoolek), No2 0 (test Jbl), No3 10 (test Jbl)

Akwarium 240l, filtracja to kaseciak.

Jest jakiś sposób na obniżenie tego parametru oprócz wody RO? Mam niestety taką wartość już w kranie :confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, pozner napisał:

Nie zawracaj sobie tym głowy.

E tam tak od razu rezygnujesz - spokojnie.

Ja tam bym sobie jednak zawracał głowę szczególnie jak Gosia ma bujne włosy - ja mam takie.

Po myciu najlepszym szamponem na bank są szare i jak druty:D, pralka nie pierze, najlepsza kawa  wychodzi bez smaku a herbata to zupełna porażka z pianą , mętna i bez smaku - no i w Malawi też do chrzanu bo w jeziorze GH ok 7 a KH ok 10 więc jakby 300% nadprogramowo. Przy takiej mineralizacji trudno uzyskać klarowną wodę w baniaku a to twój konik ?

Możesz zostawić jak radzi kolega a możesz rozwiązać te wszystkie wymienione problemy jednym zakupem.

Jeszcze w IV kw  2015 było coś ok 16 dGH tak jest w papierach - więc kierunek jest wyznaczony - stały wzrost a ponieważ parametr nie jest ograniczany w przepisach więc nic wodociąg w tej materii nie poczyni.

Jak chcesz Gosiu mogę ci to kupić taniej bo mam u nich zniżkę - za 846 zł

http://sklep.osmoza.pl/zmiekczacz-prysznicowy-p-1138.html

o widzę :Dtwoje zdjęcie w kąpieli?

Edytowane przez deccorativo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno już nie piszę o akwarium ale 30 dGH to moim zdaniem już nie pierdoła.

Człowiek działa jak taki niskotemperaturowy czajnik  i też taki kamień odkłada szczególnie dużo jak jest GH 30 . a odkamieniacza jak do czajniku nie mamy.:(

Nie wiem -  Gosia jest młodą kobietą zapewne ma rodzinę i to nie są już pierdoły bo poza tymi uciązliwościami życia codziennego to kamica szczególnie nerkowa cholernie boli. ale wystarczy OT ja już się wyłączam z dyskusji a decyzja należy do Gosi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, deccorativo napisał:

Człowiek działa jak taki niskotemperaturowy czajnik  i też taki kamień odkłada szczególnie dużo jak jest GH 30 . a odkamieniacza jak do czajniku nie mamy.:(

Nie wiem -  Gosia jest młodą kobietą zapewne ma rodzinę i to nie są już pierdoły bo poza tymi uciązliwościami życia codziennego to kamica szczególnie nerkowa cholernie boli. ale wystarczy OT ja już się wyłączam z dyskusji a decyzja należy do Gosi.

Zakładam, że Gosia nie pije wody z kranu, a jeśli już, to w ograniczonym stopniu. A czy ryby chorują na kamicę nerkową? Czy w ogóle ryby mają nerki? :) Nie chce mi się szukać. Bezsensowne dywagacje. Według mnie, niepotrzebne mnożenie problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, deccorativo napisał:

E tam tak od razu rezygnujesz - spokojnie.

Ja tam bym sobie jednak zawracał głowę szczególnie jak Gosia ma bujne włosy - ja mam takie.

Po myciu najlepszym szamponem na bank są szare i jak druty:D, pralka nie pierze, najlepsza kawa  wychodzi bez smaku a herbata to zupełna porażka z pianą , mętna i bez smaku - no i w Malawi też do chrzanu bo w jeziorze GH ok 7 a KH ok 10 więc jakby 300% nadprogramowo. Przy takiej mineralizacji trudno uzyskać klarowną wodę w baniaku a to twój konik ?

Możesz zostawić jak radzi kolega a możesz rozwiązać te wszystkie wymienione problemy jednym zakupem.

Jeszcze w IV kw  2015 było coś ok 16 dGH tak jest w papierach - więc kierunek jest wyznaczony - stały wzrost a ponieważ parametr nie jest ograniczany w przepisach więc nic wodociąg w tej materii nie poczyni.

Jak chcesz Gosiu mogę ci to kupić taniej bo mam u nich zniżkę - za 846 zł

http://sklep.osmoza.pl/zmiekczacz-prysznicowy-p-1138.html

o widzę :Dtwoje zdjęcie w kąpieli?

Henryku mam już coś działającego w ten sposób. Wodę, jeśli pije z kranu to tylko po przefiltrowaniu w dzbanku. Na kran od pralki mam też założony wkład zmiękczający. I na to wszystko nie narzekam. Woda w akwarium też kryształ (sam to nawet skomentowałeś przy którymś moim zdjęciu w galerii :D).

Naszła mnie tylko taka myśl jak ostatnio znalazłam poprzednią grzałkę, która jakiś czas leżała i zdążyła wyschnąć. Dopiero na niej widać było jak odłożył się ten kamień. Tak poza tym to nie znajduję żadnych niedogodności. Zastanawiałam się tylko czy tak duża twardość nie zaszkodzi rybom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.