Skocz do zawartości

Filtr turbo-kasetowy do akwarium


Rekomendowane odpowiedzi

Najpierw zamówiłem gąbkę o wymiarach dokładnie takich samych co szerokość komory wewnątrz. Ponieważ deccorativo w którymś z wątków napisał, że lepiej zamawiać gąbkę o 4mm mniejszą od szerokości komory (ponieważ pod wpływem wody powiększa się) to zamówiłem drugą dokładnie 4mm krótszą niż komora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grześ najpierw to ty zrób turbo-kaseciaka.;) bo piszesz o czymś czego nie masz.

1/ Wyjmij tą przegrodę i wrzuć do szafki - wtedy pojawi ci się komora śmieciowa przed gąbką oraz komora eljota za gąbką.

teraz ich nie masz , gąbka pracuje tylko powierzcnią szpar wlotowych i oknem 5x10cm na dole więc zapewne poziom wody w komorze pompy masz dziwnie niski??? nieprawdaż?

Jak juz to zrobisz to wyjmij gąbkę rencami zatop ją w akwarium i tam pod wodą kilkakrotnie ściśnij by z niej wyleciało wszystkie powietrze - i wsadz do kasety na swoje miejsce.

Dla wyjaśnienia

- turbo-kaseciak to kaseciak bez przegrody i bez wymuszonego pełnego przepływu wody przez złoże biologiczne.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie pomyliłem wersje klasyczną od turbo :-) Komorę śmieciową 0,5 cm mam przed gąbką. Pokombinuje jeszcze z wyjęciem przegrody. Spróbuje jeszcze wycisnąć gąbkę i zobaczę czy wypłynie.

Czemu w wersji turbo zrezygnowano z tej przegrody ? Czy wymuszenie obiegu dolnego nie jest lepsze ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ta wyjmowalna przegroda to usprawnienie kaseciaka standard a nie turbo.

Wyjmowalna przegroda pozwala załadować kaseciaka standard wklejonego na stałe całego pod wzmocnienie wzdłużne - pisałem Grzes że pokonałem ten problem bo to było duże utrudnienie.

Wyjmij tą przegrodę całkiem i nic więcej nie kombinuj. jak gąbkę odpowietrzysz a nie będzie przegrody to woda sama gąbkę dociśnie do tych wąskich prowadnic i nie będzie ci wypływała nawet jak jest lużno w kasecie.

Tak na prawdę ojcem tego kaseciaka turbo jest Seba bo to on chyba pierwszy tak zrobił.

Przez złoże biologii wystarczy jak przepływa 500l/h a nie musi cała woda z pompy 2000l/h .

Tak moim zdaniem wyjmowalna przegroda jest potrzebna wtedy gdy pod pompą mamy TMBT bo to potrzebuje co najmniej 1000l/h przepływu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.