Skocz do zawartości

Filtr turbo-kasetowy do akwarium


Rekomendowane odpowiedzi

29 minut temu, led4grow napisał:

Czy można zamiast przegrody z siatki hodowlanej, której przesyłka przekracza wartość towaru zastosować matę do zlewu, np:

http://allegro.pl/x-mata-do-zlewu-z-przyssawkami-mozna-docinac-28x32-i5861789138.html

lub kratkę malarską, np:

http://allegro.pl/kratka-malarska-duza-27x30-blue-dolphin-i5730937333.html

No i jeszcze jedna myśl, kratka dla gołębi:

http://allegro.pl/ruszt-kratka-plastikowa-do-cel-legowych-dla-golebi-i5732441675.html

Każda się nadaje. Ja mam ruszt dla gołębi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu przerzucam pytanie z mojego wątku w innym dziale:

Gdy czytałem posty dotyczące poszczególnych wersji kaseciaka to zwróciłem uwagę, na konieczność stosunkowo częstego, co tygodniowego czyszczenia gąbki. Tak się zastanawiam, czy istnieje możliwość skonstruowania takiego filtra, gdzie przepływ wody odbywa się nie grawitacyjnie, a dzięki podciśnieniu powodowanemu przez pompę. Jakaś zabudowa, uszczelnienie komory pompy ? Coś co wydłużyłoby pracę filtra od czyszczenia do czyszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę cię zmartwić.

 

7 minut temu, iquitos68 napisał:

Tak się zastanawiam, czy istnieje możliwość skonstruowania takiego filtra, gdzie przepływ wody odbywa się nie grawitacyjnie, a dzięki podciśnieniu powodowanemu przez pompę.

Nie trzeba konstruować wystarczy pójść do zoologa i kupić filtr kubełkowy - to właśnie jest taki filtr podciśnieniowy.

I znowu muszę cię zmartwić.

Wszystko jedno jaki dasz filtr którego zadaniem będzie zbieranie zanieczyszczeń organicznych zwanym tu mechanikiem czyli po prostu takim który zatrzymuje i zbiera gówienek to czy to będzie tylko AQC2000 z gąbką czy też odrębny wielki kubeł- mechanik to moim zdaniem powinien być czyszczony co tydzień a nawet 2x w tygodniu.

Wiesz dlaczego - bo w akwarium nie chodzi o to by zbierać gówna z całego miesiąca i chować gdzieś w wodzie byle nie na widoku tylko by to g.. usuwać z wody - najszybciej i najczęściej jak to się tylko da. Bo to tak jakbyś szambo miał w domu a nie na podwórku.

Koledzy morscy mają taki filtr który na bieżąco, natychmiast usuwa wszelkie zanieczyszczenia organiczne i przy okazji inne pożądane substancje jak np. mikroelementy i witaminy - nazywa się to tam odpieniacz białek - ten temat czeka na ciebie byś dostosował do naszej wody. - wtedy masz Nobla KM.

A póki co szukaj takiej filtracji w której bardzo częste płukanie gąbek nie wymaga wyłączania pomp, otwierania zatrzasków, nie grozi zalaniem  mieszkania, nie wymaga drżenia o stan uszczelek i zaworów , nie wymaga też każdorazowego odpowietrzania pompy i nie stresuje ryb.

 

 

  • Lubię to 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, L.A.J.O.N. napisał:

Nie wiem czy dobrze kojarzę ale czy jest możliwość w kasecie zrobienia skimera u góry? 

jest :)

jedno wycięcie w komorze pompy 5-10mm ok 5-10mm poniżej lustra wody  w miejscu gdzie przelatuje film bakteryjny - wycinać po zalaniu wodą i po wpuszczeniu ryb jak się film tworzy i widać jak krąży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytaj ze zrozumieniem :) Wycięcie robisz jak już masz film bakteryjny i widzisz gdzie przy kasecie się on zbiera. Wcześniej nie ma sensu. Z moich doświadczeń na przykład wynika, że film jest po przeciwnej stronie akwarium niż kaseciak :)

Wysłane z telefonu

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flim bakteryjny jest tam gdzie falownik odpycha wodę, i przeważnie przy ustaleniu dobrej cyrkulacji, jest to przeciwległy do kaseciaka bok akwarium. Kaseciak wstawiasz nie byle gdzie, tylko dokładnie tam gdzie zaplanowałeś zasys i gdzie zaplanowałeś zbieranie się nieczystości, poprzez ustanowienie cyrkulacji.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.