Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Przeoczyłem to zdjęcie, teraz już wiadomo dlaczego nie działa, bo nie może :) Przecież tam jest wszystko poblokowane ścianami. i gąbka pracuje tylko małą powierzchnią, skutecznie tłumiąc przepływ.

Opublikowano

zdjęcie jest stare z przed wyjęcia tej przegrody z pcv - kazałem mu to wyjąć zaraz jak te zdjęcie opublikował  wsadził przegrodę do komory gąbki skutecznie ją odsuwając i blokując przepływy z obu jej stron zamiast wsadzić przegrodę do komory pompy , ale teraz już tej przegrody niema - no chyba niema :D

Opublikowano

Nie ma też szczelin pomiędzy przednią ścianką/gąbką/ceramiką. W efekcie gąbka przylega do przedniej ścianki z zasysem, dołem dopychana przez ceramikę a jej spora część jest praktycznie poza wodą. Więc woda płynie jak przy pionowych gąbkach w wymiarach 14x5 cm.

  • Dziękuję 1
Opublikowano
32 minuty temu, suricade napisał:

Nie ma też szczelin pomiędzy przednią ścianką/gąbką/ceramiką. W efekcie gąbka przylega do przedniej ścianki z zasysem, dołem dopychana przez ceramikę a jej spora część jest praktycznie poza wodą. Więc woda płynie jak przy pionowych gąbkach w wymiarach 14x5 cm.

Dobrze prawicie...

Czyli na moje rozumowanie ścianki z zasysu oraz z przegrody blokują gąbkę i swobodny przepływ wody przez nią,bo niema miedzy nimi przynajmniej 0.5cm luzu żeby ta woda wyrównała poziom wody niż dotychczas miał kolega?

Przykładowo gdyby kolega tą przegrodę za gąbką usunął lub dał w miejsce które zaznaczyłem strzałką to by wszystko było ok tak bo już jakiś luz miedzy ściankami by był?

kaseciak przegroda.jpg

 

 

Opublikowano

Ojej, czytajcie co kolega pisze :)
Od strony zasysu ma komorę śmieciową 0,5 cm o czym pisał i co widać na drugim zdjęciu którego tu nie ma.
Żeby już nie szukać kratek i innych takich proponuję koledze obciąć wyjętą przegrodę, tak żeby była tylko na wysokość ceramiki, ponawiercać ja trochę, ale żeby sztywności nie stracić i wsadzić do kasety, ale po drugiej stronie prowadnic niż jest na zdjęciu powyżej. Wtedy ceramika dociśnie tak przygotowaną przegrodę do prowadnic dzięki czemu nie będzie się przesuwała a ceramika nie będzie naciskać na gąbkę a i pomiędzy przegrodą a gąbką będzie luz.
Tak przy okazji uważam, że nie ma to jak prowadnice na gąbkę zarówno przed jak i za nią. Gdyby były w komorze śmieciowej prawdopodobnie gąbka by się trzymała pomimo nacisku ceramiki i nie blokowała komory śmieciowej....

Wysłane z telefonu


Opublikowano

No właśnie o takiej ściance myslalem :-) tylko planowałem ją wsunąć w prowadnice. Sprawdzę takie rozwiązanie.

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Chciałbym się jeszcze Was podpytać w temacie pompy. Jak pisałem mam AqC2000 z której jako mechanika byłem zadowolony między innymi w kwestii głośności (dla mnie była ona wystarczająco cicha). W przypadku kaseciaka na razie nie udało mi się osiągnąć zadowalającego poziomu głośności przy wykorzystaniu tej pompy. Sama pompa włożona do wody bez założonego wylotu pracuje cicho, trzymając ją w reku czuć mikro drgania ale myślę, że nie ma pompy która przy przeływie 2000 l/h w ogóle nie drży. Nawet na próbę wziąłem gąbkę w której w środku wyciąłem wnękę do której włożyłem pompę w ten sposób, że sama pompa ze wszystkich stron stykała się tylko z gąbką. Na wylot założone zostały w sumie 3 przedłużki Aquaela i trzy kolanka. Całość prezentuje się bardzo ładnie ale pracuje dosyć głośno nawet jak rurki w żadnym z miejsc niczego poza pompą nie dotykają. Przytrzymanie wylotu ręką powoduje, że jest ciszej. Jestem skłonny kupić Atmana 306 ale mam kilka wątpliwości:

- czy na wylot Atmana 306 założę przedlużkę Aquaela (średnica 19/21) ?

- czy nie będzie problemu ze stabilnością Atrmana z nałożoną taką konstrukcją z powodu takiego, że jest on mniejszy ?

- w ogóle się zastanawiam czy jeśli kupię Atmana i założę te przedłużki i kolanka to czy nie będzie takiego samego efektu ? Czy nie jest tak, że powodem hałasem są same elementy wylotu (dodam, że elementy złożone zostały dosyć mocno i nie ma tam żadnych luzów) ?

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • @darianus dobre wieści 🙂 może w takim razie jakoś wypali ten projekt 😉 ja posiłkowałem się taką stroną internetową: https://stacjaplantacja.pl/jak-przeniesc-rosline-do-hydroponiki/
    • U mnie skrzydłokwiaty dobrze sobie radzą w hydroponice przy ph ponad 7. Możesz podać źródło z info że ph powinno być niskie?
    • Dzień dobry,    chciałbym prosić o pomoc w identyfikacji glonów. Na środku mam wapien który zarósł jakoś pierwszy. Kolejne kamienie zarośnięte w ok tydzień czasu. Rośliny mam sztuczne.    nie wiem czy to okrzemki, brunatnice czy może jakaś dziwna wersja sinic? 
    • Ja w 375l używam dwóch jvp-132 - jeden do napędu kaseciaka, drugi do zamiatania. Poza kolorem bez uwag
    • Mała aktualizacja Udało się zainstalować hydroponikę. To znaczy samą instalację. Pod kątem roślin jeszcze sprawa nie jest zamknięta. Zapał przy tym projekcie nieco mi opadł odkąd przeczytałem, że woda w hydroponice powinna mieć pH na poziomie 5,5-6,5. Liczę mimo wszystko, że rośliny jako tako będą sobie radziły. Kupiłem skrzydłokwiata, philodendrona i jakąś peperomię  Mam jeszcze zielistkę i epipremnum. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Chwilowo próbuję w hydroponice ukorzenić odcięte pędy epipremnum.  - wlot do doniczek  - wylot z doniczek - całość umieszczona w pokrywie - doniczki zalane wodą i wypełnione gąbkami - tak się prezentuje całość obecnie (nie zdążyłem jeszcze wsadzić roślin do doniczek)   Kilka zdjęć obywateli mojego baniaczka   - Dominujący samiec Stigmatochromis Tolae. Chwilowo największy "byk" w akwarium. Ma około 15cm. - Nimbochromis Polystigma - jeden z dwóch ujawnionych samców. Już ładnie zaczyna "łapać" niebieski kolorek   - Nimbochromis Polystigma - jedna z samiczek - Exochochromis Anagenys - jeszcze nie znam płci osobników. - Dimidiochromis Strigatus - jedna z dwóch samic - Protomelas Mbenji Thick Lips - płeć jeszcze nie znana   A na koniec najmłodszy mieszkaniec czyli malutki Dimidiochromis Strigatus  Zaobserwowałem dwie sztuki  Wątpię żeby przeżyły, ale kto wie. Na razie bardzo dobrze kryją się w tej niewielkiej ilości szczelin jakie mają do dyspozycji.    
    • Mam od paru lat Tunze 6085 Tunze Turbelle Nanostream 6085 (4025167608506) • Cena, Opinie • Pompy cyrkulacyjne 17291245623 • Allegro Dla mnie jest idealny w 200cm. Dla Ciebie się nie nadaje bo nie ma regulacji mocy. Dlaczego piszę - wcześniej miałem kilka chińskich - ich trwałość wynosiła średnio pół roku. Może teraz jest inaczej, ale jakbym miał zmieniać to na pewno kupiłbym Tunze. Nawet jeśli teraz jest chiński (bo tego nie wiem)
    • Ja używam od lat taki Tunze https://allegro.pl/oferta/tunze-turbelle-nanostream-6055-10787582038 i dla mnie nie ma lepszego. Mam go w 576l. Jest cichy, wydajny i ma regulację. Ale żeby nie było kolorowo, to ma jedną wadę. Pokrętła w sterowniku są podświetlane od spodu niebieskimi diodami, nawet fajnie to wygląda. Diody emitują oprócz światła również ciepło i pod wpływem tego ciepła po jakimś czasie, plastik z którego są wykonane pokrętła kruszeje i pękają mocowania do potencjometrów i masz po regulacji😂 Oczywiście nie do końca. Nadal można regulować za pomocą małego, płaskiego śrubokręta. Na szczęście producent dziwnym trafem przewidział taką sytuację i w sprzedaży są dostępne oryginalne pokrętła https://allegro.pl/oferta/tunze-rotary-cnobs-7090-102-pokretla-do-kontrolera-11838292596 być może już z innego plastiku (nie wiem, nie sprawdzałem). Czy kupiłbym go drugi raz pomimo tej wady? Obiema ręcami i nogyma ...TAK.
    • Tą Tunze miałem w 720l , też bym go polecał jako niezawodny sprzęt.
    • Używałem Tunze 6045 w 500l (170cm długie) Jak dla mnie to był nawet za mocny ale jako, że ma regulację nie było to problemem. Cichy i energooszczędny. Mocowanie na magnes. Regulacja - czego chcieć więcej?
    • Cześć wszystkim. Szukam cyrkulator do swojego 375, chciał bym kupić mocniejszy żeby móc użyć w przyszłość w większym akwarium( jest taki plan) zależy mi żeby był cichy oraz wydajny.  Jeśli ktoś ma doświadczenie z tunze lub eheim proszę o opinie
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.