Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
29 minut temu, led4grow napisał:

Czy można zamiast przegrody z siatki hodowlanej, której przesyłka przekracza wartość towaru zastosować matę do zlewu, np:

http://allegro.pl/x-mata-do-zlewu-z-przyssawkami-mozna-docinac-28x32-i5861789138.html

lub kratkę malarską, np:

http://allegro.pl/kratka-malarska-duza-27x30-blue-dolphin-i5730937333.html

No i jeszcze jedna myśl, kratka dla gołębi:

http://allegro.pl/ruszt-kratka-plastikowa-do-cel-legowych-dla-golebi-i5732441675.html

Każda się nadaje. Ja mam ruszt dla gołębi.

Opublikowano

Tu przerzucam pytanie z mojego wątku w innym dziale:

Gdy czytałem posty dotyczące poszczególnych wersji kaseciaka to zwróciłem uwagę, na konieczność stosunkowo częstego, co tygodniowego czyszczenia gąbki. Tak się zastanawiam, czy istnieje możliwość skonstruowania takiego filtra, gdzie przepływ wody odbywa się nie grawitacyjnie, a dzięki podciśnieniu powodowanemu przez pompę. Jakaś zabudowa, uszczelnienie komory pompy ? Coś co wydłużyłoby pracę filtra od czyszczenia do czyszczenia.

Opublikowano

Muszę cię zmartwić.

 

7 minut temu, iquitos68 napisał:

Tak się zastanawiam, czy istnieje możliwość skonstruowania takiego filtra, gdzie przepływ wody odbywa się nie grawitacyjnie, a dzięki podciśnieniu powodowanemu przez pompę.

Nie trzeba konstruować wystarczy pójść do zoologa i kupić filtr kubełkowy - to właśnie jest taki filtr podciśnieniowy.

I znowu muszę cię zmartwić.

Wszystko jedno jaki dasz filtr którego zadaniem będzie zbieranie zanieczyszczeń organicznych zwanym tu mechanikiem czyli po prostu takim który zatrzymuje i zbiera gówienek to czy to będzie tylko AQC2000 z gąbką czy też odrębny wielki kubeł- mechanik to moim zdaniem powinien być czyszczony co tydzień a nawet 2x w tygodniu.

Wiesz dlaczego - bo w akwarium nie chodzi o to by zbierać gówna z całego miesiąca i chować gdzieś w wodzie byle nie na widoku tylko by to g.. usuwać z wody - najszybciej i najczęściej jak to się tylko da. Bo to tak jakbyś szambo miał w domu a nie na podwórku.

Koledzy morscy mają taki filtr który na bieżąco, natychmiast usuwa wszelkie zanieczyszczenia organiczne i przy okazji inne pożądane substancje jak np. mikroelementy i witaminy - nazywa się to tam odpieniacz białek - ten temat czeka na ciebie byś dostosował do naszej wody. - wtedy masz Nobla KM.

A póki co szukaj takiej filtracji w której bardzo częste płukanie gąbek nie wymaga wyłączania pomp, otwierania zatrzasków, nie grozi zalaniem  mieszkania, nie wymaga drżenia o stan uszczelek i zaworów , nie wymaga też każdorazowego odpowietrzania pompy i nie stresuje ryb.

 

 

  • Lubię to 1
  • Dziękuję 1
Opublikowano
3 minuty temu, L.A.J.O.N. napisał:

Nie wiem czy dobrze kojarzę ale czy jest możliwość w kasecie zrobienia skimera u góry? 

jest :)

jedno wycięcie w komorze pompy 5-10mm ok 5-10mm poniżej lustra wody  w miejscu gdzie przelatuje film bakteryjny - wycinać po zalaniu wodą i po wpuszczeniu ryb jak się film tworzy i widać jak krąży.

Opublikowano

Czytaj ze zrozumieniem :) Wycięcie robisz jak już masz film bakteryjny i widzisz gdzie przy kasecie się on zbiera. Wcześniej nie ma sensu. Z moich doświadczeń na przykład wynika, że film jest po przeciwnej stronie akwarium niż kaseciak :)

Wysłane z telefonu

  • Dziękuję 1
Opublikowano

Pytałem o kaseciak ogólnie czy nie ma różnicy gdzie w akwarium jest wstawiony. Jak już napisałeś o skimerze to chyba on zbiera z całego lustra wody film co? Czy śpiochu masz skimer i nadal w drugim końcu film ?

Opublikowano

Flim bakteryjny jest tam gdzie falownik odpycha wodę, i przeważnie przy ustaleniu dobrej cyrkulacji, jest to przeciwległy do kaseciaka bok akwarium. Kaseciak wstawiasz nie byle gdzie, tylko dokładnie tam gdzie zaplanowałeś zasys i gdzie zaplanowałeś zbieranie się nieczystości, poprzez ustanowienie cyrkulacji.

  • Dziękuję 1

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • @darianus dobre wieści 🙂 może w takim razie jakoś wypali ten projekt 😉 ja posiłkowałem się taką stroną internetową: https://stacjaplantacja.pl/jak-przeniesc-rosline-do-hydroponiki/
    • U mnie skrzydłokwiaty dobrze sobie radzą w hydroponice przy ph ponad 7. Możesz podać źródło z info że ph powinno być niskie?
    • Dzień dobry,    chciałbym prosić o pomoc w identyfikacji glonów. Na środku mam wapien który zarósł jakoś pierwszy. Kolejne kamienie zarośnięte w ok tydzień czasu. Rośliny mam sztuczne.    nie wiem czy to okrzemki, brunatnice czy może jakaś dziwna wersja sinic? 
    • Ja w 375l używam dwóch jvp-132 - jeden do napędu kaseciaka, drugi do zamiatania. Poza kolorem bez uwag
    • Mała aktualizacja Udało się zainstalować hydroponikę. To znaczy samą instalację. Pod kątem roślin jeszcze sprawa nie jest zamknięta. Zapał przy tym projekcie nieco mi opadł odkąd przeczytałem, że woda w hydroponice powinna mieć pH na poziomie 5,5-6,5. Liczę mimo wszystko, że rośliny jako tako będą sobie radziły. Kupiłem skrzydłokwiata, philodendrona i jakąś peperomię  Mam jeszcze zielistkę i epipremnum. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Chwilowo próbuję w hydroponice ukorzenić odcięte pędy epipremnum.  - wlot do doniczek  - wylot z doniczek - całość umieszczona w pokrywie - doniczki zalane wodą i wypełnione gąbkami - tak się prezentuje całość obecnie (nie zdążyłem jeszcze wsadzić roślin do doniczek)   Kilka zdjęć obywateli mojego baniaczka   - Dominujący samiec Stigmatochromis Tolae. Chwilowo największy "byk" w akwarium. Ma około 15cm. - Nimbochromis Polystigma - jeden z dwóch ujawnionych samców. Już ładnie zaczyna "łapać" niebieski kolorek   - Nimbochromis Polystigma - jedna z samiczek - Exochochromis Anagenys - jeszcze nie znam płci osobników. - Dimidiochromis Strigatus - jedna z dwóch samic - Protomelas Mbenji Thick Lips - płeć jeszcze nie znana   A na koniec najmłodszy mieszkaniec czyli malutki Dimidiochromis Strigatus  Zaobserwowałem dwie sztuki  Wątpię żeby przeżyły, ale kto wie. Na razie bardzo dobrze kryją się w tej niewielkiej ilości szczelin jakie mają do dyspozycji.    
    • Mam od paru lat Tunze 6085 Tunze Turbelle Nanostream 6085 (4025167608506) • Cena, Opinie • Pompy cyrkulacyjne 17291245623 • Allegro Dla mnie jest idealny w 200cm. Dla Ciebie się nie nadaje bo nie ma regulacji mocy. Dlaczego piszę - wcześniej miałem kilka chińskich - ich trwałość wynosiła średnio pół roku. Może teraz jest inaczej, ale jakbym miał zmieniać to na pewno kupiłbym Tunze. Nawet jeśli teraz jest chiński (bo tego nie wiem)
    • Ja używam od lat taki Tunze https://allegro.pl/oferta/tunze-turbelle-nanostream-6055-10787582038 i dla mnie nie ma lepszego. Mam go w 576l. Jest cichy, wydajny i ma regulację. Ale żeby nie było kolorowo, to ma jedną wadę. Pokrętła w sterowniku są podświetlane od spodu niebieskimi diodami, nawet fajnie to wygląda. Diody emitują oprócz światła również ciepło i pod wpływem tego ciepła po jakimś czasie, plastik z którego są wykonane pokrętła kruszeje i pękają mocowania do potencjometrów i masz po regulacji😂 Oczywiście nie do końca. Nadal można regulować za pomocą małego, płaskiego śrubokręta. Na szczęście producent dziwnym trafem przewidział taką sytuację i w sprzedaży są dostępne oryginalne pokrętła https://allegro.pl/oferta/tunze-rotary-cnobs-7090-102-pokretla-do-kontrolera-11838292596 być może już z innego plastiku (nie wiem, nie sprawdzałem). Czy kupiłbym go drugi raz pomimo tej wady? Obiema ręcami i nogyma ...TAK.
    • Tą Tunze miałem w 720l , też bym go polecał jako niezawodny sprzęt.
    • Używałem Tunze 6045 w 500l (170cm długie) Jak dla mnie to był nawet za mocny ale jako, że ma regulację nie było to problemem. Cichy i energooszczędny. Mocowanie na magnes. Regulacja - czego chcieć więcej?
    • Cześć wszystkim. Szukam cyrkulator do swojego 375, chciał bym kupić mocniejszy żeby móc użyć w przyszłość w większym akwarium( jest taki plan) zależy mi żeby był cichy oraz wydajny.  Jeśli ktoś ma doświadczenie z tunze lub eheim proszę o opinie
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.