Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano (edytowane)

Różnica przy akwarium 195x60x57h była mniej więcej taka jak piszesz około 150zł.

Twoje zdjęcia pokazują że różnica jest widoczna i pewnie jak bym wsadził biały kawałek PCV i zrobił zdjęcie to też wyjdzie że bok mam zielonkawy.

Rozchodzi mi się jednak o efekt końcowy, czyli zalane akwarium, dekorację i pływające w nim ryby. Obserwując często akwarium z bocznej szyby, gdyż wtedy mam podgląd na poukrywane maluchy, nie widzę różnicy pomiędzy frontem a bokiem. Mam też starą Czarną Perłę i tam też ryby bardzo ładnie wyglądają.

Płacenie  ~150zł za efekt jaśniejszej ściany na zdjęciu zrobionym przez UCG wydaje mi się zupełnie zbędny. Lepiej by było zrobić 70cm szersze za tą kasę :)

Ale każdy człowiek widzi inaczej, są daltoniści, są ludzie którzy nie widzą przestrzennie (w tym ja - objawia się to tym, że nie mogę oglądać telewizji 3D i mam tańsze telewizory). Choć same próbki mówią mi wyraźnie które szkło jest jaśniejsze, to w zalanym zbiorniku moim zdaniem już różnicy nie ma.

 

Edytowane przez Pleziorro
Opublikowano

No to dobrze pamiętałem tylko nie byłem pewien.

1m2 szkła UCG ( lepszy odpowiednik OW) u Reniewicza podnosi cenę baniaka o 135zł. w stosunku do szyby z float i nie chodzi o patrzenie na ścianę bo to był dowód na to że jednak widać różnicę.

Z rybami jest dokładnie to samo co z tą ścianą tylko o 50% mniejsza róznica bo patrzysz przez jedną szybę albo UCG albo float ale by tą różnicę zobaczyć trzeba by mieć oczy jak kameleon - jednym spojrzeć tylko przez float a drugim tylko przez UCG co jest trudne.

By widzieć różnicę w kolorach po to właśnie JBL daje ten komparator do testów - jednocześnie patrzysz na kolor wzorcowy i na ten z pomiarów. Jak wyjmiesz z komparatora i odsuniesz od siebie o 20-30cm to różnica w kolorze znika choć nadal pozostaje ( to defekt naszego mózgu) . Dlatego wielu nie widzi różnicy i myśląc że różnica w cenie jest jakoś ogromna zamawia baniak ze szkła float.

Rafał następny baniak zamów szeroki nie 70cm a 80cm i jednak front z UCG - wyjdzie 3x150zł.drożej :D. Zwróć uwagę że zwiększanie szerokości baniaka nie wpływa na koszt frontu z UCG :D na to ma wpływ tylko długość i wysokość baniaka chyba że przekroczysz dopuszczalną grubość szkła i musi być szyba grubsza.

Teraz już

Opublikowano

Mój aparat widzi to tak, i ja też widzę to tak, i powiem Wam, że nie jest to warte nawet 100zł a zazwyczaj różnica cenowa jest znacznie większa, bo około 500-600zł przy takim baniaku jak mam. Może jeszcze Piotrek się wypowie jak już zaleje.

 

Opublikowano

No jak patrzę na przekrój szyby to raczej jest jak było ustalone, front jasny bok ciemny, i próbki są wyraźne, ale już w zalanym baniaku różnica żadna... 

a skoro większość pań nie widzi różnicy to po co przepłacać :)

Opublikowano

też mam front OW w swoim, ale boki mam dosunięte z jednej strony do szafy, z drugiej do ściany, więc za bardzo nie mam jak porównać. Z góry jak spojrzę to widzę w przekroju różnicę na korzyść przedniej szyby. Poza tym mam wrażenie, że na OW bardziej widać rysy. Nie wiem, czy w ogóle nie jest ono jakoś bardziej podatne na zarysowania.. :-/

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Obsada: Aulonocara fire fish + Aulonocara ob marmalade Polecicie dietę? Hodowca (z Żor) polecił mi Discus red booster granules dla lepszego wybarawnienia.
    • Ooo... mam blisko do kolegi, 1,5h drogi i oglądanie na żywo 😉
    • Tło jest kosmiczne! Jak byś chciał to mogę Ci przywieźć do Częstochowy kilkanaście sztuk Tramitichromis intermedius kambiri (jestem w każdy poniedziałek) . Mają około 1-1,5 cm. Oczywiście za darmo  
    • Rewelacyjnie wygląda nowa odsłona👍 wszystko się ze sobą ładnie zgrywa. Tło chyba wyszło z pod ręki AquaDan? Sądząc po aranżacji celujesz raczej w non mbune🙂
    • @ziemniak Świetnie to wygląda, ta duża ilość roślin na górze też. 👍 Doniczki nie przeszkadzają w obsłudze akwarium, stojąc na szybach nakrywkowych? Jeśli jest nieco miejsca z tyłu nad akwarium, to pomyślałbym o dorobieniu 1-2 niewielkich modułów do przyklejenia na ścianę, jakby przedłużenia skał ponad powierzchnię wody - moim zdaniem wyglądałoby obłędnie. I hydroponikę zrobiłbym na całej długości, tak jak masz teraz te rośliny. 😀 Takie korytko, coś jak u mnie, no ale trzeba by robić pokrywę. P.S. Zdjęcia znad jeziora, w stopce - też świetne. 💪
    • Tło zarośnie glonami i będzie wyrywać z butów. Super. Kto robił Ci tło, czy to dzieło Twoich rąk? 
    • Wody mniej ponieważ tło swoje zajmuje ale powiem tylko jedno słowo - Pięknie 🤩
    • Żółte cały wieczór siedzą w ławicy w jednym rogu. Ciekawe, czy boją się jakiegoś tarłowca, czy coś im innego przeszkadza.
    • Nowa odsłona akwarium 260x55x70h (~1001 litrów) Wody weszło około 670 litrów, czyli około 100 litrów mniej niż w poprzedniej wersji. Tym razem za filtrację odpowiada komin o wymiarach 15x40 cm wypełniony gąbkami 10-30 PPI oraz kształtkami K1. W środku pompa Jebao DCP-2500. Oświetlenie bez zmian, dwie belki LED po 260 cm z modułami RGB i 11.000 k.  Więcej osprzętu nie ma. Całość w szczycie doby to pobór około 30 W. Grzałki nie mam, bo zimą temperatura rzadko spada poniżej 22 stopni. Zrezygnowałem z pokrywy. Akwarium jest przykryte sekcjami szyb nakrywowych, na których w tylnej części położyłem doniczki z roślinami. W przyszłości planuję w rogu hydroponikę. Płótno nad akwarium kupiłem w tym roku nad brzegiem jeziora. Mam szczerą nadzieję, że wykonał go lokalny artysta. Nałożyłem go na ramkę z listewek. Obsada to dalej niewiadoma.
    • Dlatego zastanów się czy faktyczne musisz  zmieniać. Teoretycznie im filtr ma większą wydajność , większy pobór mocy itp. tym będzie bardziej głośny. Ale to tylko teoria  bo może się zdarzyć , że ten o mniejszej mocy itp. może okazać się głośniejszy bo np. wirnik jest źle dopasowany i bije na ośce. Spójrz na to jeszcze z innej strony a mianowicie czy planujesz zmieniać akwa na większe?  Jeżeli tak to bym śmiało brał ten który będzie dedykowany do ewentualnego nowego litrażu.  Nikt Ci nie da 100% gwarancji , że konkretny filtr będzie cichy.  Zasugeruj się opiniami na ich temat ale ryzyko zawsze będzie. Ostatecznie zawsze można wyciszyć szafkę i znajdziesz tutaj kilka tematów o tym jak to zrobić.
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.