Skocz do zawartości

Fluval 405


maruda123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dzis przypadkiem obejrzałem filmik na youtubie na ktorym był filterek taki jak mam czyli fluval 405 i co mnie zdziwiło ze gosciu pokazywał jak mocno z wylotu leci woda ( poruwnywal 2 filtry) to uswiadomilem sobie ze u mnie to jest moze ze 30% tego .

Co powinnienem sprawdzic ?

dodam ze filtr ten dostałem od wujka jako uzywany i od samego poczatku woda leciała z taka sama siła

Sa 4 koszyki do dyspozycji 3 z nich mam zasypane ceramika tak mysle ze pelne sa w 70%. No i orginalne gabki . Wirnik momentami troszke halasuje dzwiek podobny jakby byl zapowietrzony .

Filtr umiejscowiony jest w szafce pox akwarium wylot do akwa ma nad soba czyli jakies 80cm a zaciag z akwa jest z drugiej strony (złe ustawienie filtra?)

Jak wroce z pracy postaram sie dodac link do filmiku jak leci woda u mnie z niego i ewentualnie link do filmiku ktory widziałem

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, maruda123 napisał:

Wirnik momentami troszke halasuje dzwiek podobny jakby byl zapowietrzony .

...pomijając ,że wkłady plus zanieczyszczenia ograniczają przepływ ( ale jest to normalne) to bardzo podejrzany jest dźwięk wirnika. Być może jest zapowietrzony ( poruszaj kubełkiem) ale ja bym zmienił sam wirnik. http://sklep.roslinyakwariowe.pl/filtracja/wybierz-model-filtra-akcesoria/fluval-czesci-wklady/fluval-404/405-akcesoria-c-25_1642_1636_1891.html?osCsid=vdg9v9d74dj75od10445c63sm3

Tani nie jest...ale prawdopodobnie może wymagać wymiany. Nie pytam o węże bo nie podejrzewam ,że nie sprawdzałeś czy nie są pozaginane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkłady zanieczyszczenia itd odpadaja bo po czyszczeniu nic sie nie zmienia, zapowietrzony sprawdze to jeszcze raz ale to by znaczyło albo ze gdzies caly czas pobiera powietrze albo nie potrafi sam sie odpowietrzyc co po czyszczeniu z czasem sam powinniem zrobic . Weże sprawdzam raz na jakis czas i teraz tez sprawdziłem.
Co do wirnika wymienie go bo nawet jak to nie to to moze bedzie ciszej działał . Postaram sie jeszcze dzis albo jutro wrzucic filmik z jaka siła woda leci bo to moje pierwsze akwarium pierwszy filtr jedyne porównanie to filmiki żeby sie nie okazało ze tylko sobie cos ubzdurałem . Za każdą podpowied serdecznie dziękuje :-)

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze sprawdze tak jak kolega deccorativo powiedział ale to przy najblizszej wymiance ktore sie zbilza a teraz udostepnie link do mojego filmiku i filmiki jakiegos kolegi z zagranicy mam nadzieje ze moge zebyscie potwierdzili ze mam racje ze u mnie za slabo leci bo moze to tylko moje zle wyobrazenie tego jak powinno leciec

Filimik jakiegos kolegi



Moj filtr?







A ten moj
Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.