Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
6 godzin temu, gajo napisał:

Jeżeli chodzi to żwirek to musi pozostać ten który napisałem. Zakupiłem juz 30 kg i nie uśmiecha mi sie wymieniać na jakis inny.

...przemyśl jeszcze to .  Bo później owszem ..wymienisz jak coś ale kosztem stresu ryb i Twoich nerwów.

Opublikowano

Z tym żwirkiem rzeczywiście przemyśle.

Mam problem z ta filtracja bo nie wiem w którym kierunku iść. Rozmawiałem ze sklepem Plantica.pl i polecają mi  filtr Aquael Unimax 500 bez filtra wewnętrznego już, ew. dorzucić do środka jakiś cyrkulator. Bedze to na pewno estetycznie. Z tym ze bede musiał częściej zaglądać do kubełka aby go czyścic ? możne jakiś pre filtr zastosować, tylko jaki i z czego ?

 

Opublikowano

Witaj,

O filtrach, wodzie i piachu koledzy już Ci wszystko napisali.

Jako użytkownik takiego akwarium mam kilka praktycznych rad co do samego szkła:

1. Obejrzyj dokładnie silikon i sposób w jaki jest położony, wliczając kontrole pod światło. Przeszedłem przez reklamację 2ch takich baniaków.

2. Wymiar akwarium, nie jest optymalny dla tego biotopu. Pomijając to, że powierzchnia dna może być większa przy tym litrażu, wyzwanie przy urządzaniu stanowi wysokość. Będziesz potrzebował wysokich kamieni, żeby to jakoś wyglądało. Uwzględnij to przy ich poszukiwaniu.

3. Białe wewnętrzne wykończenie akwarium, i wycięcia w tylnej szybie na rurki od węża są istotne przy decyzji o tylnej szybie. Oklejenie szyby na czarno, tak samo jak czarna PCV będzie kontrastowała z białym silikonem w narożnikach. Dodatkowo jeśli zdecydujesz się na PCV będziesz musiał rozwiązać jakoś mocowanie zasysów do filtra, bo producent przewidział na nie otwory na tylnej szybie.

4. Te białe spoiny od wewnątrz wymagają później częstego czyszczenia, żeby całość wyglądała estetycznie.

Powodzenia!

Jak mi się coś jeszcze przypomni to dopiszę.

 

  • Dziękuję 1
Opublikowano
58 minut temu, gajo napisał:

Z tym żwirkiem rzeczywiście przemyśle.

Mam problem z ta filtracja bo nie wiem w którym kierunku iść. Rozmawiałem ze sklepem Plantica.pl i polecają mi  filtr Aquael Unimax 500 bez filtra wewnętrznego już, ew. dorzucić do środka jakiś cyrkulator. Bedze to na pewno estetycznie. Z tym ze bede musiał częściej zaglądać do kubełka aby go czyścic ? możne jakiś pre filtr zastosować, tylko jaki i z czego ?

 

Jako prefiltr możesz zastosować korpus narurowy 10" z taką gąbką http://allegro.pl/wklad-filtracyjny-gabka-25x7-cm-ppi-45-i6367303633.html z otworem 32mm. Gąbkę naciągasz  na plastikowy rdzeń filtra sznurkowego.

  • Dziękuję 1
  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Trochę czasu minęło od mojego ostatniego postu i planów. W tym czasie zgodnie z sugestiami osób z forum delikatnie zmodyfikowałem zakup. Zakupiłem:

- akwarium Aquael White Glossy 260L
- biały grys wapienny pozostał ....
- grzałka 250W
- lampa UV jest, ale jej nie montuje jednak
- zamiast wew. filtra wybrałem jednak falownik JVP-101
- filtracja biologiczna będzie obsługiwać JBL e1501 do niego jako prefiltr bedzie podłączony HW-603A. Filtr zasypałem: Aqueal Bioceramix Ultrapro 1600 oraz Saechem Matrix
- tło: spienione czarne PCV jako tło, po lewej stronie folia czarny mat
(tu mam pytanie: jak przyczepić przyssawki od filtra, po jakimś czasie odpadają od PCV inne miejsce nie wchodzi w grę, na tylnej ścianie akwarium ma wycięte specjalnie otwory?)
- kamienie: serpentynit oraz łupek

Czas na fotki, akwarium ma 2 dni.
20160918_181252.jpg20160918_181240.jpg20160918_181233.jpg

Jeżeli chodzi o wodę to obecnie ma takie parametry (testy kropelkowe JBL):
- ph - 7.5-8 (z danych lokalnego wodociągu wynika iz ma 7.7)
- KH - 6
- NO2- 0,025
- NO3- 10

Moje pytanie brzmi, po jakim czasie można bezpiecznie wpuszczać ryby ? 
Mam także pytanie o twardość wody. Mam w domu zamontowaną stacje uzdatniania wody która zmiękcza mi wodę. W czasie jak napełniałem akwarium to woda puszczona była przez Bypass. Zastanawiam sie czy podczas podmiany tak samo robić to przez bypass czy normalnie dolać wody miękkiej. 

 

 

Opublikowano

Witaj ponownie...

Akwarium to ładnie się prezentuje,mimo że nie wymieniłeś tego grysu,ale to twoja decyzja ;) ...

 

Co do reszty pytań,to nie te działy także są dwie opcje:

Albo poprosisz moderatora o przeniesienie całego tematu do działu ''Podstawy'' wtedy możesz zadawać pytania do woli...

Albo założysz nowe tematy w odpowiednich działach do tego przeznaczonych...

Opublikowano

gajo też radzę wymień ten grys na piasek dolomitowy biały jak śnieg gradacji 0,8-1,2mm .

będzie dokładnie tak samo jak teraz tylko z:

- ryby uwielbiają kopać a w grysie to nie możliwe

- w tym grysie każde najmniejsze gówienko zniknie w szczelinach podłoża zamiast wylądować w filtracji  a nie chodzi o to by g.. zamiatać pod dywan tylko je usuwać z wody.

13 godzin temu, gajo napisał:

Moje pytanie brzmi, po jakim czasie można bezpiecznie wpuszczać ryby ? 

Odpowiedz jest prosta - tego nie liczy się na czas czyli na zegarek tylko na proces startu i dojrzewania wody mierzone testami kropelkowymi JBLa - załóż nowy temat - " Dojrzewanie gajo":D i opisz tam dokładnie wszystko co w filtrach i co kiedy zrobiłeś , co wlałeś a czego zapomniałeś zrobić - pomożemy:D

Opublikowano (edytowane)
55 minutes ago, deccorativo said:

w tym grysie każde najmniejsze gówienko zniknie w szczelinach podłoża zamiast wylądować w filtracji  a nie chodzi o to by g.. zamiatać pod dywan tylko je usuwać z wody.

Pomijając już kwestie tego, że ryby nie mogą kopać. Ale ten obornik pod spodem po paru miesiącach będzie konkretny. Wyciąganie grysu raz na 2-3 miesiące i czyszczenie dna to średnio udany pomysł. To nie są gubiki. Pyśki to takie małe świnki, które dość mocno brudzą.

Jeżeli chcesz iść po najmniejszej linii oporu to dosyp tylko piasku. Zapełni on te szczeliny. Półśrodek ale chyba w tej chwili najmniej kłopotliwy.

Edytowane przez marcin1ja1
Opublikowano
Teraz, marcin1ja1 napisał:

Pomijając już kwestie tego, że ryby nie mogą kopać. Ale ten obornik pod spodem po paru miesiącach będzie konkretny. Wyciąganie grysu raz na 2-3 miesiące i czyszczenie dna to średnio udany pomysł. To nie są gubiki. Pyśki to takie małe świnki, które dość mocno brudzą.

ok rozumie, z tym że kiedyś miałem grys koralowy i przy każdej podmianie wody odmulaczem zruszałem podłoże wciągając wszelkie zanieczyszczenia. 
Nie uśmiecha mi sie teraz spuszczanie wody i wyciąganie wszystkiego. Pozostawie to teraz tak jak jest. Jak będzie źle to wymienię. 

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Dawno się nic nie działo w tym temacie, a to z powodu mojej choroby. Która mnie dopadła w czerwcu zaczęło się, od przeziębienia potem zapalenie płuc i tak mnie trzymało praktycznie do końca sierpnia. Nie ruszałem się właściwie z łóżka i schudłem ponad 20 KG do tej pory nie wiem co mnie tak uczuliło. Więc moje prace ograniczyły się tylko do karmienia, ale ryby przetrwały moją nie dyspozycje bez problemu. Teraz od kilku dni obserwuje mnóstwo młodzików za równo żółtych jak i pomarańczowych. 
    • Obsada: Aulonocara fire fish + Aulonocara ob marmalade Polecicie dietę? Hodowca (z Żor) polecił mi Discus red booster granules dla lepszego wybarawnienia.
    • Ooo... mam blisko do kolegi, 1,5h drogi i oglądanie na żywo 😉
    • Tło jest kosmiczne! Jak byś chciał to mogę Ci przywieźć do Częstochowy kilkanaście sztuk Tramitichromis intermedius kambiri (jestem w każdy poniedziałek) . Mają około 1-1,5 cm. Oczywiście za darmo  
    • Rewelacyjnie wygląda nowa odsłona👍 wszystko się ze sobą ładnie zgrywa. Tło chyba wyszło z pod ręki AquaDan? Sądząc po aranżacji celujesz raczej w non mbune🙂
    • @ziemniak Świetnie to wygląda, ta duża ilość roślin na górze też. 👍 Doniczki nie przeszkadzają w obsłudze akwarium, stojąc na szybach nakrywkowych? Jeśli jest nieco miejsca z tyłu nad akwarium, to pomyślałbym o dorobieniu 1-2 niewielkich modułów do przyklejenia na ścianę, jakby przedłużenia skał ponad powierzchnię wody - moim zdaniem wyglądałoby obłędnie. I hydroponikę zrobiłbym na całej długości, tak jak masz teraz te rośliny. 😀 Takie korytko, coś jak u mnie, no ale trzeba by robić pokrywę. P.S. Zdjęcia znad jeziora, w stopce - też świetne. 💪
    • Tło zarośnie glonami i będzie wyrywać z butów. Super. Kto robił Ci tło, czy to dzieło Twoich rąk? 
    • Wody mniej ponieważ tło swoje zajmuje ale powiem tylko jedno słowo - Pięknie 🤩
    • Żółte cały wieczór siedzą w ławicy w jednym rogu. Ciekawe, czy boją się jakiegoś tarłowca, czy coś im innego przeszkadza.
    • Nowa odsłona akwarium 260x55x70h (~1001 litrów) Wody weszło około 670 litrów, czyli około 100 litrów mniej niż w poprzedniej wersji. Tym razem za filtrację odpowiada komin o wymiarach 15x40 cm wypełniony gąbkami 10-30 PPI oraz kształtkami K1. W środku pompa Jebao DCP-2500. Oświetlenie bez zmian, dwie belki LED po 260 cm z modułami RGB i 11.000 k.  Więcej osprzętu nie ma. Całość w szczycie doby to pobór około 30 W. Grzałki nie mam, bo zimą temperatura rzadko spada poniżej 22 stopni. Zrezygnowałem z pokrywy. Akwarium jest przykryte sekcjami szyb nakrywowych, na których w tylnej części położyłem doniczki z roślinami. W przyszłości planuję w rogu hydroponikę. Płótno nad akwarium kupiłem w tym roku nad brzegiem jeziora. Mam szczerą nadzieję, że wykonał go lokalny artysta. Nałożyłem go na ramkę z listewek. Obsada to dalej niewiadoma.
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.