tacek Opublikowano 12 Sierpnia 2016 #1 Opublikowano 12 Sierpnia 2016 Witam Większość z Was ma samoróbki LED. Technicznie sobie poradzę (elektrykiem kiedyś byłem). Ale z moimi zdolnościami manualnymi wolę się za to nie brać, szkoda mojego czasu i nerwów z efektu końcowego Wybór mój padł raczej na wyrób gotowy jak w temacie. Tylko pasuje dobrać moduły, zestaw podstawowy ma 2 niebieskie i 8 białych. Max jest na 31. Czego i ile mam dobrać
Pleziorro Opublikowano 12 Sierpnia 2016 #2 Opublikowano 12 Sierpnia 2016 56 minut temu, tacek napisał: Technicznie sobie poradzę (elektrykiem kiedyś byłem). Ale z moimi zdolnościami manualnymi wolę się za to nie brać, szkoda mojego czasu i nerwów z efektu końcowego No nie powiesz mi chyba, że nie umiesz przykleić do kawałka amelinium naklejki 3m Tak właśnie montuje się moduły led. Potem tylko obierasz izolację łączysz przewód do zasilacza i zakłądasz koszulkę termokurczliwą, do zasilacza/sterownika masz przykręcane na śrubkę jak w zwykłej kostce 220V. Wydasz masę pieniędzy a będziesz miał słabe to świecenie i będziesz płoszył ryby nagłym zapalaniem i nagłym gaszeniem, już nie mówię o braku ustawienia swoich kolorów i swojej jasności.
tacek Opublikowano 8 Września 2016 Autor #3 Opublikowano 8 Września 2016 Raczej wolę unikać samoróbki. Może i będzie działać jak powinno, ale estetycznie będzie tragedia. Raczej jestem zdecydowany na zakup tej belki. Ponawiam pytanie czy muszę dokupić jakieś kolejne moduły?
Pleziorro Opublikowano 8 Września 2016 #4 Opublikowano 8 Września 2016 Będziesz miał otwarte akwarium z belką na górze ? czy dla ryb chcesz zrobić estetycznie ? 1
egon44 Opublikowano 8 Września 2016 #5 Opublikowano 8 Września 2016 6 minut temu, tacek napisał: Raczej wolę unikać samoróbki. Może i będzie działać jak powinno, ale estetycznie będzie tragedia. Przecież moduły będziesz miał pod pokrywą to nic nie będzie widać.... No chyba że zamierzasz mieć odkryte akwarium? 6 minut temu, tacek napisał: Raczej jestem zdecydowany na zakup tej belki. Ponawiam pytanie czy muszę dokupić jakieś kolejne moduły? Wszystko okaże się po zakupie tej belki czy będą potrzebne dodatkowe moduły...Kwestia oświetlenia zbiornika zależy od gustu posiadacza tej belki ...Dla mnie może być za ciemno a dla ciebie za jasno w zbiorniku,więc to już zobaczysz sam później czy trzeba dodać więcej światła... Nie wiem ile tych modułów będziesz miał w tej belce?Z opisu aukcji którą znalazłem wynika że modułów będzie 10szt (2 niebieskie+8 białych)... A maksymalna ilość modułów jaką można dać do tej belki to 31 szt... Tak więc jak dla mnie 10szt będzie za mało... Wszystko też zależy jak chcesz mieć oświetlony zbiornik...Chcesz mieć tylko środek oświetlony a boki zbiornika mroczniejsze jak np ja mam,czy cały zbiornik równomiernie oświetlony?
tacek Opublikowano 8 Września 2016 Autor #6 Opublikowano 8 Września 2016 8 minut temu, Pleziorro napisał: Będziesz miał otwarte akwarium z belką na górze ? Chcę mieć odkryte akwarium. Takie mi się podoba
tacek Opublikowano 8 Września 2016 Autor #7 Opublikowano 8 Września 2016 A co do pokrywy to jak już coś mi się podoba to kosztuje zdecydowanie za dużo. A te plastikowe odlewy mnie nie przekonują. Co do samoróbki też odpada, wykonam ale nie będzie mi się podobało jej wykonanie.
Pleziorro Opublikowano 8 Września 2016 #8 Opublikowano 8 Września 2016 13 minut temu, tacek napisał: A co do pokrywy to jak już coś mi się podoba to kosztuje zdecydowanie za dużo. A te plastikowe odlewy mnie nie przekonują. Co do samoróbki też odpada, wykonam ale nie będzie mi się podobało jej wykonanie. Te droższe są tak samo słabe jak te tańsze, już lepiej zostaw odkryte.
deccorativo Opublikowano 8 Września 2016 #9 Opublikowano 8 Września 2016 Godzinę temu, tacek napisał: Raczej wolę unikać samoróbki. Może i będzie działać jak powinno, ale estetycznie będzie tragedia. Raczej jestem zdecydowany na zakup tej belki. Ponawiam pytanie czy muszę dokupić jakieś kolejne moduły? Cóż można i tak . Tragedia może być zawsze - zobaczysz dalej Jeśli dla ciebie najważniejsza jest estetyka a masakryczna cena i jak to świeci to sprawy pomijalne to kupuj. Trudno to znależć ale się udało http://allegro.pl/belka-oswietleniowa-120cm-led-slim-wymienne-moduly-i5247244843.html?reco_id=aa0df994-7598-11e6-ab90-56847afe9799&ars_rule_id=201 nawet rozumiem dlaczego 2+8 =6 i aż 365zł. za 10W Jacku może zacznij od tego co masz i czego od światełka oczekujesz pomijając estetykę, pokrywę lub nie tylko skupiając się co masz bo z profilu twojego wnioskuję że masz baniaczek 100l o długości 120cm?? towarzyskie czyli z roślinami i gupikami. zgadza się czy profil do poprawki. Bo jak to towarzyskie to te światełko za słabe dla roślinek . Nie wiem ile kosztuje taki dodatkowy moduł bo u nas to wiemy 4 diodowy moduł Samsunga - 7 zł. i moc 2,5W więc o 250% więcej świeci niż te 1W JKA. Ale by zachować wysokie poczucie estetyki jakiego oczekujesz - wybacz ale nie mogłem się powstrzymać jak to zobaczyłem .- to ma taką belkę jak Ta JK Animals tylko ta jest zdecydowanie tańsza i o 50% więcej światełka daje . Nieprawdaż że całość wygląda estetycznie. Kup lepiej tą 90 cm z możliwością założenia na 120cm za 61, 20$ z wliczonym kosztem przesyłki czyli coś około 230zł https://pl.aliexpress.com/item/1pcs-9-Bands-Full-Spectrum-600W-800W-1000W-Led-Grow-Light-for-Medical-Plants-lamp-Veg/32694686310.html?spm=2114.010208.3.13.J0FujZ&ws_ab_test=searchweb201556_0,searchweb201602_2_10057_10056_10065_10037_10068_10055_10054_10069_301_10059_10033_10058_10032_10073_10017_10070_10060_10061_10052_10062_10053_10050_10051,searchweb201603_9&btsid=01fd0593-e373-4235-a802-5645998b249c może poszukaj coś lepszego z full spectrum i sterownikiem całodobowym.
tacek Opublikowano 8 Września 2016 Autor #10 Opublikowano 8 Września 2016 25 minut temu, deccorativo napisał: .....Z profilu twojego wnioskuję że masz baniaczek 100l o długości 120cm?? towarzyskie czyli z roślinami i gupikami. .... Na dzień dzisiejszy mam mały zbiornik. Teraz czekam na akwarium 120x50x55. I chcę kupić do tego lampę.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się