Skocz do zawartości

Tło by Merlot początek


Rekomendowane odpowiedzi

Kibicuję koledze cichcem i wymieniamy poglądy na pw :D


Mam tylko prośbę by oprócz wkładu pracy starać się także liczyć koszt materiałów bo inspiracja tłami profesjonalnymi to jedno a cena to drugie.

Moim zdaniem dlatego robimy DIY bo nie ma tanich takich jak nasze baniaki np takie 200x60cm kosztuje ok 1600zł to szkiełko kupisz taniej niż tło.

A może są takie fabryczne tanie ładne z wystającymi głazami na 30cm tylko zorganizować się trzeba:D :confused:

wysłałem autorowi wątku linkę:D ale już zaczął sam działać w styropianie - to odpuściłem:D

Może Merlot poczekaj na ten nóz - ciekawe co nim będziesz potrafił wyrzeżbić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie koszty są małe:

1. 2x bloczki styropianu 5cm 100x50 koszt około 15zł

2. Zaprawa CX5. 5kg za 35zł

3. 2x farby akrylowe + 3 pigmenty kosz około 100 zł


Reszta sprzętów i narzędzi znaleziona w garażu i na strychu


Jeszcze jedno ujęcie z wczorajszych prac.


https://zapodaj.net/f9c7327b05bf9.jpg.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również kibicuję koledze:)

Próbowałem i rzeźbić i odlewać, wiec może też zabiorę głos.

Uważam że trzeba mieć duże zdolności artystyczne żeby oddać fakturę skały.

I nieważne czy robimy kamienie czy jednolity blok skalny.

Pooglądałem sobie tła z firmy o której pisał LECH.

Są tam i takie skalne (jak podejrzewam próbuje odtworzyć Merlot) i takie jednolite cieńsze jak jak próbowałem otdworzyć. Ceny powalają. W AFStyle i BTN są ustalone wymiary. W AquaDecor mogą zrobić dowolnego wymiaru. Wpisałem wymiary tła bocznego które zrobiłem dla ich wersji slim. Cena 134 euro!.

Gdybym chciał kupić więcej (tak jak sobie wymyśliłem i zrobiłem- 8 modułów), zapłaciłbym majątek. Zostaje tylko DIY.

To co pisze Henryk to racja żeby liczyć koszty materiałów ale czy wydamy 200 czy 400 na materiały to i tak będzie ok 10x taniej (przynajmniej w moim przypadku).

Pozwoliłem sobie wkleić zdjęcia do tego tła o którym piszę.

Gdybym miał robić duże tło np. 200x50, robiłbym je odlewami.

I tak trzeba je w kawałkach wkładać bo w takim akwarium są poprzeczne spinki.

Do krótszego baniaka da się coś takiego na poliwęglanie komorowym zrobić w całości.

Po wykończeniu i malowaniu jest to w miarę sztywne.

To tło ma wymiary 65x45 i waży 5kg.

post-14424-14695730045374_thumb.jpg

post-14424-14695730048045_thumb.jpg

post-14424-14695730050756_thumb.jpg

post-14424-14695730053925_thumb.jpg

post-14424-14695730063333_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz znacznie lepiej niż poprzednio.

Ładnie dobrałeś kolor i fakturę tła do kamieni przez co wszystko wyszło naturalnie.

Teraz brakuje mi tylko akcentu roślinnego ( może ryby pozwolą:biggrin:. Zobacz nowy baniak Plezi przed i po zasadzeniu valisnerią - ale to już kwestia twojego wyboru i preferencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, deccorativo napisał:

Teraz znacznie lepiej niż poprzednio.

Ładnie dobrałeś kolor i fakturę tła do kamieni przez co wszystko wyszło naturalnie.

Teraz brakuje mi tylko akcentu roślinnego ( może ryby pozwolą:biggrin:. Zobacz nowy baniak Plezi przed i po zasadzeniu valisnerią - ale to już kwestia twojego wyboru i preferencji.

Myślałem o tym, ale jednak myślę że byłoby zbyt zielono, aczkolwiek kto wie jaki pomysł mnie najdzie za kilka dni :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.