Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć. Jestem tutaj nowy. Zamierzam założyć swoje pierwsze Malawi, w związku z tym mam pytanie, jakie bakterie wlać na start baniaka. W domu mam akwarium roślinne 112l. do którego używam BactoActiv z Tropicala. Czy do Malawi mogę podać te same? Jeśli nie to proszę o polecenie jakiegoś dobrego preparatu tego typu. Dzięki. Pozdrawiam

Opublikowano

Startowałem na te bakterie, ale cykl dopiero dostał kopa jak po 2 tygodniach dodałem 15 ml uryny a niby są z pożywką. Gdybym miał drugi raz startować to zrobiłbym to z Prodibio Biodigest dodając jakąś pożywkę jak na przykład uryna lub woda amoniakalna lub dedykowaną, firmową . Na bateriach tropical niby wszystko ładnie mi się wyzerowało ale jak przyszły ryby to NO2 podskoczyło tak do góry, że kilka dni z wiaderkami latałem. Niestety od kilku dni czekam na zamówione Prodibio, które jakoś do mnie nie mogą dotrzeć.


Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Ja startowałem swoje zbiorniki własnie na BactoActiv+dodatkowo jeszcze pożywkę dawałem i cały cykl przebiegł bez komplikacji(parametry przed i po wpuszczeniu ryb bez zmian)...

Moim zdaniem powinno będzie ok ale dodatkowo dałbym pożywkę do tych bakterii...


Co do startu to mogę wiedzieć jaką posiadałeś filtrację(kubełek czy tylko mechanik w środku)?

Jeśli kubełek to płukałeś wkłady pod kranem,czy nic nie robiłeś z nimi?

Może się okazać że podepniesz kubełka pod nowy zbiornik a biologia w kubełku jest w pełni sprawna...

Opublikowano
W domu mam akwarium roślinne 112l. do którego używam BactoActiv z Tropicala. Czy do Malawi mogę podać te same? Jeśli nie to proszę o polecenie jakiegoś dobrego preparatu tego typu.


Najlepsze bakterie bo gotowe do wpuszczenia ryb masz w tym roślinnym 112l.

Tam jest gotowa do przeniesienia całkowita biologia dla Malawi.

Gdybyś napisał wyrażnie czy te Malawi to nowiutki baniak i ile litrów a roślinne 112l zostaje czy też likwidujesz roślinne a w tej 112l zakładasz Malawi to bym doradził a tak to tylko :


1/ Tropical Bacto Activ to nie są bakterie startowe do nowego baniaka.

Z opisu nie wynika że to są bakterie nitryfikacyjne a raczej czyszczące podłoże i flitry z organiki czyli taki Polski Tidy Tank Kordona:D cyt za producentem

"BACTO-ACTIVE zawiera wyselekcjonowane szczepy bakterii, które szybko i skutecznie rozkładają zgromadzoną w podłożu, filtrach i na elementach ozdobnych materię organiczną."


2/ Jakbyś napisał czy w tej 112l roślinnej jest taki sam piasek jaki chcesz użyć w Malawi i jaka tam filtracja i co zawiera to może się dogadamy.


Tak to odpowiadając na twoje pytanie polecam dwa rodzaje bakterii nitryfikacyjnych bez pożywki na start nowego baniaka:


- Prodibio Biodigest

- Seachem Stability

i odradzam szczanie do akwarium

Przy innych preparatach trzeba bardzo uważnie czytać czy to nie enzymy dla bakterii lub nie odmulacze bakteryjne.

Opublikowano

1/ Tropical Bacto Activ to nie są bakterie startowe do nowego baniaka.

Z opisu nie wynika że to są bakterie nitryfikacyjne a raczej czyszczące podłoże i flitry z organiki czyli taki Polski Tidy Tank Kordona:D cyt za producentem

"BACTO-ACTIVE zawiera wyselekcjonowane szczepy bakterii, które szybko i skutecznie rozkładają zgromadzoną w podłożu, filtrach i na elementach ozdobnych materię organiczną."


Zapomniałeś dopisać jeszcze z opisu produktu że-


Ponadto szczepy bakterii zawarte w preparacie BACTO-ACTIVE wspomagają działanie bakterii nitryfikacyjnych. Dzięki ich pracy w nowych akwariach szybciej osiedlają się bakterie nitryfikacyjne i w krótszym czasie ustala się równowaga biologiczna.


Spierał się nie będę i wnikał w to który produkt jest lepszy,czy skuteczniejszy w starcie zbiornika czy to w krótszym lub dłuższym czasie...

Ja stosowałem BACTO-ACTIVE w starcie i tak jak wcześniej napisałem wszystko przebiegło normalnie bez żadnych komplikacji...

Opublikowano
Zapomniałeś dopisać jeszcze z opisu produktu że-


Ponadto szczepy bakterii zawarte w preparacie BACTO-ACTIVE wspomagają działanie bakterii nitryfikacyjnych.



Andrzeju nic nie zapomniałem:D a przytoczony fragment tylko potwierdza że nie są to bakterie nitryfikacyjne na co wskazywałem.


Bakterie wspierające nie są bakteriami nitryfikacyjnymi i to wyrażnie pisze producent . Nie ma w opisie zdania - "zawiera bakterie nitryfikacyjne" co znaczy że ich nie zawiera.:D

Najczęściej są to bakterie probiotyczne i gnilne wspierające nitryfikacyjne oczywiście jak je damy dodatkowo. Opisy producentów są celowo nie jasne i nakierowane na reklamę produktu a nie rzetelny opis co zawiera.


Seachem Stability właśnie jest taką gotową mieszaniną bakterii nitryfikacyjnych i denitryfikacyjnych wraz z najlepiej dobranymi bakteriami probiotycznymi czyli wspierającymi namnażanie tych nitryfikacyjnych - dlatego polecam Stability a nie BactoActiv do startu baniaka.



Też uważam że nie ma o co kopii kruszyć ale jak napisał kolega po 15 dniach stosowania tego odmulacza BactoActiv i nasikaniu do baniaka - ruszyło.

Z moich doświadczeń wynika - jak nalejesz wody bez chloru to po 15 dniach baniak sam ruszy bez żadnych bakterii nitryfikacyjnych bo one są wszędzie - w kurzu , piasku,na twoich i moich łapkach:D . Biega tylko o to by stosując nitryfikacyjne bakterie startowe od razu dać ich bardzo dużo, wtedy baniak rusza po kilku dniach a dojrzewanie baniaka nie trwa miesiąc a 14-17dni i ci co piszą że nie trzeba żadnych bakterii a mają cierpliwość czekać - mają rację:D

Opublikowano

Będzie to nowiutki zbiornik 350l. Duży kubeł z Eheima, do dekoracji piasek 0,1-0,3 i kamienie (łupek), niedużo światła, brak roślin. Takie są moje wstępne założenia. Proszę o jakieś podpowiedzi dotyczące założenia takiego akwa. A rośliniak zostaje.

Opublikowano
do dekoracji piasek 0,1-0,3


...moja sugestia jest taka abyś celował w gradacje 0.8 - 1.2 . Przy tak małej jak zakładasz wrzucić do zbiornika jest bardzo prawdopodobne "kurzenie" jak pysie podrosną bo strasznie kopią .Ponadto sam ruch wody wylatującej z filtrów czy też np. falownika bądź cyrkulatora może Ci podnosić "kurz" przy tak małej gradacji.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Dawno się nic nie działo w tym temacie, a to z powodu mojej choroby. Która mnie dopadła w czerwcu zaczęło się, od przeziębienia potem zapalenie płuc i tak mnie trzymało praktycznie do końca sierpnia. Nie ruszałem się właściwie z łóżka i schudłem ponad 20 KG do tej pory nie wiem co mnie tak uczuliło. Więc moje prace ograniczyły się tylko do karmienia, ale ryby przetrwały moją nie dyspozycje bez problemu. Teraz od kilku dni obserwuje mnóstwo młodzików za równo żółtych jak i pomarańczowych. 
    • Obsada: Aulonocara fire fish + Aulonocara ob marmalade Polecicie dietę? Hodowca (z Żor) polecił mi Discus red booster granules dla lepszego wybarawnienia.
    • Ooo... mam blisko do kolegi, 1,5h drogi i oglądanie na żywo 😉
    • Tło jest kosmiczne! Jak byś chciał to mogę Ci przywieźć do Częstochowy kilkanaście sztuk Tramitichromis intermedius kambiri (jestem w każdy poniedziałek) . Mają około 1-1,5 cm. Oczywiście za darmo  
    • Rewelacyjnie wygląda nowa odsłona👍 wszystko się ze sobą ładnie zgrywa. Tło chyba wyszło z pod ręki AquaDan? Sądząc po aranżacji celujesz raczej w non mbune🙂
    • @ziemniak Świetnie to wygląda, ta duża ilość roślin na górze też. 👍 Doniczki nie przeszkadzają w obsłudze akwarium, stojąc na szybach nakrywkowych? Jeśli jest nieco miejsca z tyłu nad akwarium, to pomyślałbym o dorobieniu 1-2 niewielkich modułów do przyklejenia na ścianę, jakby przedłużenia skał ponad powierzchnię wody - moim zdaniem wyglądałoby obłędnie. I hydroponikę zrobiłbym na całej długości, tak jak masz teraz te rośliny. 😀 Takie korytko, coś jak u mnie, no ale trzeba by robić pokrywę. P.S. Zdjęcia znad jeziora, w stopce - też świetne. 💪
    • Tło zarośnie glonami i będzie wyrywać z butów. Super. Kto robił Ci tło, czy to dzieło Twoich rąk? 
    • Wody mniej ponieważ tło swoje zajmuje ale powiem tylko jedno słowo - Pięknie 🤩
    • Żółte cały wieczór siedzą w ławicy w jednym rogu. Ciekawe, czy boją się jakiegoś tarłowca, czy coś im innego przeszkadza.
    • Nowa odsłona akwarium 260x55x70h (~1001 litrów) Wody weszło około 670 litrów, czyli około 100 litrów mniej niż w poprzedniej wersji. Tym razem za filtrację odpowiada komin o wymiarach 15x40 cm wypełniony gąbkami 10-30 PPI oraz kształtkami K1. W środku pompa Jebao DCP-2500. Oświetlenie bez zmian, dwie belki LED po 260 cm z modułami RGB i 11.000 k.  Więcej osprzętu nie ma. Całość w szczycie doby to pobór około 30 W. Grzałki nie mam, bo zimą temperatura rzadko spada poniżej 22 stopni. Zrezygnowałem z pokrywy. Akwarium jest przykryte sekcjami szyb nakrywowych, na których w tylnej części położyłem doniczki z roślinami. W przyszłości planuję w rogu hydroponikę. Płótno nad akwarium kupiłem w tym roku nad brzegiem jeziora. Mam szczerą nadzieję, że wykonał go lokalny artysta. Nałożyłem go na ramkę z listewek. Obsada to dalej niewiadoma.
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.