Skocz do zawartości

Tropical Africa Carnivore i Herbivore


Mortis

Rekomendowane odpowiedzi

Ale przy diecie 60/40 lub nawet 70/40 na rzecz mięsa a taką dietęstosujemy przy chodowli mbuny mięsożernej , podstawą diety będzie mieso nie sprulina gdyż ta już raczej będzie uzupełniem.Nie można zakładać że każdy trzyma ryby wszystkożerne.

Trzymając obsadę raczej mięsożerną podstawą mojej diety zrobiłem właśnie mięso a spirulinę podaję tylko 3 x w tygodniu.


Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludziska jak spojrzycie na skład pokarmów nawet dla tzw. roślinozercow to tam też jest od cholery białka zwierzęcego (fakt ekstrudowanego przez co łatwo przyswajalne dla roślinozercow) i tak naprawdę każda mbuna pojedzie na tym. Bo pisząc mbuna mięsożerna to przecież nie oznacza to że jedzą mięso tylko jakiś plankton bo nawet ślimaków czy małży nie są w stanie zjeść czy polknac. Więc dalej im bliżej do mbuny roślinozernej i podawanie gotowych pokarmów premium dla cichlids będzie odpowiednie i dla tzw roślinozercow i mięsożercow z grupy mbuna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błagam Jarku, przeczytaj na opakowaniu jaki jest skład. W tego typu pokarmach jest nawet 35 - 40%białka. Jak myślisz co jest źródłem takiej ilości białka? Pokarmy roślinne oprócz spiruliny czy soi słabo stoją z jej zawartością. Pomijam fakt że rybie aż taka ilość wogóle nie jest potrzebna w zupełności 20-25% by stykało.

U siebie mam klasycznego roślinozerce(labeotropheus trewavasae) i mięsożernego zebroidesa. Jadą na tym samym pokarmie i sam możesz zobaczyć na fotkach jak te ryby wyglądają. A ni jeden nie jest za chudy, a drugi za gruby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat yellow żywi się larwami owadów i małymi skorupuakami.


Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka


Powiedz to moim które na Warszawskich Dniach Akwarystyki pięknie skubały glony z kamieni. No, chyba, że chciały się popisać przed kolegami z Klubu ;)


Wysłane z telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje parę groszy też dorzucę. Wydaje mi się, że firma Tropical bardzo podwyższyła jakość swoich pokarmów. Jeszcze 4-5 lat temu karmy Tropicala traktowałem jako karmy niskiej jakości. W tej chwili coraz częściej po nie sięgam. W tej chwili oprócz OSI są to moje podstawowe karmy, którymi karmię moją non-mbune.


Najnowszą linią karm karmię jeszcze za krótko aby się o nich więcej wypowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.