Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Malawi cichlids all male tank - YouTube





Siemanko wszystkim.

Zbiornik typu gej-party funkcjonuje już rok. Ryby podrosły, nie ma kobiet więc chłopaki nie mają się o co bić - ani jednej poszarpanej płetwy. Jedynie yellow'ki w haremie 2+3 i moori 1+1.

Początkowo karmione Naturefood, później eksperymentalnie przez 2,5 m-ca tylko Dainichi - od początku niechętnie pobierane, z czasem lepiej lecz intensywność kolorów pozostawiała wiele do życzenia, trzy tygodnie temu powrót do Naturefood - wciągany dużo chętniej, wybarwienie na plus zauważalne już po pierwszym tygodniu. Jak skończe pakiet NF przetestuje pokarmy New Life Spectrum i dam znać jak wypadają na tle tych dwóch.

Cały czas trzy razy w tygodniu mrożonki: naprzemiennie krewetki, ochotka i malawi-mix, od święta świeża rybka. Wszystko w świetnej kondycji - duże przyrosty bez zbędnego "zapasienia".

Podmiany 1xtyg. 50% NO3 przed podmianą poniżej 25.

W planach budowa absorbera NO3 na purolite jednak chcę go umieścić pod pokrywą a to wymaga jej wymiany.

Reasumując:

* wg mnie Naturefood zdecydowanie bije na głowę Dainichi,

* zbiornik typu "only male" polecam wszystkim którzy pragną aby akwarium spełniało rolę dekoracyjną niekoniecznie mając przy tym czas na obserwacje naturalnych zachowań samców względem samic oraz jakże ciekawych przepychanek w hierarchii co niestety często wiąże się z obserwacją potłuczonych ryb.

Hej!
Opublikowano

Też kiedyś miałem coś w stylu gej party:p z kilkoma tylko samicami. Generalnie... co kto lubi...

Nie zaobserwujesz niektorych ryb w pałnej krasie ubarwienia, które pokazują jedynie podczas tarła, chyba, że wezmą za samicę innego samca, bo i tak sie zdarza :P

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

W małych zbiornikach umieszczenie samców kilku gatunków jest jakimś kompromisowym rozwiązaniem, gdy do tego dodamy jakąś parę istnieje możliwość krzyżowania się gatunków. W przypadku pielęgnic południowoamerykańskich zadziwiające jest jak odległe gatunki podchodzą z sobą do tarła. Z drugiej strony w domowych zbiornikach średnio 400 L niewiele dużych par (haremów) umieścimy razem. Myślę, że stąd popularność tego typu rozwiązań. Często widzimy na fotkach zbiorników samotnych królów, pośród ławicy odmiennego gatunku. Jest to jedyna możliwość połączenia pragnień i możliwości.

Pozdrawiam

 

Opublikowano
18 minut temu, Hetmano09 napisał:

 W przypadku pielęgnic południowoamerykańskich zadziwiające jest jak odległe gatunki podchodzą z sobą do tarła.

Kolego to chyba temat nie na to forum...

Opublikowano

Oparcie się na doświadczeniu innego biotopu, miało ukazać potencjalną możliwość otrzymywania niepewnego narybku. Jestem przekonany, że w przypadku Malawi również to ryzyko może wystąpić. Wystarczy spojrzeć na dostępne fotografie ryb. Wiele odmian barwnych, pochodzących z różnych części afrykańskiego jeziora, jak i z ujść rzek przedstawia odmienne ubarwienie, często nawet o tym nie wiedząc można trafić na podobne gatunki lub podgatunki, które będą się krzyżowały. Następnie wprowadzamy narybek w obieg...

Pozdrawiam

Opublikowano (edytowane)
49 minut temu, Hetmano09 napisał:

Następnie wprowadzamy narybek w obieg...

.....jeżeli ktoś profesjonalnie podchodzi to hodowli to ( miejmy nadzieję)   do tego nie dopuszcza. Ja hodując rybki dla swojej przyjemności nie odławiam inkubujących samic ,nie rozmnażam w celu dalszej sprzedaży itp. Zgadzam się  z Tobą ,że nawet odległe od siebie gatunki potrafią się krzyżować co też zauważyłem w innym biotopie. Wiele tematów znajduje się na naszym forum na temat krzyżowania się pysi a ,że jest to forum miłośników ryb z jeziora Malawi to świadomość ( mam nadzieje ) istnieje:)

Edytowane przez AndrzejWalb

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Witajcie moi drodzy za 2 miesiące przychodzi moje nowe akwarium 200x80x70 wiec pora na dobór obsady. Mam nadzieje ze znajdą się jacyś specjalisci ktorzy cos podpowiedzą w tym temacie. Wybór padł jak w temacie na non mbuna a konkretnie na : Placidochromis sp. "blue otter"   (wyjadacz) Lethrinops albus ( grzebacz ) Copadichromis borleyi „Mbenji” ( lub ewentualnie Copadichromis sp. „virginalis gold”)  (toniowiec) Labidochromis caeruleus („yellow”) (skalniak)   Otopharynx tetrastigma * podoba mi się również Otopharynox Lithobates Black Orange Dorsal tylko nie pasuje mi za bardzo do obsady, duzo w internecie sprzecznych informacji choćby dotyczących temperamentu czy terytorializmu. Załozenie bylo takie zeby zbiornik był maksymalnie reprezentatywny z jak najwieksza iloscia wybarwionych samców. Tu pojawia się wazne pytanie w przypadku zaproponowanej obsady na ile samców i samic moge sabie pozwolić ??  Starałem się dobrać obsadę spokojną o podobnych upodobaniach pokarmowych i różnych upodobaniach terytorialnych ( jak na akwarium oczywiscie ) i róznym zachowaniem.  Czy powyzsza obsada ma sens czy moje załozenia nie są błędne  ???
    • U mnie lek na płochliwość to przerybienie lub dodanie non-mbuny która u mnie nigdy nie była płochliwa. W momencie kiedy mbuna ciągle przestraszona siedziała pochowana to non-mbuna jak gdyby nigdy nic ciągle pływała po całym akwa, pod lustrem wody i przy miejscu karmienia zwłaszcza jak ktos podchodził do akwa to od razu kotłowanina przy przedniej szybie w miejscu karmienia. W ten sposób mbuna uczy się od non-mbuny takiego zachowania i płochliwość ustępuje.
    • I oczywiście data ważności testów zachowana
    • Zmierzyłam powtórnie, test na azotany wytrząsałam przez 1min, wyniki takie same, NO3 nadal pomiędzy 1 a 5.
    • Jeśli możesz to zrób też pomiar na wodzie z innych źródeł - kranica, mineralna, z innego akwarium, etc. i porównaj, jeśli wszystkie wyjdą podobnie, to albo źle testujesz albo test wadliwy.  Sprawdź też datę ważności na dnie pudełka. Nie wiem jak z innymi, ale u JBL przeterminowane testy są tylko do wyrzucenia. 
    • @Tomasz78 może tak jak mówisz była to trefna partia. Na forum więcej osób się skarżyło na ten test więc zdecydowałem się zakupić po prostu Zooleka.
    • Trafiłeś na jakąś wadliwą partię. U mnie test NO3 spisuje się bardzo dobrze pod warunkiem że stosuję się do starej instrukcji, czyli wstrząsanie 1 minuta. Pomiar wody w akwa przed podmianką 30, woda z kranu 1-3, także logika tu jest, dodatkowo wspomagam się testem salifert i wyniki są takie same. Można się tylko domyślać co JBL odpie...lił z ta nową instrukcją, może starzy pracownicy co ten test wymyślili odeszli/zostali zwolnieni... nowi pracownicy pojęcia niemają co robią... trudno stwierdzić co tu się stało. Nie może Ci się wydawać, żeby pomiar był dokładny musi być dokładnie 1 minuta silnego wstrząsania, nastepnie czekasz 10 minut do całkowitego rozwinięcia koloru.
    • Czyli kucie i wylewka sprawa jasna w takim razie  a stelaż z suporexu  8 czy 12 i na to blat ma sens ? Bo widziałem w necie kilka takich zdjęć ale nie znam nikogo osobiście żeby podejrzeć i zobaczyć jak to wygląda w praktyce z otwarciami na kable, rury od filtra itd
    • Ja miałem trzy razy taką sytuację, która za każdym razem trwała od tygodnia do dwóch. - pierwsza - przyczyną tak jak u @hilux był wyjazd wakacyjny, - druga - przyczyną było polowanie siatką na kilka określonych ryb, - trzecia (najśmieszniejsza) - zwykle ubieram się w jakieś stonowane kolory, założyłem pomarańczową koszulkę do biegania i poszedłem nakarmić ryby  Myślałem, że się pozabijają o skały! Przez tydzień tak reagowały na podejście do zbiornika.  @Maciek 1205 Nie podałeś nigdzie informacji jak długo ryby pływają u Ciebie?
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.