Skocz do zawartości

Głazy z rzeki


dyniu

Rekomendowane odpowiedzi

Przynajmniej ja traktuję moje ryby jak domowników na równi jak psy,koty nie porównując do naszych dzieci.

Pytanie więc stawiam inne.

Nie pytam czy to co w szczelinach i pęknieciach głazów z rzeki zabija ryby od razu jak tu argumentujecie - pytam czy szkodzi. ?

Czterdzieści lat temu jak żona z synkiem poszła nad Wisłę i dziecko zamoczyło nóżki w rzece to podpłynął motorówką patrol wodnej milicji obywatelskiej i ją opi... że o swoje dziecko nie dba i prosi się o problemy.

Czy na prawdę brakuje kamieni w Polsce takich nie z zatrutych rzek że te musicie wybierać?

Na prawdę chodzi o te kilkanaście złotych?

Jak dla mnie koniec tematu.:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko piszę, że i tak oferujemy rybom sporo doznań, mocząc im w kaseciakch i jako tło Poliochlorek winylu, malując rzekomo nieszkodliwymi farbami akrylowymi tła, lub stosując piankę uszczelniającą, kleje do kaseciaków też nie są całkowicie obojętne dla wody.

Oczywiście można próbować eliminować źródła potencjalnych szkodliwych substancji, przez nie stosowanie pewnych rzeczy w akwarium, oraz przez dobór kamieni i piasku ze źródeł "bezpiecznych". Więc skoro bagatelizujemy jedno to nie możemy demonizować drugiego. Można wyczyścić kamień i usunąć z jego powierzchni część związków metali ciężkich o ile takie tam się znajdują, bo tego nie wiemy nie przeprowadzaliśmy badań.

Tematu nie trzeba kończyć, to bardzo ważne zagadnienie i trzeba je drążyć poszukując fachowej informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moczenie się w naszych rzekach szkodzi ludziom i wszystkim organizmom organicznym, nie kamieniom, nie piaskowi.

Czy wiecie skąd pochodzą kamienie w składach? Skąd pochodzi piach? Czy mają certyfikat czystości? Te kamienie, czy piach mogą być tak samo "czyste" jak te z rzeki. Każdy piach przed użyciem gotowałem, wszystkie kamienie szorowałem i wyparzałem. Niektórzy koledzy mogą mieć swoje kłopoty właśnie z powodu niedostatecznego spreparowania piachu i kamieni. Nie dyskwalifikuję kamieni i piasku z rzeki, bo moim zdaniem jest tak samo wartościowy jak ten ze składów...oczywiście przy odpowiednim przygotowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.