Skocz do zawartości

Większe jedzą więcej i rosną szybciej


qarol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Ryby ok. 3 cm. Po 10 szt. Yellow, Saulosi i Maingano. Od 3 tyg.

Karmię ryby 3 razy dziennie małymi porcjami z czego:

1. Spirulina Forte

2. Bio vit

3. Malawi lub 1 tydz. coś wybarwiającego lub 2 razy na tydz. mrożonka artemia lub wodzień.

Karmię stosunkowo małymi porcjami - nic nie opada na dno (3 małe szczypty). Większe ryby rzucają się pierwsze. Łapią najwięcej. Małe też coś zjedzą ale nieporównywalnie mniej. I po 3 tyg. widać, że różnice wielkości się zwiększyły. Duże ryby są coraz większe a małe pozostają bez zmian.

Pytanko:

Co robić? Jak rzucam 2 razy dziennie większe porcje to największe Yellowki są nażarte jak "beki" (wyraźnie widać brzuszki). Małe wtedy też pojedzą. Jak rzucam mniej to wydaje mi się, że duże się spokojnie najadają ale co do małych to jakoś nie jestem pewien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Odstaw Bio-vit, producent to firma fajnie się rozwijająca, ale akurat ten produkt to "economy class" karma dla zwykłych rybek. Skoro masz już Malawi i Spirulinę (płatki i tabletki też są ok), tej firmy to znajdziesz jeszcze np. Sery - dieta warzywna - płatki są fajne, granulki też. Z tych tańszych masz jeszcze - Tetry - pro vegetable, Hikari cichlid excel i inne. Droższe - OSI i Dainichi. Pamiętaj o tym, że sam możesz co nieco rybkom przyrządzić (wielokrotnie opisywane na forum)

2) Z płatkami - najlepiej je rozdrobnić i podawać po włożeniu do wody (wkładasz rękę ze szczyptą pod wodę i wypuszczasz) - i dostęp do karmy jest zdemokratyzowany. Z granulkami jeszcze łatwiej - najpierw namaczasz (oprócz Dainichi) w wodzie z akwarium i po odstaniu przez nie mniej niż jakieś 5 minut (dopóki nie spęcznieją tak, że dalej już nie idzie) - wlewasz do środka

Pewnie jeszcze z kilka dobrych rad dostaniesz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę.

Ale mam jeszcze jedną wątpliwość. Mianowicie podobno Spirulina jest pokarmem dość odżywczym - ma dużo białek więc polecono mi w sklepie :) żeby podawać też Bio-Vit bo to jest ponoć lżejszy i służy pysiom.

proszę o rozwianie wątpliwości. Może powinienem używać Spiruliny jako podstawy? Czy wtedy nie przekarmię rybek?

Karol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech się wypowiedzą specjalisci, ale dla mnie pokarm z zawartością spiruliny jest bazą którą poszerzam o inne pokarmy (zwykle też zawierające spirulinę, w większości pokarmów warzywnych jest zawarta ale w różnym stopniu i z różnymi domieszkami). Jako urozmaicenie daję naturalne produkty takie jak np. parzona sałata, kluseczki itd. Pokarmem zaś balastowym jest dla mnie dawany rzadziej cyklop. W momentach stresu, czy choroby podaję witaminy.

Bio-vit na pewno bym odpuścił, oczywiście stopniowo aby nie stresować rybek. Moim podstawowym pokarmem jest Sera dieta warzywna z dużym "wsparciem" spiruliny forte. Reszta to urozmaicenie. Nie są to oczywiście informacje ogólne - bo potrzeby rybek warunkują dietę. Takie np. yellowki na samej spirulinie (w różnych postaciach) to by się pewnie umęczyły (a taką artemia już nie wzgardzą).

Ktoś pewnie Ci zaraz pięknie i bardziej w sposób systemowy doradzi. To co napisałem wynika z mojego ubogiego doświadczenia, popartego jednak sporą lekturą. Ale jestem pełen pokory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.