makok Opublikowano 22 Listopada 2007 #1 Opublikowano 22 Listopada 2007 http://picasaweb.google.pl/motowilk/PierwszeGlony Mam piękne nitkowate zielenice i zdaje się śliczne okrzemki... czy możliwe że wyrosły już po 2-3 tyg od zalania akwa, czy po prostu je przesadziłem z poprzedniego akwa przelewając wodę? (tam pod koniec miałem je wszędzie: na roślinach, na szybach, na dnie, na filtrze - słowem same glony) bardzo mi sie podobają te glony - zastanawiam się teoretycznie, bo jeszcze 3 dni temu był goły beton - nawet żadnych oznak... parametry wody ok (2/3cyklu - NO2 niedawno po wzroście spadło już do niewykrywalnego - zaczęło za to wzrastać NO3 z 0 do 15 obecnie), od podłączenia hqi 3 dni temu polałem raz nawóz tetry... żarnik 150W 5200K, na razie przez 13h/dobę - wcześniej przez 2 tyg 3x8W z malutkiej pokrywy wromak (świetlówki nieakwarystyczne - znalazłem w szafie gdzieś) jedno zdjęcie - reszta w w/w galerii - po 3 dniach na gołym betonie:
pekael Opublikowano 22 Listopada 2007 #2 Opublikowano 22 Listopada 2007 Tempo rozwoju dekoracji wskazuje na sinice - temat wielokrotnie na forum omawiany. Sprawdź czy to nie jest ten przypadek.
makok Opublikowano 22 Listopada 2007 Autor #3 Opublikowano 22 Listopada 2007 nie no o sinicach trochę czytałem wcześniej i zdecydowanie to nie są sinice... sinice są zdecydowanie ciemniejsze i "nie są przytwierdzone do dekoracji"...
pekael Opublikowano 22 Listopada 2007 #4 Opublikowano 22 Listopada 2007 No to szczerze gratuluje i zazdroszcze :oops: ! A ryby to skubią?
makok Opublikowano 22 Listopada 2007 Autor #5 Opublikowano 22 Listopada 2007 mam na razie jeszcze startery - harem bojowników z poprzedniego akwa i mimo iż są mięsożerne to samice czasem podskubują - za to dwa otoski wolą szyby... sprawdziłem jeszcze dla pewności konsystencję i zapach - konsystencja stała (znaczy nie maźliwa), zapach neutralny/brak (test na palcach poza wodą) - więc sinice wykluczam raczej na 100% zobaczymy jak na to zareagują pysie w przyszłym tygodniu... szkoda ze ta dekoracja wyfrunie pod presją żony
smile84 Opublikowano 22 Listopada 2007 #6 Opublikowano 22 Listopada 2007 jaka dekoracja ? tło nad ktorym sie tyle meczyles ?? jak to ?
makok Opublikowano 22 Listopada 2007 Autor #7 Opublikowano 22 Listopada 2007 smile, zobacz co napisałem o dekoracji w moim wątku "wszystko DIY..." tak wylatuje... prawdopodobnie będzie to: http://www.thecichlidgallery.com/article_frigomodul.htm a co do glonów - później wrzucę dzisiejsze zdjęcia, bo przyrost jest nieprawdopodobnie szybki w ciągu dnia... dzisiaj mnie nie było i jak teraz wróciłem to akwa nie poznałem... jednak ta strona o sinicach jest niepokojąca: http://www.nyzio.com/artyk/rozdzial_glony.htm i choć zdjęcia sinic są inne, to jednak ten 4-stronnicowy opis niepokoi...
pekael Opublikowano 22 Listopada 2007 #8 Opublikowano 22 Listopada 2007 Z sinicami walczę od roku - raz jest lepiej a raz gorzej. Antybiotyki,zaciemnienia, czyszczenie filtrów - wszystko co jest w sieci dostepne już stosowałem i niestety sa nawroty - może niezbyt intensywne - nie dopuszczam do tego , ale to zmora. Osobiscie twierdzę, że muszą być w wodzie kranowej. Opisy rzeczywiście sa niepokojące - dla Ciebie bo jednak pokazuja , że to mogą być te cholery, a dla mnie to kolejne wezwanie do boju :? Oby to jednak u Ciebie nie były sinice
makok Opublikowano 22 Listopada 2007 Autor #9 Opublikowano 22 Listopada 2007 upierałem się że nie są, a jednak są... pojawił się ciemnozielony dywanik pod koniec świecenia... to w poprzednim akwa tego nie miałem - tam były "nieodrywalne od czegokolwiek jasnozielone nitki" - tutaj są i te, ale poza tym okrzemki które chyba nie są okrzemkami, no i dywanik... rozpoczynam bój
romekjagoda Opublikowano 23 Listopada 2007 #10 Opublikowano 23 Listopada 2007 Makok a wrzuć proszę zdjątko obecnego stadium glonów - b. by się przydało dla potomnych! Kurcze, jeśli to faktycznie sinice to trzymam kciuki -- bądź dzielny! U mnie też dość szybko bo po 2-3 tyg. pojawił się dywanik, który wydawał mi się okrzemkami... Ale w chwili obecnej zasiałeś u mnie niepokój. Pozdrawiam i czekam na zdjątka jeśli możesz.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się