Jump to content

Tło z cr 65

torgi75
 Share

Recommended Posts

Witam wszystkich ! Po przeczytaniu i obejrzeniu wszystkich postów z budowy własnego tła z cr 65 postanowiłem tez sie wziąść do roboty i stworzyc własne dzieło -ale tu sie pojawia problem braku ceresitu. Tak więc mam mam pytanie- może komus został cr 65 ?Chętnie odkupie.

ps.jak dzis pytałem o cr 65 w castoramie na osowej to takie oczy zrobili :shock: - a co to?

pozdrawiam i czekam na odp , może byc na meila lub priv.

Co prawda nie mam Ceresitu do sprzedania, ale chciałem potwierdzić problem z Castoramą. W Opolu również chłopaki byli mocno zdziwieni, jak zapytałem i stwierdzili, że nigdy czegoś takiego nie mieli :D Więc dziwię się bardzo, że komuś udało się w Castoramie ten towar znaleźć (a był ktoś taki, tylko nie pamiętam, kto o tym pisał :wink: )

(...) jak dzis pytałem o cr 65 w castoramie na osowej to takie oczy zrobili :shock: - a co to? (...)

Dałbym się zabić za to , że ją tam kiedyś widziałem. Zadzwoniłem do nich i rzeczywiście teraz i od jakiegoś już czasu jej nie mają. Na pewno widziałe ją też w "Chemii" na Grunwaldzkiej ale to dawno temu. W OBI trudno się przebić telefonicznie przez miłe panie na recepcji.

Ale poniżej link do listy dystrybutorów (aktualna) Ceresitu w Polsce z podziałem na województwa (rzeczywiście nie ma tam teraz Castoramy). Wystarczy zadzwonić i zapytać w okolicy:

http://www.ceresit.pl/u235/navi/31615

Dzięki za ten link .sprawdziłem , podzwoniłem i już wiem gdzie dostane cr65 , ale musze kawałek podjechac, dzięki serdeczne :D

• 4 weeks later...

Hej, to może kupimy razem ten Ceresit? Będzie taniej, a i tak na jedno tło wystraczy do 10kg.

Jestem z Pabianic k/Łodzi. A ty?

A wogóle to ten cr to w czym to jest sprzedawane w jakimś proszku czy to jakieś płyty? I wogole to ile takie coś kosztuje mniej wiecej?

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.

• pulpet
      Bardzo nienaturalne ułożenie. Popatrz do galerii, znajdziesz mnóstwo fajnych aranżacji, coś Cię może zainspiruje. Postaraj się o kilka większych brył, bo taką kaszę ciężko będzie ułożyć w coś, co będzie oko cieszyć i z czego ryby będą miały pożytek.  Czy dobrze rozumiem, że kleiłeś kamienie silikonem? Jeśli tak, to nie jest dobre rozwiązanie.      
    • Pikczer
      A można wiedzieć tak przy okazji jaki to hodowca? Nigdy takich robali nie miałem w akwarium.  A jeśli ryb już nie ma to obserwuj akwarium, może rzeczywiście robale znikną a jeśli nie to ja do wyczyszczenia używanego filtra kupiłem nadmanganian potasu. Kilka zł w aptece saszetka. Powinno wybić wszystko, chyba. A później cykl w akwarium od nowa. 
    • novi
      To proszę czytaj co piszemy. Wg mnie to pierścienice, wazonkowce ale z tych nie jadalnych przez rybcie. Wg mnie nieszkodliwe ale nichciane. Po czasie winny same zniknąć jak pokarm nie zalega na dnie.
    • E0nNIk
      Witam, poproszę o ocenę aranżacji, jest to moje pierwsze malawi, wiec dobrze by bylo wiedzieć co mógłbym poprawić. Przepraszam za kartony, ale silikon jeszcze schnie Akwarium 100x40x60
    • Fal11
      Dzięki za odpowiedź, bardzo rzeczowa i pomocna.  Widzisz, dawałem rybom wszystko, jedyne czego nie dałem to właśnie ten MLP. A myślałem o nim, tylko już za późno było po tym wszytskim. Na allegro sprzedają w maniejszych poracjach, rozumiem że to jet to? https://allegro.pl/oferta/mlp-morenicol-lernex-pro-100ml-12129469617   Tylko teraz ryb już nie ma i lek na razie niepotrzebny.  Problem i pytanie jest takie czy te pasożyty mogą przetwać gdzieś w filtrze, piasku, roślinach i  czy nie wybiją mi kolejnej obsady? Chyba już pisałem wcześniej że tą sytuację dwa razy przechodziłemm, akwarium miałem od wiosny, we wrześniu pojawiły się te odchody długie (mam wrażenie że po włożeniu do akwarium kulek z mchem tak eksperymentalnie, ale to może zbieg okoliczności)   Ryby wszytskie padły w pażdzierniku. Zbiornik wyczyściłem, i wystartowałem stał miesiąc bez ryb, dałem nową obasdę i po kilku tygodniech znów to samo z tymi odchodami i historia się powtórzyła. Gdzieś  musiały przetwać te pasożyty albo formy przetrwalinikowe, nie wiem co mam teraz zrobić zeby się pozbyć raz na zawsze? Wygotować piach wymroźić? A rosliny, filtry?  Może ten MLP mi to wszystko wystarczająco odkazi?  
    • Fal11
      Wracając do tematu, czy ktoś widział czy miał w akwarium takie robaczki z filmu? Czy to mogą być pasożyty które wybiły ryby czy to zwykłe nieszkodliwe nicienie a ryby wybiło mi coś innego. TYLKO PROSZĘ JUŻ WIĘCEJ NIE PISAĆ O WODZIE:)
    • Bartek_De
      @Fal11 staraj się nie pisać postów jednego pod drugim.
    • Fal11
      Dzięki za info. Stosowałem też ten preparat, nic nie pomógł.   Parametry kranówki w na stronie wodociągów można sprawdzić. Nie wiem tylko dlaczego cały czas musimy o wodzie dyskutwoać a nie o paożytach które mam w akwarium.   Błagam, skończmy już ten temat wody z kranu.  esha2000 stosowałem zgodnie z instrukcją, u mnie nic nie pomógł, ten preparat polecał mi chodowaca u którego kupowałem ryby.
    • triamond
      Otwórz .xls Excelem albo pobierz LibreOffice i otwórz .ods. 20 ryb 10 cm to ok. 2-4 g karmy dziennie. Dla 2g karmy potrzeba ok. 5 l K1 (statycznego) lub 5 l gąbki 20 ppi dla uzyskania krystalicznej wody. Aby filtr nie wymagał czyszczenia - ok. 5 razy więcej czyli 22 l K1 lub 26l gąbki 20 ppi. Dla karmy wysokobiałkowej, trochę mniej powinno wystarczyć.
    • lukasz.host
      @triamond możesz mi pomóc w wyliczaniu powierzchni? W/g tego, co czytałem  jest tam dużo niewiadomych jak dla mnie, ponieważ nie wiem jeszcze jaką ilością będę karmił obsadę (docelowo chcę wpuścić ok 20 sztuk), nie znam jeszcze sposobu ich żywienia, bo ich nie mam. W dodatku nie mogę otworzyć pliku z rozszerzeniem *.ods.  Jest jakiś złoty środek wyliczenia powierzchni filtracyjnej, nie wiem..... np. od sztuki rybki? Rozumiem, że jest tam dużo zmiennych, ale chodzi mi o orientacyjne wyliczenia.    
  • Topics

• Images

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.