Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Agnieszko on tak się z nami droczy:D

Doskonale wie że tego samego kaseciaka 2.0 co zrobił może powiesić na hakach które sam wymyślił i stosował. Kaseta nie musi stać na dnie - może wisieć wysoko nad dnem na wzmocnieniu wzdłużnym tylnym:D dając rybom do dyspozycji całe dno, a pod kasetą super grotę:D .

Jedyny argument to wzrost ceny baniaka z racji konieczności stosowania grubszego szkła a to poważny argument.

Szafka to wszystko wytrzyma :D

Opublikowano

No co Ty gdzie 60cm to problem przy obsłudze, a dwa przy tej długości jak twoje akwarium to 50cm wysokości robi Ci z akwarium mało ciekawego jamnika.

Oczywiście zrobisz jak uważasz za stosowne ale z doświadczenia odradzam takie niskie akwarium przy takiej długości. No i nie wiem jak to jest ale ryby u mnie są w każdej partii zbiornika, piszę o mbunarium ofkors.

Jeżeli chodzi o grubość szkła to z tego co pamiętam to do klasycznej 720l idzie i tak 10mm, więc tak czy siak groszowo podnosi koszt, a różnica bardzo duża w wyglądzie akwarium jak i możliwosciach z ewentualnymi zmianami z obsadą.

Opublikowano

A nie możesz obniżyć szafki o 10 cm, jeśli boisz się, że 60cm, będzie dla Ciebie za wysoko. I tak robisz kasetę, więc szafka nie musi być wysoka pod wymiar kubełków. To był mój błąd, ponieważ jak robiłem szafkę to miałem mieć pod kubełki, a teraz robię kasetę i te 10 cm mógłbym mieć wyższe.

Opublikowano

Szafka będzie niższa o 7cm, ale wciąż nie jestem przekonany do 60cm.

Akwarium będzie z 12mm.

Kaseciaka musiał bym zrobić nowego, bo nie chcę żeby stał na 15 centymetrowym głazie, u mnie kaseciak jest około 3cm nad piaskiem i nie jest wiszący.

Co do wyglądu, to na Dniach Akwarystyki widziałem baniak około 2200x50x50 i dobrze wyglądał, natomiast baniak ~2000x70x70 wyglądał jak wanna na karpie w rybnym, ale tu już wkraczamy w gusta i guściki :) jeden lubi śledzie inny jak mu z buzi pachnie...


Biorę pod uwagę Wasze opinie, na pewno będę myślał nad podniesieniem jeszcze o 5cm wysokości.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Ja w 375l używam dwóch jvp-132 - jeden do napędu kaseciaka, drugi do zamiatania. Poza kolorem bez uwag
    • Mała aktualizacja Udało się zainstalować hydroponikę. To znaczy samą instalację. Pod kątem roślin jeszcze sprawa nie jest zamknięta. Zapał przy tym projekcie nieco mi opadł odkąd przeczytałem, że woda w hydroponice powinna mieć pH na poziomie 5,5-6,5. Liczę mimo wszystko, że rośliny jako tako będą sobie radziły. Kupiłem skrzydłokwiata, philodendrona i jakąś peperomię  Mam jeszcze zielistkę i epipremnum. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Chwilowo próbuję w hydroponice ukorzenić odcięte pędy epipremnum.  - wlot do doniczek  - wylot z doniczek - całość umieszczona w pokrywie - doniczki zalane wodą i wypełnione gąbkami - tak się prezentuje całość obecnie (nie zdążyłem jeszcze wsadzić roślin do doniczek)   Kilka zdjęć obywateli mojego baniaczka   - Dominujący samiec Stigmatochromis Tolae. Chwilowo największy "byk" w akwarium. Ma około 15cm. - Nimbochromis Polystigma - jeden z dwóch ujawnionych samców. Już ładnie zaczyna "łapać" niebieski kolorek   - Nimbochromis Polystigma - jedna z samiczek - Exochochromis Anagenys - jeszcze nie znam płci osobników. - Dimidiochromis Strigatus - jedna z dwóch samic - Protomelas Mbenji Thick Lips - płeć jeszcze nie znana   A na koniec najmłodszy mieszkaniec czyli malutki Dimidiochromis Strigatus  Zaobserwowałem dwie sztuki  Wątpię żeby przeżyły, ale kto wie. Na razie bardzo dobrze kryją się w tej niewielkiej ilości szczelin jakie mają do dyspozycji.    
    • Mam od paru lat Tunze 6085 Tunze Turbelle Nanostream 6085 (4025167608506) • Cena, Opinie • Pompy cyrkulacyjne 17291245623 • Allegro Dla mnie jest idealny w 200cm. Dla Ciebie się nie nadaje bo nie ma regulacji mocy. Dlaczego piszę - wcześniej miałem kilka chińskich - ich trwałość wynosiła średnio pół roku. Może teraz jest inaczej, ale jakbym miał zmieniać to na pewno kupiłbym Tunze. Nawet jeśli teraz jest chiński (bo tego nie wiem)
    • Ja używam od lat taki Tunze https://allegro.pl/oferta/tunze-turbelle-nanostream-6055-10787582038 i dla mnie nie ma lepszego. Mam go w 576l. Jest cichy, wydajny i ma regulację. Ale żeby nie było kolorowo, to ma jedną wadę. Pokrętła w sterowniku są podświetlane od spodu niebieskimi diodami, nawet fajnie to wygląda. Diody emitują oprócz światła również ciepło i pod wpływem tego ciepła po jakimś czasie, plastik z którego są wykonane pokrętła kruszeje i pękają mocowania do potencjometrów i masz po regulacji😂 Oczywiście nie do końca. Nadal można regulować za pomocą małego, płaskiego śrubokręta. Na szczęście producent dziwnym trafem przewidział taką sytuację i w sprzedaży są dostępne oryginalne pokrętła https://allegro.pl/oferta/tunze-rotary-cnobs-7090-102-pokretla-do-kontrolera-11838292596 być może już z innego plastiku (nie wiem, nie sprawdzałem). Czy kupiłbym go drugi raz pomimo tej wady? Obiema ręcami i nogyma ...TAK.
    • Tą Tunze miałem w 720l , też bym go polecał jako niezawodny sprzęt.
    • Używałem Tunze 6045 w 500l (170cm długie) Jak dla mnie to był nawet za mocny ale jako, że ma regulację nie było to problemem. Cichy i energooszczędny. Mocowanie na magnes. Regulacja - czego chcieć więcej?
    • Cześć wszystkim. Szukam cyrkulator do swojego 375, chciał bym kupić mocniejszy żeby móc użyć w przyszłość w większym akwarium( jest taki plan) zależy mi żeby był cichy oraz wydajny.  Jeśli ktoś ma doświadczenie z tunze lub eheim proszę o opinie
    • Moje już ma 9 lat, nadal bez problemu, jedynie rys więcej Wysłane z mojego Pixel 6 Pro przy użyciu Tapatalka
    • Spoina raczej na wykończeniu. Skłaniałbym się ku zmianie zbiornika, zwłaszcza że to kontrowersyjny Wromak Przyklejać się nie opłaca.
    • Mniej niż 18 , tak naprawdę bałbym się zalewać już to akwarium.
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.