Skocz do zawartości

Pytanie o nośność szafki


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam pytanko odnośnie mojego projektu szafki. Przygotowałem sobie szafkę pod Baniak 170x57x55. Jednak z czasem akwarium spuchło i obecnie ma już 195x60x50.

Obecny projekt szafki już pokazywałem w wątku o Czarnej Perle 2. Jednak dziś pytanie stricte techniczne. Czy pod baniak 575l dawać kolejną ścianę w szafce czy tylko te dwie po środku ?

jak na tym pierwotnym projekcie widocznym na rycinie poniżej:


26461409681_64d2c8e2d9_o.jpg


Przy 1960mm długości wszystkie trzy wnęki będą miały równo 620mm, szafka będzie miała pełne plecy i będzie wykonana z płyty meblowej 25mm. Docelowo będzie 8 nóżek do szafek kuchennych o nośności 500kg na nogę. Każda z nóg będzie pod ścianą pionową szafki. Ciężar zestawu to około 800kg.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, to nie jest pierwszy baniak, do nauki i kombinacji miałem i mam obecną Czarną Perłę 280l. Więc wszystko jest przemyślane, szafka jest otwarta, bo od frontu stoi narożnik, wystaje tylko lewa część z jedną wnęką, obecnie mam tak samo tylko o 45cm krócej i ciut za wysko, wina niezaplanowania nóżek. Jak na obrazku z przed zalania perły...

23179837513_5b25a72162_h.jpg[

Nie pytam także o filtrację :) ale odpowiem, tak będzie kaseciak ten który obecnie pracuje w 280l (ta sama wysokość).


Pytanie konkretnie brzmiało, czy dawać 3 ściankę pionową, ale wyłapałem w tej słoniowej ironii, żebym dał sobie spokój :) lubię te Twoje odpowiedzi Decco :) hehe.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i fajnie, też mi się wydaje, że nie trzeba 3 ścian pchać, to ułatwi montaż i zmniejszy o kilka złotych koszt. Ale wolałem usłyszeć pokrzepiające słowo :)


Dzięki.


ps.


Dzięki Stan, dla ciekawości dodam, że pierwotnie 280l miała się opierać na dużym Aqualelu Unimax 700 i wysokość i szerokość wnęk była projektowana pod ten baniak, a środkowa wnęka nie posiadała półki w połowie :).

Dopiero po zastosowaniu kaseciaka powstały półki w każdej wnęce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie spokojnie to wytrzyma. Moje akwarium stoi na "papierowych" komodach z IKEA (trochę przeze mnie wzmocnionych) już ponad rok.

Odbiegając od tematu to czy nie warto pomyśleć o 60 cm wysokości akwarium? No chyba, że Twoje lokum na to nie pozwala (jakieś skosy na suficie itp.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tu nie ma problemu, może być 60, wtedy podniesie to koszt o nowego wyższego kaseciaka, ale to jest jakoś do przeżycia, przy ogólnej cenie baniaka. Pytanie tylko po co, skoro obecnie ryby pływają raczej przy dnie, nie planuję zmieniać obsady, co najwyżej dodać 2 gatunki. Myślałem nad 55, to jest 5cm wyżej niż mam i jeszcze ręką się sięgnie dna, przy 60 to już słabo wygodnie przy pracach cotygodniowych, mycie szyb, etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.