Skocz do zawartości

Duży problem z wodą


SenioritaDG

Rekomendowane odpowiedzi

Ok zeolit wywalam,

A gąbkę na rurkę zamontuje


Przy okazji jak będziesz pozbywać się zeolitu z kubełka przepłucz inne wkłady z kubełka w wodzie odlanej z akwarium...

Zostaw sobie tylko jeden kosz z ceramiką+gąbki i watę w innych koszach...


Napisałaś w pierwszym poście masz w kubełku (dużo ceramiki, zeolit, wata, gąbka) i taka ilość złoża zapewne bardzo tłumi przepływ co już zauważył też deccorativo...

Gąbkę na rurkę daj dokładnie taką samą z rowkami jak kolega podał tobie w linku...


Jak już wyjmiesz zeolit i nadmiar ceramiki z kubełka,to po jego ponownym uruchomieniu zapewne znów trochę syfu z wylotu wyleci,więc nie przejmuj się tym,to normalne ;)...


Możesz też zrobić tak jak ja robię przy czyszczeniu wkładów żeby syf nie dostał się do akwarium ;)...

Ja na rurkę z wylotu wody do akwarium,przed uruchomieniem kubełka nakładam pończochę(nową),których zapewne masz dużo :P ...

Do tego gumka recepturka,która zapobiegnie osunięciu pończochy z rurki,i tak to zostawiam na 10min aż cały syf zostanie w niej...

Potem wyłączam filtr,ściągam pończochę z całym syfem i bach do kosza...

No i gotowe,a woda czyściutka :D...


Od dwóch godzin nic już nie wyleciało, lecz no3 wzrosło co mam robić?
A kiedy ostatni raz robiłaś podmiankę wody?

No i podaj nam parametry NO3 w kranie?...

Edit...

NO3 w kranie 15,więc musisz poczekać aż deccorativo się odezwie w tej sprawie...

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Pozbęde się jeszcze części ceramiki aby ten przepływ był lepszy, podmiany wody robię raz w tygodniu po 20% a co kilka dni odmulam piasek z resztek, ostatnia podmiana była dziś.



Seniorita Kamila:D


Po pierwsze znalazłaś żródła tego wysokiego NO2 i NO3:D


Biologia ci nie pada bo nie może dopóki nie wlejesz do baniaka Domestosa ona jedynie ucierpiała z racji tego wszystkiego co zgromadziło się w kuble.

Mam dla ciebie koleżanko takie sugestie.

1/ Na razie nie wywalaj nadmiaru złóż z kubła i nie grzeb w piasku odmulaczem bo masz "przeziębioną biologię" - wykonaj te operacje jak NO2 powróci do 0,05ppm a to dopiero za kilka dni nastąpi.


2/ Jak możesz zakupić bakterie nitryfikacyjne ale bez pożywki czyli tylko te które polecam bo sprawdzone w działaniu czyli do wyboru jedne z tych

- Prodibio Biodigest - 1-2 ampułki po 5-6zł/szt - szukaj w sklepach z morskimi lub erybka Zabrze lub allegro i wlej obie prosto do baniaka

- Seachem Stability 118ml - to powinnaś dostać nawet w swoim zoologu.

Innych jakie będą ci polecali absolutnie nie.


3/ Z twojego opisu i konieczności odmulania co kilka dni wynika brak cyrkulacji wody która by przenosiła sama te nieczystości w rejon gąbki prefiltra który załóż jak najprędzej i regularnie co tydzień płucz .

Nie wiem czy masz filtr mechaniczny wewnętrzny np Aquael Circulator jeśli nie to opisz co masz czy tylko ten kubeł kręci wodą w baniaku. Zrób ten pomiar wypływu z kubła butelką po coli - da to obraz twojej filtracji.


4/ Problem karmy

- zaprzestań na 2 dni zupełnie karmić ryby nic im nie będzie a potem ogranicz karmienie do 2x dziennie z głodówka raz na tydzień np w niedzielę. Zmniejsz porcje karmy tak by ryby zjadały wszystko w 5 sekund:D

Dla dobra ryb i parametrów wody zrezygnuj z tego żywego oczlika. Te torebki to żródło patogenów , ogromnej dawki NO3 a szczególnie PO4 i nigdy nie wiadomo czy ryby nie zachorują na jakieś cholerstwo. To hodowle na przemysłową skalę z laniem wszystkiego na czym te żywe karmy mogą szybko rosnąć bez nacisku na zdrowie ryb. Są karmy suche które zawierają więcej mięcha niż żywy oczlik.


5/ Problem wody masz w kranie NO3 -15ppm a w baniaku -30ppm jak zrobisz podmiankę nie 20% a 50% to ci NO3 spadnie z 30 do 20ppm czyli spadek za mały. Dlatego masz wysokie NO3 w baniaku. Czasowo rób podmiany co tydzień po 50% a ja w nowym temacie opiszę dwa ustrojstwa do nalewania wody do baniaków bo na pw ciągle muszę od nowa to co pokazałem opisywać.

Zbuduj taką wersje dla wysokich NO3 w kranie to podmianki będą maleńkie, łatwe i przyjemne bo bez kubłowania.

Pisz o swoich problemach - pomożemy:D

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deccorativo


Zastosuje się do Twoich wszystkich wskazówek, bakterie już jutro powinny być zamówiłam te w ampułkach, gąbka też będzie, cyrkulację poprawiłam, turbo 1500 ma dużą gąbkę z nacięciami bije wodę na tylną ścianę akwa, zaś kubełek na przednią. Zasprzestane również karmienia ryb tym żywym pokarmem, od dziś mała głodówka. A i jeżeli chodzi o przepływ to jest gdzieś w okolicach 300

Oraz jeszcze dokonałam kolejnej podmiany czyli w sumie dziś ok 50%

Zapomniałam również dodać że po naradzie rodzinnej co do no3 w krainie jest raczej na poziomie ok 10 czasami te testy są mało czytelne i musiałam się poradzić innych :)

Z tego miejsca pragnę wam wszystkim podziękować za wszystkie rady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.