Skocz do zawartości

moje pierwsze Malawi :)


tomala78

Rekomendowane odpowiedzi

Więc tak, kamienie wybrałem i zamówiłem bedzie to serpentynit. Obsada to: iodotropheus sprengerae 2+4, pseudotropheus saulosi 2+6, Pseudotropheus sp. "acei" ???. Jeszcze mam dylemat z oswietleniem bo mam lampe 4x54 wat. Chciałbym korzystac z jednej lub dwóch swietlówek 54 wat tylko nie wiem jaka była by najlepsza barwa zeby ryby ładnie wyglądały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Witam,


Może nie pierwsze ale to drugie traktuje jako pierwsze, w roku 2013 mialem 240l Malawi skonczylo się szybko jak się zaczeło, sinice wygrały. Od tego czasu akwaria holendry HT,

Teraz znowu Malawi w 180l bo panorama. Po mięsiącu zmagań jestem zadowolony,

NH3-0, NO2-0, NO3-10, P04-0, PH-8.2, KH-12, GH-6. Filtracia Eheim 2075 z prefiltrem z dwóch cięsci multikani (multikani mechanika , w eheim 2075 biologia) Eheim 2115 z prefiltrm dwóch częsci multikani (multikani mechanika, Eheim 2115 biologia, Eheim 2113 w szereg z eheim 2115 , Eheim 2113 wypełniony seachem de nitrate 3 litry przepływ 50LH.

Filatracia chemiczna multikani dwie części wypełniona węgiel atywny será, seachem phosguard, seachem purigen.

Falownik RW-8 ustawiony na pierwszym biegu.

Wnioski, woda kryształ, na początku okrzemki teraz już stabilizacia, obsada 16 sztuk z czterech gatunków roslinożernych. selekcja po dojrzałości.


Woda do podmianek pierwszy raz po mięsiącu 20% demiralizowana po demineralizatorze preparowana solami seachem salt, i bufor 7.8-8.4.

post-13737-146957291786_thumb.jpg

post-13737-14695729179195_thumb.jpg

post-13737-14695729179764_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do aranżacji to nie mój klimat,wapienie bardziej nadają się do morszczaków,no ale co kto lubi kwestia gustu,a o tym się nie dyskutuje ;)...

Jeśli tobie się podoba to jest ok...

obsada 16 sztuk z czterech gatunków roslinożernych. selekcja po dojrzałości.

Labidochromis caeruleus(yellow) którego jeśli się nie mylę widzę na twojej fotce jest zaliczany do grupy mięsożernych ryb,więc twój opis trochę błędny jest :D...

Wszystko pięknie tylko ta ilość gatunków za duża do 180l do tego w panoramie...

Popieram...


Kolego topic75 poproś moderatora o przeniesienie twojego wątku do nowego działu żeby nie zaśmiecać koledze ''tomala78'' tematu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.