Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Tak czytałem;) Do tego postu też się odniosłem w sprawie zmiany PH przez CX5.

Bardzo mi się podobają zarówno Twoje kamulce jak i Sir_Yaro, jednak ja chcę zrobić tak jakby fragmenty tła w stylu AFSTYLE i Barcia.

Opublikowano

Możesz odworować kawałek faktury kamienia i odciskać na tym co robisz. PH zmienia się tylko na początku po dokładnym odmoczeniu nie ma wpływu na wodę w akwarium.

Ps. Zarówno formę jak i gotowe odlewy możesz ciąć i tworzyć dowolne moduły np. Osłonę filtra.

  • Dziękuję 1
Opublikowano

Może zamiast siatki tynkarskiej użyć do wzmocnienia taśmy do łączenia płyt gipsowo kartonowych, Jest dość elastyczna i można by ją położyć pasami zachodzącymi na siebie?

  • 5 miesięcy temu...
Opublikowano (edytowane)

 

 

W temacie ucichło, ja też przez długi czas głosu nie dawałem, bo i czasu mało i chęci niewiele więcej. W końcu po sezonie wakacyjnym poczyniłem tło do mojego akwarium CA (wymiary 95 x 45 cm). Technika działania dokładnie taka sama jak opisana w poście nr 1, z tym, że tym razem odpuściłem pianę montażową, bo samo tło waży około 3 kg. Tym razem do zrobienia formy posłużyłem się jedynie pogiętymi w odpowiedni sposób papierami (wypukłości, wklęśnięcia).  Na całość weszło około 5 kg betonu (było dużo rycia, szlifowania, zdzierania i stąd dużo odpadu). Do wzmocnienia najbardziej narażonych na spękanie elementów użyłem siatki na ziemniaki :) Etapy pracy przedstawiam poniżej na zdjęciach.

 

Przeglądnąłem również temat http://forum.klub-malawi.pl/moduly-skalki-diy-t20544.html . Muszę przyznać, że Wasze moduły robią wrażenie. Kolega Troad, szacunek za wytrwałość. Technika odlewów jest o tyle lepsza, że można dokładnie odwzorować konkretny kamień czy korzeń i to jest super, ale wychodząc z założenia, że koszty mają być minimalne, szmatki też dają radę. A poza tym można poczuć się trochę jak Bernini :lol:1a.jpg2.jpg1.jpg2a.jpg3.jpg5.jpg6.jpg

 W akwarium prezentuje się nieco inaczej niż na sucho. Woda, oświetlenie powodują, że kolory wyglądają nieco inaczej.tło ca.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez barcid
  • Dziękuję 1
Opublikowano

Barcid po prostu super! Jesteś w tym rewelacyjny! Aranżacje baniaków masz z najwyższej półki.
Spróbowałem Twojej techniki i wiem że nie jest to łatwe. Ty właśnie masz kunszt rzeźbiarski oraz zmysł estetyczny więc możesz się poczuć jak barokowy artysta. Zazdroszczę i podziwiam :)
Na moim przykładzie widać że wytrwałość to nie wszystko.
Jak się ogarnę z kilkoma sprawami to wrócę do tematu, zwracając większą uwagę na aranżację akwarium, bo jak słusznie koledzy zauważyli nie wyszło mi to najlepiej.
Jeszcze raz gratulacje i pełen podziw.
A tak przy okazji.
Widziałem że pozbywasz się Mdok i reszty obsady.
Szykuje się jakiś nowy projekt Twojego Malawi?

Opublikowano

Kurcze, mam problemy z postami. W poprzednim nie umiałem w odpowiedniej kolejności załączyć zdjęć, teraz jak klikam na "dodaj odpowiedź" pojawia mi się poprzednio napisany post. Muszę go usunąć, żeby cokolwiek wrzucić. Co robię nie tak?

Wracając do meritum, dzięki za super opinie. Dużo radochy daje myśl, że ludziom się podoba nasza praca.

W planach mam postawienie jeszcze jednego akwarium, na razie waham się czy będzie to Malawi, Tanganika a może Centralna Ameryka. Jakieś tło i kamulce pewnie też wymodzę.  Akwaria roślinne zlikwidowałem z braku czasu, ciągła gonitwa z nożyczkami itp. Czarne wody też poszły niestety (preparowanie twardej wody to zajęcie nader irytujące).

Troad zmiana obsady następuje z przyczyn dosyć przykrych. Mdoki okazały się tyleż piękne, co upierdliwe w obejściu. Najpierw wykończyły samicę Copadichromisa (co prawda była od początku lekkim popychadłem). Potem dostało się Sciaenochromisom, głównie samicy. Następnie został wykończony samiec Aulonocaray Jacobfreibergi. Jeden z samców Mdoki skończył jako chips wyskakując sobie po jednej z bójek na dywanik (nie zdążyłem odratować). W baniaku kipi od testosteronu, 2 samce szaleją samica się nudzi. Z zalotów nici, bo za każdym razem któregoś z zawodników coś tudzież ktoś rozprasza. W związku z powyższym idą w dobre ręce do jednego kolegi z naszego forum. Mam nadzieję, że u niego będzie im lepiej. Do pozostałych gatunków, mam nadzieję dobrać coś odpowiedniego, czas pokaże co. W zależności od obsady baniak pewnie trochę się zmieni:P

Opublikowano
16 minut temu, barcid napisał:

Mdoki okazały się tyleż piękne, co upierdliwe w obejściu.

Miałeś trochę za małe (130cm) akwarium.

Odnośnie tła - 

1 godzinę temu, spiochu napisał:

Ach, czemu mi brakuje takiego talentu? :(

Nic dodać, nic ująć - BOMBA !!!!

W żadnym innym biotopie (poza Malawi) Twoje zdolności nie będą tak cenne;)

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Od lewa do prawa fajny pomysł. Kiedyś próbowałem coś takiego zrobić i nie udało mi się. Okazało się że mam za krótki baniak do symulacji takiego wschodu i zachodu albo za mało dałem ledów. Wysłane z mojego RMX3301 przy użyciu Tapatalka
    • Odnoszę się tylko do akwarium 180cm Jak chcesz połączyć L. Perlmutta, który dorasta raptem do 11cm. Z mdokami, które w moim akwarium samce mają po 18cm? Jeżeli chcesz coś w jasnym żółtym , złotym ubarwieniu, to zamiast Labidochromisów, proponuję nimbochromis venustus. A z mdoki są bardzo problematyczne w utrzymaniu ich w zdrowiu, oczywiście moim zdaniem i piszę tutaj tylko o moim doświadczeniu z tymi rybami. Pierwszy raz kupiłem stado 12ryb, po krótkim czasie zostało kilka szt. Które przeżyły do max rozmiarów. Później postanowiłem odbudować stado. Kupiłem kolejne kilkanaście rybek i wpuściłem do akwarium przejściowego, aby tam podrosły - padały jak muchy i po pewnym czasie nie zostało z nich nic. Nie poddałem się i długo szukając kupiłem kolejne 8szt. Takich odchowanych 8cm. (Ryby z Holandii) Aby je wpuścić od razu do dużego akwarium. Po 2mc z 8szt. Zostało mi 3szt i pływają do dzisiaj z 5 starszymi dorosłymi mdokami. Nie wiem, może tylko u mnie, ale te ryby są bardzo wrażliwe. Aby uzupełnić niebieski kolor w akwarium - samce i samice niebieskie, kupiłem stado cyrtocara moori. Kolorem tułowia nie odbiegają od ndok, lepiej pływają, bo mają temperament i przede wszystkim -nie zdychają. W dużym akwarium aktualnie pływa 5szt. Takich około 12cm. Dokupiłem też 16szt małych rybek, takich 3cm. Które aktualnie pływają samodzielnie w przedszkolu 200l mają już około 5-6cm i dalej rosną, w dodatku ani jedna z 16szt nie padła. Podrosną do około 8cm i wpuszczę je do reszty obsady. Ogólnie ryby z gatunków non - mbuna wolno rosną, a już cyrtocara wybitnie wolno rośnie. Do 0.5cm miesięcznie. W dodatku nie każdemu, podoba się garb tłuszczowy na czole tych ryb. Mi akurat się podoba.
    • Zgadza się, ale ja miałem na myśli początkujący z naszym biotopem.
    • Zdecydowanie, 3 to za dużo do Twojego akwarium. Skoro piszesz, że wolałbyś mniejsze gatunki, a więcej osobników, to na pewno odpada Acei, również dlatego, że po prostu rośnie za duży na ten litraż. Do Saulosi dobrym towarzystwem w Twoim zbiorniku byłby np. Labidochromis Perlmutt, fajna i ciekawa rybka. Możesz spróbować też że wspomnianym przeze mnie Maingano.  Dwa gatunki po 10-12 sztuk maluchów i celować w dwa haremy, po jednym z każdego gatunku.
    • Dziękuję za rady, jeśli zostanę przy 2 gatunkach, po ile sztuk może zostać? Czy 3 to już za duża liczebność?  
    • @Bartek_De założyłem że jak ktoś miał do czynienia "latami" z akwarystyką to już nie jest początkujący 😉😃
    • Też mi się tak wydaje, może Maingano do towarzystwa Saulosi, jeśli pozostać przy niebieskim?
    • Najprawdopodobniej w tak małym akwarium i źle dobranej obsadzie ryba jest nękana ewentualnie odczuwa pogarszanie się parametrów wody .  Masz ryby z różnych biotopów. Co się zmieniło? Zmieniło się to , że ryby dorosły , zmieniły się też parametry wody bo nie wierzę aby Twoja filtracja była właściwa patrząc na ten filterek. Tak jak napisał @yaroryby dorosły w złych warunkach i  się po prostu męczą  bo zmieniły się parametry i ubyło im miejsca .  Poczytaj wskazany link i zastanów się czy na pewno chcesz tak trzymać ryby i z jakiego biotopu. Nie chcesz się zrazić to działaj .
    • Poczytałem , poobserowałem, wziąłem też pod uwagę ryby, które mam w swoich zbiornikach.  Z uwagi że posiadam zbiorniki, w których posiadam młode  rdzawe, maingano, perlmutty, cynotilapie zebroides cobue (100x50x50 do likwidacji jeśli postawie 180cm) oraz w 120x50x50 copadichromis trewavasae lupingu oraz yellowy. To ostatecznie u mnie będą 2 akwaria. 120x50x50 oraz w/w 180x50x50.   Z uwagi że w 120cm mam copadichromis trewavasae lupingu wraz z yellowem od ponad 2 lat pora na jakieś zmiany. Nie ukrywam że z yellowami jestem już od blisko 4 lat i mi się przejadły. Także widzę 2 rozwiązania: -OPCJA 1 W 120x50x50 Zostawić copadichromisa trewavasae lupingu F1 dopuścić np. Labidochromis perlmutt (pasuje pod kątem żywieniowym) w miejsce yellowa.   A w 180x50x50 zrobić mbuniaka np. ze stadkiem acei luwala lub itungi. Do tego dokupić sobie "szefa" protomelasa steveni taiwan reef oraz z 2 gatunki mbuny pośród ryb: cynotilapia, maingano , rdzawy lub kolejne marzenie (Metriaclima msobo lub Fainzilberi)    - OPCJA 2  W 120x50x50 zrobić typową mbunę pośród rdzawego maingano cynotilapii.   W 180x50x50 zakupić placidochromisa mdoke white lips + aulonocare i np. dorzucić pasującego żywieniowo Labidochromisa perlmutta czyli zrobić non mbuniaka ale... wtedy muszę też sprzedać copadichromisy z 300l.  
    • No dobrze ale co się zmieniło co się dzieje tej rybce   
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.