Skocz do zawartości

Projekt 10,000 litrów


Rekomendowane odpowiedzi

Miałem kiedyś pomysł, żeby kasetę schować w "kamieniu" czyli w module. Przy rozmiarach, które planujesz na pewno wsadzisz sporo dużych kamieni, zrobienie jednego czy dwóch czy tam więcej z kasetą w środku nie powinno być wielkim problemem. A wtedy wszystkie szyby "czyste", niczym nie przesłonięte, brak jakichś rurek itp.


Wysłane z telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja to chciałbym najpierw zobaczyć to już "istniejące" akwarium, o którym było tak głośno na forum jakiś czas temu. Tyle osób się zaangażowało w poprzedni projekt Olobolo i mimo wielu obiecywanek nie został temat ostatecznie pokazany ani opisany przez autora. Nic - nawet jednej głupiej fotki zrobionej naprędce choćby telefonem.

Szkoda...


Teraz kolejny projekt, którego efektu i tak pewnie nie zobaczymy (jeśli w ogóle dojdzie do realizacji). Kibicuję Ci jednak Olobolo i życzę powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczypce ponad 3 metrowe :) ? naprawdę to sobie wyobrażasz :) ?


A dlaczego 3 metrowe? Do środka akwarium masz 1,6max plus 1 metr wysokości... Policz z tw. pitagorasa ile wychodzi.


Widzialem duże zbiorniki obsługiwane praktycznie bez kolizyjnie. A jak czytam, że raz w miesiącu autor zamierza wleźć do zbiornika to serio.... :P:p:p:p:p:p:p



Olobolo - z pompami porównujesz jabłko do gruszki.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie salon ma mieć 50m. Na planie wygląda to OK. nie oglądam tv, wiec ten salon ma służyć tylko i wyłącznie oglądaniu ryb z jeziora Malawi. Moze nawet się źle wyraziłem... To ma byc pokój Malawi. W centrum akwarium. Dookoła możliwość zasiadniecia na fotelu I podziwiania ryb z jeziora Malawi.

Jurgen, 80 czy 100 to mnie juz nie zbawia :) teraz przy 70 sięgam tylko do 65cm wgłąb. Dalej tragedia. Mam 188cm. W razie konieczności zrobienia czegokolwiek bede musiał wkładać maskę i wskakiwać do środka :) zakładam, że raz na miesiąc bede musiał to robić.


Jeszcze jedno. Znacie kogoś, kto wykonuje moduły BTN na zamówienie?



Mam salon połączony z kuchnią około 60 metrów i nie ma opcji na takiego potwora to jest niewykonalne , architektoniczna masakra . Przemyśl to bardzo mocno. Jeśli jesteś na etapie projektowania domu to jednym z rozsądniejszych rozwiązań będzie zabudowa w ścianie jak moja czy Jurgena . W takim układzie jesteś w stanie zrobić nawet większe i będzie dobrze wyglądać . Ale to jest moja opinia . Przemyśl to bardzo bo kasa potężna a może nie być odwrotu. Powodzenia

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram Damiana i to, że takie akwarium tylko z osobnym pokojem "serwisowym". Pomysł autora to niemal pewny niewypał i jestem pewien, że nie dojdzie do skutku tak samo jak słynne roślinne Malawi. Masz bardzo ładny (w sensie wymiarów) baniak i skupił bym uwagę na nim a nie stawiał kolejną klapę bez grama doświadczenia w hodowli. Piszę świadomie o hodowli bo z tego co pisałeś to jedyne doświadczenie jakie posiadasz to wyławianie trupów lub ich wcześniejsza próba ratowania. Sorry kolego ale już raz pokazałeś, że nie masz zielonego pojęcia o tym co robisz i zamiast wyciągnąć jakieś wnioski to Ty brniesz w kolejne szaleństwo licząc, że takimi rozmiarami ściągniesz na siebie uwagę. Brawo Ty!

  • Dziękuję 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może faktycznie macie trochę racji, ale z drugiej strony biotop malawi to chyba jeden z najłatwiejszych w prowadzeniu akwariów. Nie ma tu jakiegoś wyrafinowanego sprzętu czy metod. Myślę że jakby poświęcić kilka wieczorów na dokładne szkice i przemyślenia to nawet i tak wielkie akwarium dałoby radę bezproblemowo prowadzić. Ważne jest żeby mieć pokój do jego obsługi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie moge sie z tym zgodzic. Najłatwiejszy w prowadzeniu jak kazdy inny dobrze przemyslany. Kilka wieczorow ? Tyle to zajelo Pleziemu udoskonalenie w zasadzie gotowego kaseciaka aby pasował do mojego akwarium. A Ty mowisz o bezproblemowej obsludze akwarium10 000 litrow :-)


Wysłane z mojego PMT7008_4G przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raciczka, endriu0 zapewne chodziło o to, że biotop malawi jest jednym z prostszych pod względem np. przygotowania wody, która w 90+% przypadków może być lana z kranu, w odróżnieniu of biotopów wymagających miękkich wód czy morskich.


Samo prowadzenie duzego zbiornika może okazać się paradoksalnie łatwiejsze niż zbiornika mniejszego. Znając rozmach kolegi Olobolo, wiele czynności z pewnością będzie zautomatyzowanych, nie będzie wielu "tymczasowych prowizorek na sznurkach", które to każdego kolejnego dnia mogą zaskoczyć jakąś awarią, tylko sprawdzone urządzenia znanych firm, które pracują wiele lat bezawaryjnie. Przy tak dużym koszcie przedsięwzięcia, nie warto bawić się w prowizorki. Z kolei przy koszcie budowy całego domu, koszty tego akwarium jakoś się ukryją.


Podsumowując i mając na uwadze moje doświadczenia, gdzie przy projektowaniu domu zaplanowałem sobie akwarium 1000l w salonie jako element dekoracyjny (teraz żałuję, że nie większe, ehh :-)), wydaje mi się, że nie będzie problemem samo prowadzenie akwarium. Natomiast wkomponowanie go w salon i zaprojektowanie systemów go obsługujących to będzie wyzwanie. Ale od tego są przecież designerzy i inni dekoratorzy wnętrz.


Ja życzę powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Hej @hilux, malowałem emaliami akrylowymi Altaxu z atestem do zabawek, ale przedtem pokryłem piankę zaprawą cementową. Sama pomalowana pianka faktycznie wyglądałaby kijowo, nie mówiąc już o degradacji w wodzie.
    • Poprzednia obsada wróciła do sklepu, za takie pieniądze jakie sobie za nią policzą raczej będzie dobrze traktowana. Czas na porządki pod nową ekipę. Najpierw sterylizacja, 20 litrów wybielacza na godzinę przy działających filtrach (FX4 i JBL e901), potem dwie wymiany wody, której na szczęście w Irlandii jest pełno a dla plebsu jest darmowa.   Po odsączeniu wody i wywaleniu podłoża zostało samo tło i resztki silikonu, którymi przyklejony był styrodur. To zostawiłem żeby schło, trzeciego dnia zza tła zaczęły wyłazić robale, które przeżyły wybielacz ale szukały wody. Szóstego dnia ich już nie ma.  Następny krok to docinanie tła na dno. Mam już oryginalne juwelowskie, środek tylnej ściany ma inny kolor, bo tam się glony gnieździły. Zaleję to jeszcze raz perhydrolem dla pewności po tym jak baniak wyschnie do końca.  Samo tło Juwela jest absurdalnie drogie, ale skoro miałem je już na tylnej ścianie a dwa panele kupiłem po taniości to bez sensu było nie wykorzystać. Dociąłem do giętego frontu, brakujący kawałek z lewej załatam juwelowskim tłem na ten ich filtr - kosztuje połowę tego co cały panel, razem ma 36cm szerokości a ta dziura po lewej ma tylko 30cm.  Potem zacznie się jazda z maskowaniem łączeń, bo gwałcą przez oczy. Myślałem o silikonie posypanym piaskiem, ale tam jest zbyt dużo miejsca, więc chyba zostaje pianka montażowa i potem pomalowanie jej farbami akrylowymi. Przerabiał to może ktoś? EDIT: @TomekT Ty operowałeś pianką montażową przy tym tle ale potem pomalowałeś emalią a nie akrylem. Nie miałeś problemów z bąblami w piance po jej docięciu?   
    • Ja miałem podobnie, bo akwarium blisko drzwi do salonu i kobita narzekała, że ludzie będą sobie o nie głowy rozbijać (bo wszyscy nasi goście są niewidomi, wiadomo 🤓), udało mi się ją przekonać baniakiem z giętą przednią szybą.  Faktycznie optycznie zajmuje mniej miejsca jak się zza winkla patrzy, może to jest opcja dla Ciebie? 
    • Witaj Jest to obudowa/korpus Obudowa GW-E-L2 Tutaj masz linki do zestawu jaki kupowałem: https://sklep.osmoza.pl/obudowa-gw-e-l2-p-1390.html https://sklep.osmoza.pl/przewod-czarny-14-gw-14-bk-p-630.html https://sklep.osmoza.pl/kolanko-kp14p14-p-1595.html https://sklep.osmoza.pl/zlaczka-zp14gz14-p-1461.html https://sklep.osmoza.pl/zawor-bv-zp14p14-p-1445.html https://sklep.osmoza.pl/kolanko-kp14gz14-p-166.html 2 korpusy oraz mini hyroponikę napędza pompka Hydor PICO Evolution 250
    • Hej @Vrzechu, to zdaje się są obudowy liniowe jak tutaj, pewnie wielu z nas przez tę stronę kupowało korpusy filtrów do budowy ustrojstw do podmianek. 😉
    • Cześć Bastian! ✋ Gdzie zakupiłeś pojemniki na żywicę? Jak to się fachowo nazywa?  
    • Witam Dość dawno mnie nie było ale nie za dużo się działo, no może po za małą zmianą obsady. Placidochromis phenochilus Mdoka  8 szt. wielkość od 4-12 cm Placidochromis phenochilus 1 szt. Tanzania Lupingu 6 cm Labidochromis caeruleus 12 szt. (chyba) wielkość od 4-10 cm Lethrinops sp. GOLD Harbour Island 1+1 wielkość 9-10 cm Nimbochromis venustus 3 szt. wielkość 4-6 cm Placidochromis sp. "Johnstoni Solo" 5 szt. wielkość 4-6 cm Nimbochromis livingstonii  1 szt. wielkość  12-14 cm Jeśli chodzi o ceramikę to w zbiorniku jest: Maxspect Bio-Media Nano-Tech Bio-Sphere 2kg Maxspect Nano-Tech Clear Cube 8szt. Maxspect Bio-Media Nano-Tech Bio-Block 2szt. Uzupełniłem dwa rodzaje żywicy Purolite A520E oraz PA202 Nowe gąbki oraz włóknina oraz mała zmiana aranżacji VWZA7425.MOV  
    • Cześć. Olek  z Gliwic. Dopiero zakładam akwarium. Zbiornik 375L już kupiony...tyle i aż tyle pozdrawiam 
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.