chester85 Opublikowano 19 Marca 2016 #1 Opublikowano 19 Marca 2016 Witam. Przedstawiam moje pierwsze akwarium Malawi. Dodałem jedno zdjęcie z normalnym oswietleniem a jedno z niebieskim, czekam na opinie które bedzie lepsze. Zdjęcie jest z przed ok miesiąca teraz jestem w trakcie budowy nowej aranzacji. Zakupiłem trochę kamieni, białego piasku, żwirku koralowego i powoli działam ale narazie na sucho. Przy okazji informuje że mam do oddania 4 Pyszczaki Złociste - Melanochromis Auratus. 2 Samce + 2 samice mają ok 7-9 cm. Ryby są w świetnej kondycji, oddaje tylko dlatego że mam za dużo ryb i nie chce ich męczyć. Pan w zoologicznym niestety nie uświadomił mnie że mam za małe akwarium 115 litrów na taką obsade. Odbiór Wielkopolska- Poznań, Kościan, Leszno
Andrzej Głuszyca Opublikowano 19 Marca 2016 #2 Opublikowano 19 Marca 2016 ...witam na forum! W moim odbiorze gnejs ładniej wygląda przy tym żółtym światełku. I Lech sie lepiej prezentuje:)
chester85 Opublikowano 19 Marca 2016 Autor #3 Opublikowano 19 Marca 2016 ...witam na forum! W moim odbiorze gnejs ładniej wygląda przy tym żółtym światełku. I Lech sie lepiej prezentuje:) Zdjęcie było robione na szybko i dlatego znalazła się ta puszka :/ Co do oswietlenia to zobacze jeszcze jak wymienię podłoże na biały żwir. W ogóle przy niebieskim oświetleniu ryby strasznie wariują i nie wiem dlaczego.
Andrzej Głuszyca Opublikowano 19 Marca 2016 #4 Opublikowano 19 Marca 2016 W ogóle przy niebieskim oświetleniu ryby strasznie wariują i nie wiem dlaczego. http://petpublications.pl/onas/173-technika/1154-wiato-nocne-w-akwarium.html poczytaj tutaj. Ja takie ciemne niebieski stosuje przez półtorej godziny tuz po świetle dziennym ale to tylko dla mojej przyjemności..A ryby chyba zachowują się normalnie...U mnie chyba nie ma znaczenia kolor światła jeżeli chodzi o zachowanie ryb. Trochę pojechałem z OT a jest to dział PRZEDSTAW SIĘ.
chester85 Opublikowano 19 Marca 2016 Autor #5 Opublikowano 19 Marca 2016 http://petpublications.pl/onas/173-technika/1154-wiato-nocne-w-akwarium.html poczytaj tutaj. Ja takie ciemne niebieski stosuje przez półtorej godziny tuz po świetle dziennym ale to tylko dla mojej przyjemności..A ryby chyba zachowują się normalnie...U mnie chyba nie ma znaczenia kolor światła jeżeli chodzi o zachowanie ryb. Trochę pojechałem z OT a jest to dział PRZEDSTAW SIĘ. Ok dzięki, poczytam sobie zaraz na spokojnie
egon44 Opublikowano 19 Marca 2016 #6 Opublikowano 19 Marca 2016 Co do oswietlenia to zobacze jeszcze jak wymienię podłoże na biały żwir. Siemanko! Aranżacja ciekawa,chociaż te garaże po prawej wyglądają trochę nienaturalnie,do tego tło trochę gryzie się z kamieniami,ale to już sprawa gustu,co kto lubi...Ale piszesz że robisz zmianę,mam nadzieje na lepsze ... Proponuje zamiast żwirku wsypać jako podłoże piasek o granulacji 0.8-1.2mm... Poza tym to odpowiedzi na resztę twoich pytań znajdziesz w odpowiednich działach,jeśli nie znajdziesz to zadawaj tam pytania ... Powodzenia :mrgreen: ...
chester85 Opublikowano 19 Marca 2016 Autor #7 Opublikowano 19 Marca 2016 Siemanko! Aranżacja ciekawa,chociaż te garaże po prawej wyglądają trochę nienaturalnie,do tego tło trochę gryzie się z kamieniami,ale to już sprawa gustu,co kto lubi...Ale piszesz że robisz zmianę,mam nadzieje na lepsze ... Proponuje zamiast żwirku wsypać jako podłoże piasek o granulacji 0.8-1.2mm... Poza tym to odpowiedzi na resztę twoich pytań znajdziesz w odpowiednich działach,jeśli nie znajdziesz to zadawaj tam pytania ... Powodzenia :mrgreen: ... Też mi się wydaje że to tło nie bardzo pasuje, chce je wymienić na całe czarne lub ciemny granat. Bedę miał nowy wystrój odrazu wstawiam foto
egon44 Opublikowano 20 Marca 2016 #8 Opublikowano 20 Marca 2016 Też mi się wydaje że to tło nie bardzo pasuje, chce je wymienić na całe czarne lub ciemny granat. Bedę miał nowy wystrój odrazu wstawiam foto Bardziej skłaniałbym się do czarnego tła,gdzie nie mało że można zamaskować sprzęt(rurki,grzałki itd) to kamienie,oraz ryby lepiej się prezentują można powiedzieć w takim mroczniejszym klimacie... Tak czy inaczej czekam na fotki z prac nad zmianą aranżacji ...Powodzenia...
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się