Skocz do zawartości

Obsada do 150x45x40


nicrum

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam zbiornik 150x45x40. Szukam fajnej i zgodnej obsady to tego szkiełka.

Przeglądam tematy i jakoś nic nie mogę sobie dobrać.

Myślę o mięsożernych i małych lub najmniejszych rybkach Malawi.

Może ktoś ma podobny baniak z małymi rybkami.

Nie szukam ryb typowo ławicowych, chcę zrobić baniak dla np. trzech gatunków o ile to nie za dużo jak na taki zbiornik lub jako druga opcja jednogatunkowe ale kolorowe;)

Przy okazji zapytam, czy jeśli w jednym akwa będą Pseudotropheus Saulosi i np. P. Saulosi coral red to będą się krzyżować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Myślę, że w twoich kryteriach idealnie mogą się znaleść te trzy gatunki:

Labidochromis chisumulae Chizumulu

Gephyrochromis lawsi

Metriaclima sp. Membe Deep

Pierwsze dwa są raczej mięsożerne, trzeci wszystkożerny, więc nie będzie problemu z dietą. Zaliczane są do najmniejszych pyszczaków. Jak na mbunę są łagodne. Kolorystycznie też są bardzo urozmaicone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam posty, artykuły i dochodzę do wniosku ze wybór mięsożernej i niewielkiej rybki mam bardzo ograniczony.

To może coś z roślinożerców da się bardziej dobrać. Chce zrobić jak najbardziej zgodną obsadę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam posty, artykuły i dochodzę do wniosku ze wybór mięsożernej i niewielkiej rybki mam bardzo ograniczony.

To może coś z roślinożerców da się bardziej dobrać. Chce zrobić jak najbardziej zgodną obsadę.



Pomyśl na wszystkożercami, najłatwiej jest ustalić dietę i jest największy wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl na wszystkożercami, najłatwiej jest ustalić dietę i jest największy wybór.

Też może być tylko żeby ktoś doradził jakieś fajne zgodne ryby o małych wymiarach :D

Już mam tak zawalone dwa kompy od zakładek na przeglądarkach że uruchamiają się strasznie wolno a do tego wszystko mi się miesza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Myślę, że w twoich kryteriach idealnie mogą się znaleść te trzy gatunki:

Labidochromis chisumulae Chizumulu

Gephyrochromis lawsi

Metriaclima sp. Membe Deep

Pierwsze dwa są raczej mięsożerne, trzeci wszystkożerny, więc nie będzie problemu z dietą. Zaliczane są do najmniejszych pyszczaków. Jak na mbunę są łagodne. Kolorystycznie też są bardzo urozmaicone.



Tutaj kolega Pozner fajną obsadę zaproponował. Może Membe Deep zamień na P. Saulosi lub na P. Maingano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saulosi są fajne i Maingano również ale Saulosi nie ma na rynku


Jest teraz prowadzony temat o Saulosi na forum i będzie za jakiś czas dostępny u FishMagic dobry gatunkowo. Nie musisz przecież dwóch czy trzech gatunków odrazu wprowadzać do zbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale Saulosi nie ma na rynku


..ale co masz namyśli? http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&string=Pseudotropheus+saulosi&bmatch=base-relevance-hou-1-5-0209 Nie znam tych sprzedających ale generalnie ciężko Ci będzie kupić dorosłe samice. Natomiast z narybkiem generalnie nie ma problemów aby zakupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.