Skocz do zawartości

woda


luksOn

Rekomendowane odpowiedzi

Też mi się tak wydaje,że to pierwotniaki...

Zazwyczaj jest to efekt zachwiania równowagi biologicznej w akwarium...


Zmętnienie wody może też być spowodowane glonowym zakwitem,co w twoim przypadku jest możliwe,bo już w innym dziale pisałeś,że glony się pojawiły...


Może umyłeś filtry w kranówce,albo miałaś dłuższy zanik prądu i filtr nie pracował?

Albo grzebałeś,lub zmieniałeś coś w filtrze kubełkowym?


Wtedy giną bakterie nitryfikacyjne i często pojawia się mleczna woda związana właśnie z zakwitem pierwotniaków...

Pierwotniaki też wyjadają tlen,należy więc ustawić wylot filtra tak,by znacznie poruszał taflą wody,tu też nie wiadomo czy tak go masz ustawiony...

Napowietrzanie(bąbelki) z tego co piszesz masz,ale czy jest ruch taflą wody???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również skłaniam się ku temu co Koledzy wyżej, ale trzeba sprawdzić i tę "sól".

Słuchaj lukRybnik, pytałem również co to za sól. Jedyne KH plus od tej firmy to płyn, więc podlinkuj co to jest.

Czy po przygotowaniu wody ona odstaje czy od razu robisz wlew do akwarium?

Czy to się dzieje przy każdej podmiance czy tylko podczas tych, kiedy dodajesz tę sól (bo pisałeś że sypiesz co drugą)?

I zmierz to KH w kranówie, to chyba nie jest problem? ;)


10g/20L (rozważam jak zwykłą sodę) to dawka podbijająca KH o 16n. Dodając do tego to, co jest już w kranie to będzie naprawdę dużo. Takich operacji nie robi się "na pałę" i na pewno nie co drugą podmianę, a regularnie za każdym razem. To wymaga pomiarów, to nie zabawa tylko opieka nad żywymi zwierzętami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że to nie zabawa. Malawi mam pierwszy raz ale z rybami mam doświadczenie kilkanaście lat. Dziś wyczyscilem szyby i zobaczymy. Woda się wyklarowala. Z rybami jest ok. Dochodzi do tarła i młode też żyją. Sprawdzę KH w kranie i napiszę. Dodam że bez soli też mętniała woda a po czasie wracała do normy.

-- dołączony post:

I zmierz to KH w kranówie, to chyba nie jest problem? ;)


sprawdziłem wodę w kranie i tak

PH 6.5

KH3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak ma chłopak zmierzyć te pH testem o zakresie 7,4-9

jak ma w kranie pH od 6,52 do 6,8:( siedzi i patrzy a tu nie ma takiego koloru przecież:twisted:

Chlorki - 16,69 mgCl/l

Siarczków niestety nie mierzą podobnie jak NO3 - a to już skandal w biały dzień.

Twardość GH - 5,38 dH

czyli woda w kranie - "prawie RO" z tym że te "prawie" czyni wielką różnicę.

Woda w Rybniku z pięciu różnych stron świata i totalne misz-masz czyli tzw "mienszana"

więc nie dziwota że mętna w baniaku po każdej dolewce.;)


Może teraz będzie łatwiej dojść do przyczyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


sprawdziłem wodę w kranie i tak

PH 6.5

KH3



No to powiem Ci, że się minąłeś z powołaniem, tfu! z biotopem na taką wodę :D Na takiej to prawie jak deminerala. Oczywiście pH to jest tylko takie w kranie, bo w akwarium po ustaniu miałbyś ponad 7, niemniej na pewno podbijać KH trzeba. No i jak piszesz, że to po każdej podmiance, niezależnie od składu podmienianej wody, to w takim razie problem leży gdzie indziej.


Tak w ogóle to czy stosujesz jakieś pochłaniacze azotanów/fosforanów? Bo jak na podmianki 20L (zakładam że co tydzień?) na takie akwarium to ten poziom NO3 wydaje się niski. Może to być kwestia kumulacji całego innego "syfu", który staje się dobrą pożywką dla pierwotniaków i takie są efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie stosuję żadnych pochłaniaczy. Podmiany tak co 1,5 tyg. ok 20l i tyle a no3 jest taki niski zawsze taki niski. Chyba poczekam z podmianą dłuższy czas. Będę obserwował no3
Na początek, tak jak koledzy pisali, zmierz NO3 jakimś miarodajnym testem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.