Skocz do zawartości

Tło strukturalne DIY


epso

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnie kleju Soudal Fix All Turbo ,przyklejałem nim kilka dni temu tło ,ale niestety po dwóch dniach odkleiło się.W specyfikacji podają czas pełnego utwardzenia 3 godz.ja czekałem 6 godz. zalałem wodą i wpuściłem ryby.Nie będę oczerniać tego kleju może ja coś zle zrobiłem,a może trzeba było poczekać dłużej.No ale nic nie poddałem się i postanowiłem powtórnie tło przykleić ,ale tym razem użyłem kleju wypróbowanego Soudal Fix All Cristal i poczekałem z zalaniem wodą trzy dni.Wczoraj akwarium napełniłem ,rybki pływają mam nadzieję że będzie OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tło kleiłem na silikon, wprawdzie gotowe ale trzyma jak diabili ciężko oderwać.


Wysłane z mojego Lenovo TAB 2 A10-70L przy użyciu Tapatalka



W zasadzie klej Soudal Fix All był polecany do tła ze spienionego PCV bo właśnie ten materia lubił się odkleić na silikonie, a to dlatego, że jest lekko chłonny, jak kleisz twardy plastik, to silikon jak najbardziej się nada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Też trochę się obawiam ale z tego co wiem kolega cactus ma przyklejone do tylnej szyby klejem Soudal Fix all i chyba wszystko jest ok. Kleju nasmaruje dość gęsto z zalecaną spoiną grubości 2mm mam nadzieję że wytrzyma.


Zastanawiam się tylko czy przed przyklejeniem przetrzeć ten styropian trochę papierem ściernym dla lepszej przyczepności



Potwierdzam - u mnie siedzi na tym kleju i chyba atom tego nie ruszy - zużyłem 1 tube. Wcześniej robiłem testy na mniejszych kawałkach chcąc porównać trzymanie zwykłego akwarystycznego soudala do tego kleju. Silikon akwarystyczny zdecydowanie odradzam - bez względu na to czy powierzchnia gładka czy zmatowiona bez trudu mogłem oderwać przyklejone elementy. Różnic przy Fix'ie na gładkim czy zmatowionym nie zauważyłem - obydwa kawałki nie dawały się oderwać bez użycia narzędzi więc wklejanego tła nie matowiłem.

Najważniejsze wg mnie jest dokładne odtłuszczenie szyby - szczególnie jeśli akwarium wcześniej funkcjonowało należy przyłożyć się do dokładnego oczyszczenia szyby z glonów/nalotów i następnie dobrze odtłuścić. Po wklejeniu 3 dni na schnięcie i myślę że jeszcze większe konstrukcje spokojnie utrzyma pod wodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,

Ale zdajecie sobie sprawę z siły jaką trzeba by użyć by taką „tafle” styroduru” zatopić i utrzymać pod wodą .

Ciekawe jak długo zniosą to spoiny tylnej szyby akwarium , ilość kleju nie jest tu rozwiązaniem

raczej maksymalne zmniejszenie pływalności takiego tła .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zdajecie sobie sprawę z siły jaką trzeba by użyć by taką „tafle” styroduru” zatopić i utrzymać pod wodą .


..jak montujesz tło to najczęściej w pustym akwa bez wody więc raczej nie ma potrzeby zatapiania. Owszem..czasami do funkcjonującego akwa wkłada się tło gdy jest woda ale to nie styropian a np PCV. Moje ze styropianu jest pokryte CX5 co czyni je bardzo obciążone. Mam punktowo przyklejone silikonem 1/2 cm przed górnym wzmocnieniem i nawet milimetra się nie podniosło dlatego bym się nie obawiał o spoiny. A ponadto wątpię aby w takim przypadku siły działały idealnie pionowo..prędzej tafla styropianu się złamie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafcio nie demonizuj. Jest, funkcjonuje, nie wyrwało szyby przez pół roku to i nie wyrwie teraz. Ten kto tłukł stare akwarium lub chociażby okna wie doskonale że szkło tej grubości nie tłucze się jak szklanka a odpowiednio położoną spoine nie sposób rozerwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.