Skocz do zawartości

Pyszczak Szerszeń (Bumblebee)


dzaro28

Rekomendowane odpowiedzi

Umiejętność zmiany barwy jest niezależną od płci. Ryby potrzebują tego w jeziorze celem podbierania ikry swoim żywicielom. Generalnie w akwarium wygląda to standardowo. Samiec alfa czarny:


http://forum.klub-malawi.pl/galeria/index.php?n=14161


Samce beta, delta coraz mniej czarne:


http://forum.klub-malawi.pl/galeria/images/6453/galeria-8457.jpg


a samice faktycznie wyglądające jak szerszenie:


http://forum.klub-malawi.pl/galeria/index.php?n=12628


Jednak nie wykluczam , że u ciebie są np same samice i przyczarniały a wytarł je przedstawiciel innego gatunku. Miałem sytuacje, że wszystkie 5 samców pływały żółte ale w zbiorniku nie było samic. Samice z braku dominanta często przybierają ubarwienie dominującej ryby. To jednak jest odwracalne. Przykładowo u kolegi samce zmieniały barwę i nawet w ciągu jednego dnia potrafił mieć 5 brązowych ryb albo 5 żółtych, czasem zaś towarzystwo było mieszane:


http://forum.klub-malawi.pl/galeria/index.php?n=6901



Dzięki za odpowiedź. Samca mam jednego tego jestem pewien bo zaobserwowałem jak samiec wycierał obie samice tylko samiec jest jasny jak ta samica że zdjęcia a samice były czarne prawie jak samce alfa. Teraz już trochę zmieniły kolor na jaśniejszy ale samiec ma kolor bez zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to masz nietypowe zachowania. Czy samice są większe od samca ?


Tak samice są większe ale nie jest to aż tak duża różnica między nimi. Na początku myślałem że może samce przejęły inkubacje ale nigdy takiej sytuacji w innych gatunkach nie widziałem a mam już malawi 5 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba mamy odpowiedź. Samiec nie do końca zdominował samice. Jednak z czasem na pewno to zrobi i samice zżółkną. Chyba, że masz ryby słabej jakości wtedy szare mogą być zarówno samce jak i samice.

-- dołączony post:

Na początku myślałem że może samce przejęły inkubacje ale nigdy takiej sytuacji w innych gatunkach nie widziałem a mam już malawi 5 lat.
U pyszczaków nie występuje zmiana płci oraz zjawisko opieki nad narybkiem w postaci inkubowania przez samce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba mamy odpowiedź. Samiec nie do końca zdominował samice. Jednak z czasem na pewno to zrobi i samice zżółkną. Chyba, że masz ryby słabej jakości wtedy szare mogą być zarówno samce jak i samice.


No zobaczymy co będzie się dalej działo. One są jeszcze młode i może też dlatego nie wybarwiły się jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 6 miesięcy temu...

Też miałem taką sytuację z samicami Red Red. Po zgonie samca największa samica "przejęła jego  obowiązki" i zaczęła tańczyć z mniejszymi. Nawet udawało się jej "zbałamucić" 2 koleżanki, ale wiadomo ikra nie zapłodniona i po kilku dniach w nicość.  Po wprowadzeniu nowego samca wróciło do normy. Choć nie było łatwo nowo przybyłemu. Na szczęście samiec był odpowiednio duży i ustawił cały harem. Kilka dni wojowała z nim jak rasowy samiec, tak jej się spodobała rola. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.