Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Mam trochę bliżej niezidentyfikowanego materiału - pozostałość po przesyłkach (załącznik), miałem go pod kubełkiem w celu zminimalizowania drgań. Grubość ok 0,5cm przez rok odcisnęły się na nim nóżki filtra.

Pytanie dla zorientowanych - czy to jest właśnie spienione PCV? Mam tego trochę w różnych kawałkach, różnej grubości, wystarczy na połowę akwarium, akurat pod skały. Tylko czy nie musi być to na całym dnie?

Czy może lepiej wykorzystać styropian? też mam w kawałkach, ale grubasa 2cm

post-16625-14695726922774_thumb.jpg

Opublikowano

Na pewno nie jest to spienione pcv i tym bardziej nie zabezpieczy Ci szkła przed kamieniami, każda ostrzejsza krawędź to przetnie i efekt będzie taki jakby nic pod tym kamieniem nie było. Nie musi być na całym dnie, ale zależy jak będziesz miał ułożone kamienie. Zamów po prostu formatkę spienionego czarnego pcv grubości 3mm na całe dno i po kłopocie, koszt to groszowe sprawy. Styropian odradzam, ryby się dokopią i będzie go widać, a to żadna ozdoba, do tego mogą zacząć skubać i będziesz miał tego pełno w akwarium.

  • Dziękuję 1
Opublikowano

Ok, teraz już wiem co to jest ;) Znalazłam taki pcv nawet na miejscu w Szczecinie, mają dwie opcje:


LIGHT: http://plyty.fabertec.pl/PCV-spienione-light-kolor-bialy

STANDARD: http://plyty.fabertec.pl/PCV-spienione-standard-kolor-bialy


cena pod wymiar na 240l. to 15zł za light i 19zł za standard (obie 3mm)


Ktoś ma pojęcie czym się różnią? Jest jeszcze taka informacja: "UWAGA! Materiał jest jednostronnie foliowany!" - to dobrze czy źle?

Opublikowano

Fabertec to bardzo dobre miejsce ;) tylko taka rada ode mnie - zamów czarne, wtedy jak ryby odkopią piasek, nie będzie Ci biel po oczach dawała. Nie wiem szczerze mówiąc na czym polega różnica, a jeśli chodzi o folię to jest to zabezpieczenie, zrywasz ją jak odbierzesz i wtedy jedna strona jest jak nowa, a ta nie zafoliowana może być lekko porysowana od transportu na przykład.... ;)

Opublikowano
  MatiK napisał(a):
Fabertec to bardzo dobre miejsce ;) tylko taka rada ode mnie - zamów czarne, wtedy jak ryby odkopią piasek, nie będzie Ci biel po oczach dawała. Nie wiem szczerze mówiąc na czym polega różnica, a jeśli chodzi o folię to jest to zabezpieczenie, zrywasz ją jak odbierzesz i wtedy jedna strona jest jak nowa, a ta nie zafoliowana może być lekko porysowana od transportu na przykład.... ;)


W moim przypadku chyba lepiej białe, bo taki też będzie piasek...

-- dołączony post:

  egon44 napisał(a):
Ja mam w drugim baniaku,na dnie jako podkład pod kamienie piankę co się daje pod panele i też się sprawdza...

W sumie to lepsze niż styropian,z resztą MatiK tobie już napisał czemu ;)...

Oczywiście spienione PCV też się nada...

Piankę mam dokładnie taką http://www.budocentrum.pl/podklad-pod-panele-5mm-fixprix,id6873.html



Taniość, ale czy ona z czasem nie będzie oddawać do wody jakiś toksycznych związków?

Opublikowano
  led4grow napisał(a):
W moim przypadku chyba lepiej białe, bo taki też będzie piasek...


Ja nie mam czarnego piachu, a uważam, że czarne wygląda lepiej niż miałoby to miejsce z białym. No ale to kwestia gustu... :)

Opublikowano
  led4grow napisał(a):
Taniość, ale czy ona z czasem nie będzie oddawać do wody jakiś toksycznych związków?


Nic mi nie wiadomo,ale nie powinien nic wydzielać do wody...

Mam go już jakiś czas i wszystko jest ok...

Opublikowano
  MatiK napisał(a):
tylko taka rada ode mnie - zamów czarne, wtedy jak ryby odkopią piasek, nie będzie Ci biel po oczach dawała.


Mateusz. Ja właśnie na dnie mam białe PCV bo czarne po odkopaniu bardzo kontrastowało z piaskiem . Ale to moja ocena.

Oczywiście przy jasnym piasku.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Dziękuję za pomoc , postanowiłem do tych karm , które już mam , czyli do : Tropical Spirulina Forte 36% i Tropical Pro Defence S, dokupić Tropical D-Allio plus (będę podawał raz w tygodniu ), oraz Hikari Vibra Bites . No i może przetestuję też Aller Futura ex. , zobaczymy czy i u mnie , będzie ona równie chętnie zjadana przez ryby. I jeszcze taka karma, jak Naturefood Supreme Plant M, stosował ktoś ?
    • Dlatego od dawna obsadę dobieram pod względem kolorów a nie żywienia.
    • @Tomasz78 Na to wygląda. 
    • @triamond skoro jeden pokarm dla wszystkich to znaczy że dobieranie obsady zgodnej żywieniowo to mit.
    • @Tomasz78 Wygląda na to, że trudno taką obsadę znaleźć, jeśli chodzi o skład karmy. Temat już dyskutowany w długich wątkach (wraz ze źródłami):  https://forum.klub-malawi.pl/topic/25045-jak-dobieracie-diete-dla-swoich-ryb/ https://forum.klub-malawi.pl/topic/26433-roślinożercy-a-mięsożercy-różnice-w-układzie-pokarmowym-jak-i-czym-karmić-dyskusja-ogólna 'Mięsożercy' gorzej tolerują nadmiar węglowodanów od 'wszystkożerców'. Karma nie ma znaczenia, o ile ma dużo białka (w tym nie za dużo nie pełnych roślinnych), i trochę tłuszczu. Pielęgnice są wszystkożerne. Pielęgnice Jeziora Malawi są blisko ze sobą spokrewnione, wyewoluowały z kilku gatunków i się specjalizowały w młodym ewolucyjnie (1-2 mln lat) jeziorze. Nie było czasu na pełną specjalizację. Mają żołądki, zęby gardłowe, przewód pokarmowy o średniej długości, z  pewnymi różnicami gatunkowymi i jedzą co się da. Niektóre znalazły swoje nisze ekologiczne z danym typem pokarmu, ale doskonale poradzą sobie na innym, jeśli będzie trzeba. Za krótko i brak presji ewolucyjnej, by stracić zdolność jedzenia wszystkiego, szczególnie że poziom wody i warunki się zmieniały wielokrotnie (a więc i pewnie rodzaj dostępnego pokarmu). Peryfiton jest wysokobiałkowy (55%), niskowęglowodanowy (10%? jeśli chodzi o strawne węglowodany) i absurdem jest traktować peryfitonożerców, jako  roślinożerców i karmić je węglowodanami z karm roślinnych o niskiej zawartości białka, tylko dlatego, że i glony i rośliny są zielone. To prowadzi do bloat. No i karmy akwarystyczne/hodowlane są przetworzone. To coś innego niż w naturze.  
    • Tego nie wie nikt.  Zależy od układu skał, przebiegu filtracji, pokarmów, ryb itp itd Jeżeli z czasem będziesz miał problem to dokupisz i tyle Polecam Tunze 6045
    • Podłącze się jeśli można z pytaniem. Czy do moich 300 L jak będzie Malawi potrzebny mi cyrkulator? Jako filtr mam JBL e1502 i napowietrzacz w obecnym(pustym jeszcze akwarium ale zalanym).
    • Witam Czy ktoś kto ma Malawi korzysta może z worków SZAT jako medium filtracyjne? Bo mam kupione, jeszcze nie użyte, z myślą o poprzednum roślinnym i zastanawiam się czy nie włożyć tej żywicy do filtra. Podobno świetnie obniża to No3. Tak przynajmniej twierdził facet który zajmuje się hodowlą paletek. Ale czy moge to użyć również do Malawi?  
    • Skoro jeden pokarm jest dobry dla wszystkich ryb to jak ma się do tego obsada niepasująca żywieniowo...
    • Testowałem różne pokarmy i ostatecznie zdecydowałem się na pozostanie przy pokarmie polecanym między innymi przez @triamond czyli Aller Futura w granulacji 0,9-1,6mm. Następnym razem tylko kupię w tej większej granulacji  Pokarm rewelacyjny wg mnie. Jak ryby zaczęły na nim żerować to teraz po wrzuceniu czegokolwiek innego jedzą jakby się na mnie obraziły  
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.