Skocz do zawartości

"Problemy i ich rozwiązywanie podczas uruchamiania akwarium 200l"


sylwester.april

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma tego złego co na dobre by nie wyszło. Przypadkiem zauważyłem że pianka źle pod akwa dziwnie leżała a wyszło że sytuacja jest poważniejsza i muszę konstrukcję demontować. Powiem szczerze że gdyby nie Wasze uwagi to żyłbym w takiej nieświadomości, aż tu pięknego dnia zobaczyłbym jak szafka się deformuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Koledzy, w akwariach WIWAL 100x40x50(200L) mając wzdłużne wzmocnienia powinienem dorobić poprzeczne wzmocnienie? Czy zostawić tak jak jest i nie martwić się takimi bzdetami? ...Na tylnej ścianie wzmocnienie jest krótsze, na przedniej dłuższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Na chwilę obecną woda dojrzewa ;)

Chciałem pokazać Wam mój schemat filtracji i cyrkulacji:


Patrząc na zbiornik z przodu to uogulniając -zasys, wylot i falownik mam na prawej bocznej szybie( no może wylot filtra jest już na tylnej szybie, ale jest bardzo blisko prawego boku akwarium). Jako filtrację zastosowałem kubełek AquaNova NFC1000+prefiltr HW602, połączone w jeden filtr modułowy. Za cyrkulację robi falownik JWP-110 (2000l/h). Zasys i grzałkę schowałem częściowo za głazem. Ta część zasysu i grzałki która wystawała sponad głazu zamaskowałem maskownicą, zrobioną z perforowanego spienionego pcv 3mm(DIY). Chciałbym zapytać się Was czy jest na chwilę obecną spoko? Czy nie robię gdzieś błędu.


Obserwując cyrkulację wody mogę stwierdzić że generalnie jest ok, czasem coś poleci po kamieniach, nie dokładnie w kierunku zasysu, czasem coś przeleci przez zasys(rzadko-ruch w tym miejscu jest stosunkowo spokojny i łagodny). Falownik ustawiony na taflę i na środek tylnej szyby,ponadto wodę pędzi jeszcze wylot z kubełka(lekko w taflę, wzdłuż tylnej szyby.


Dekoracja to głównie gnejs(około 35-40kg)- strasznie mi się podoba taka surowość jaką nadaje właśnie ten rodzaj kamienia ;). Ustawiając dekorację oczywiście brałem pod uwagę rozmieszczenie- jak najwięcej kryjówek, przesmyków, korytarzy i tuneli. Nie mogłem nawalić kamieni zbyt dużo, ponieważ baniak nie za duży ;(, no i miałem na myśli również dobry ruch wody i cyrkulacji.


FILM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zapytać się Was czy jest na chwilę obecną spoko? Czy nie robię gdzieś błędu.

Na moje oko cyrkulacja wydaje się być ok,chociaż pewność będziesz miał wtedy,jak już będą rybki pływały i zobaczysz czy odchody trafiają tam gdzie trzeba ;)...

Chociaż wydaje mi się że masz za słaby ruch taflą wody,ale wszystko jest do poprawy oczywiście...

Za cyrkulację robi falownik JWP-110 (2000l/h).

Aktualnie w swoim zbiorniku 100x40x50(200l) mam falownik JVP 100(2500l/h)...

Jak na taniego chinola jest stosunkowo cichy,nic nie buczy...Ogólnie spełnia swoje zadanie...

W razie awarii JVP-100 w zapasie mam ten sam falownik co ty masz w swoim zbiorniku ale,muszę powiedzieć że w porównaniu do JVP-100 ten JVP-110 strasznie buczy...

Widocznie chyba trafiłem na felerny egzemplarz,no chyba że ten typ tak ma ;)...


Tu mam pytanko do ciebie,mianowicie tobie też tak buczy ten falownik???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.