Skocz do zawartości

AlgoCsps Pond firmy Zoolek


leszek80

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chyba przesadziłem. Czy używał ktoś czegoś takiego w akwa z Pyszczakami? Mnie jeden akwarysta namówił ze niby anubias który mam będzie bez glonów dzięki temu i go dziś użyłem 1 tabletkę na 160l wody. Po kilku godzinach od tego moje Pysie jak nigdy stoją statyczne niczym paletki i są deko przytlumione bo nawet na karmę się zbyt nie rzuciły. Padną mi? czy to chwilowe? Bo jak co to podmiany dzus zrobię


Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jak co to podmiany dzus zrobię


..jak miałeś dojrzałe , ustabilizowane a podałeś ten specyfik to prawdopodobnie to może być przyczyną. Zrób dziś podmianę 50% i obserwuj. Dobrze aby woda była uzdatniona a przynajmniej z 2 godziny odstana skoro nie masz uzdatniacza. Jak nie pomoże podmiana to nie zaszkodzi też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..jak miałeś dojrzałe , ustabilizowane a podałeś ten specyfik to prawdopodobnie to może być przyczyną. Zrób dziś podmianę 50% i obserwuj. Dobrze aby woda była uzdatniona a przynajmniej z 2 godziny odstana skoro nie masz uzdatniacza. Jak nie pomoże podmiana to nie zaszkodzi też.

No i tak musze zrobić


Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze w tym temacie: Nigdy śle to przenigdy tego nie stosować! Bynajmniej ja taką radę daje. Stary a głupi. Tyle lat miałem akwaria (fakt nie z Malawi )i nigdy hemii nie lalem, a tu proszę nowe świeże akwa dopiero co ustabilizowane i co "...a wrzucę sobie coś na algi..." no i teraz mam co dzień ryby pływają bezpośrednio pod tafla wody pionowo pysksmi fo góry jak by im tlenu brakowało, podmiany 1/3 i na drugi dzień to samo. Tzn dopiero dwie takie podmiany ale dzień po dniu i po kilku dniach od aplikacji a dziś to samo. A więc rękawy do góry i jedna trzecia...


Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary a głupi. Tyle lat miałem akwaria (fakt nie z Malawi )i nigdy chemii nie lałem


W całej rozciągłości się zgadzam :rolleyes:


W Malawi kochamy glony bo to naturalne dla tego biotopu a ryby to jedzą więc raczej nie ma obawy - naśladowców nie znajdziesz.

Słowo "pond" w nazwie oznacza oczko wodne i karpie a to zupełnie inna chemia wody.

Podmieniłeś ok 60% wody i jeśli to nadal działa jak widać po rybach to piasek bym płukał i koniecznie nawet kilka napowietrzaczy wody jak ryby pionowo pod powierzchnią stoją.

Długo w takich warunkach bez tlenu w wodzie nie pożyją.


Kiedyś w swoim pond z karpiami wlałem podobne świństwo na zieloną wodę tylko Tetry - nawet karpie koi wypłynęły ale one potrafią oddychać powietrzem:rolleyes:


Nie wiem co ma ten szyt Zooleka ale ten Tetry ma takie ważne dane.

cyt

Tetra Pond AlgoFin*


Skutecznie i w bezpieczny sposób usuwa uporczywe glony nitkowate oraz inne gatunki glonów wystepujące w stawie ogrodowym.


intensywny środek do zwalczania najczęściej występujących gatunków glonów takich jak glony nitkowate, planktonowe i sinice

sposób działania: środek niszczy organizm i metabolizm glonów ograniczając ich zdolność do fotosyntezy

specjalny aktywny składnik działa przez okres 2-3 tygodni


Przypis


* Biocydy należy używac ostrożnie. Przed użyciem należy zapoznac sie z informacjami o produkcie, zawartymi w ulotce.


żródło http://www.tetra.net/pl/pl/gartenteich/fische/pflege/algenbekaempfung/tetra-pond-algofin



i nie ma nic o stosowaniu w akwarium.:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W całej rozciągłości się zgadzam :rolleyes:


W Malawi kochamy glony bo to naturalne dla tego biotopu a ryby to jedzą więc raczej nie ma obawy - naśladowców nie znajdziesz.

Słowo "pond" w nazwie oznacza oczko wodne i karpie a to zupełnie inna chemia wody.

Podmieniłeś ok 60% wody i jeśli to nadal działa jak widać po rybach to piasek bym płukał i koniecznie nawet kilka napowietrzaczy wody jak ryby pionowo pod powierzchnią stoją.

Długo w takich warunkach bez tlenu w wodzie nie pożyją.


Kiedyś w swoim pond z karpiami wlałem podobne świństwo na zieloną wodę tylko Tetry - nawet karpie koi wypłynęły ale one potrafią oddychać powietrzem:rolleyes:


A tylko mi powiedz czy jak wczoraj robiłem 1/3 wody to czy dziś jsk zrobię to samo to nie zaszkodzi, zbyt nie zniszczenia tej wody? I co z gąbka bo zawsze plukalem w wodzie tej spuszczanej by nie zniszczyć pod kranem nityfikacyjnych (wczoraj filtra nie ruszyłem -tylko woda) ale dziś chyba go oplucze pod kranem co nie?


Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.