leszek80 Opublikowano 4 Lutego 2016 #1 Opublikowano 4 Lutego 2016 Witam. Chyba przesadziłem. Czy używał ktoś czegoś takiego w akwa z Pyszczakami? Mnie jeden akwarysta namówił ze niby anubias który mam będzie bez glonów dzięki temu i go dziś użyłem 1 tabletkę na 160l wody. Po kilku godzinach od tego moje Pysie jak nigdy stoją statyczne niczym paletki i są deko przytlumione bo nawet na karmę się zbyt nie rzuciły. Padną mi? czy to chwilowe? Bo jak co to podmiany dzus zrobię Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka
Andrzej Głuszyca Opublikowano 4 Lutego 2016 #2 Opublikowano 4 Lutego 2016 Bo jak co to podmiany dzus zrobię ..jak miałeś dojrzałe , ustabilizowane a podałeś ten specyfik to prawdopodobnie to może być przyczyną. Zrób dziś podmianę 50% i obserwuj. Dobrze aby woda była uzdatniona a przynajmniej z 2 godziny odstana skoro nie masz uzdatniacza. Jak nie pomoże podmiana to nie zaszkodzi też.
leszek80 Opublikowano 4 Lutego 2016 Autor #3 Opublikowano 4 Lutego 2016 ..jak miałeś dojrzałe , ustabilizowane a podałeś ten specyfik to prawdopodobnie to może być przyczyną. Zrób dziś podmianę 50% i obserwuj. Dobrze aby woda była uzdatniona a przynajmniej z 2 godziny odstana skoro nie masz uzdatniacza. Jak nie pomoże podmiana to nie zaszkodzi też. No i tak musze zrobić Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka
Andrzej Głuszyca Opublikowano 4 Lutego 2016 #4 Opublikowano 4 Lutego 2016 ...gdybyś robił jutro też podmiankę to warto dodać ampułkę Prodibio BioDigest .Tak na wszelki wypadek.
leszek80 Opublikowano 10 Lutego 2016 Autor #5 Opublikowano 10 Lutego 2016 Ja jeszcze w tym temacie: Nigdy śle to przenigdy tego nie stosować! Bynajmniej ja taką radę daje. Stary a głupi. Tyle lat miałem akwaria (fakt nie z Malawi )i nigdy hemii nie lalem, a tu proszę nowe świeże akwa dopiero co ustabilizowane i co "...a wrzucę sobie coś na algi..." no i teraz mam co dzień ryby pływają bezpośrednio pod tafla wody pionowo pysksmi fo góry jak by im tlenu brakowało, podmiany 1/3 i na drugi dzień to samo. Tzn dopiero dwie takie podmiany ale dzień po dniu i po kilku dniach od aplikacji a dziś to samo. A więc rękawy do góry i jedna trzecia... Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka
deccorativo Opublikowano 10 Lutego 2016 #6 Opublikowano 10 Lutego 2016 Stary a głupi. Tyle lat miałem akwaria (fakt nie z Malawi )i nigdy chemii nie lałem W całej rozciągłości się zgadzam W Malawi kochamy glony bo to naturalne dla tego biotopu a ryby to jedzą więc raczej nie ma obawy - naśladowców nie znajdziesz. Słowo "pond" w nazwie oznacza oczko wodne i karpie a to zupełnie inna chemia wody. Podmieniłeś ok 60% wody i jeśli to nadal działa jak widać po rybach to piasek bym płukał i koniecznie nawet kilka napowietrzaczy wody jak ryby pionowo pod powierzchnią stoją. Długo w takich warunkach bez tlenu w wodzie nie pożyją. Kiedyś w swoim pond z karpiami wlałem podobne świństwo na zieloną wodę tylko Tetry - nawet karpie koi wypłynęły ale one potrafią oddychać powietrzem:rolleyes: Nie wiem co ma ten szyt Zooleka ale ten Tetry ma takie ważne dane. cyt Tetra Pond AlgoFin* Skutecznie i w bezpieczny sposób usuwa uporczywe glony nitkowate oraz inne gatunki glonów wystepujące w stawie ogrodowym. intensywny środek do zwalczania najczęściej występujących gatunków glonów takich jak glony nitkowate, planktonowe i sinice sposób działania: środek niszczy organizm i metabolizm glonów ograniczając ich zdolność do fotosyntezy specjalny aktywny składnik działa przez okres 2-3 tygodni Przypis * Biocydy należy używac ostrożnie. Przed użyciem należy zapoznac sie z informacjami o produkcie, zawartymi w ulotce. żródło http://www.tetra.net/pl/pl/gartenteich/fische/pflege/algenbekaempfung/tetra-pond-algofin i nie ma nic o stosowaniu w akwarium.
leszek80 Opublikowano 10 Lutego 2016 Autor #7 Opublikowano 10 Lutego 2016 W całej rozciągłości się zgadzam W Malawi kochamy glony bo to naturalne dla tego biotopu a ryby to jedzą więc raczej nie ma obawy - naśladowców nie znajdziesz. Słowo "pond" w nazwie oznacza oczko wodne i karpie a to zupełnie inna chemia wody. Podmieniłeś ok 60% wody i jeśli to nadal działa jak widać po rybach to piasek bym płukał i koniecznie nawet kilka napowietrzaczy wody jak ryby pionowo pod powierzchnią stoją. Długo w takich warunkach bez tlenu w wodzie nie pożyją. Kiedyś w swoim pond z karpiami wlałem podobne świństwo na zieloną wodę tylko Tetry - nawet karpie koi wypłynęły ale one potrafią oddychać powietrzem:rolleyes: A tylko mi powiedz czy jak wczoraj robiłem 1/3 wody to czy dziś jsk zrobię to samo to nie zaszkodzi, zbyt nie zniszczenia tej wody? I co z gąbka bo zawsze plukalem w wodzie tej spuszczanej by nie zniszczyć pod kranem nityfikacyjnych (wczoraj filtra nie ruszyłem -tylko woda) ale dziś chyba go oplucze pod kranem co nie? Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka
Andrzej Głuszyca Opublikowano 10 Lutego 2016 #9 Opublikowano 10 Lutego 2016 ...zdjęcie nie oddaje tego o czym piszesz ale trudno Ci nie wierzyć. A jak napowietrzasz wodę?
leszek80 Opublikowano 10 Lutego 2016 Autor #10 Opublikowano 10 Lutego 2016 Tylko z dwóch filtrów wewnętrznych ruchem wody i pod jednym mam podłączona rurkę wiec daje bąbelki natomiast głównie obrót lustra woda. jeden filter ma 1000l/godz drugi 300l/godz Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się