Skocz do zawartości

Problem z woda


zeferino

Rekomendowane odpowiedzi

Mogą to być pierwotniaki, ale może to być też wina piachu z piaskowca. Piaskowiec wypłukuje się i ściera. gdy nie było ryb piach się ustał, gdy je wpuściłeś zaczęły go wzruszać i zmętnienie gotowe. Twojego startu akwarium nie będę komentował, zrobili to inni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parametry mierzone paskami JBL sa w normie dla pyszczakow.


....ale nawet ich nie podałeś . A to jest bardzo istotne. Ale zrób je kropelkowymi bo te są takie jak koledzy wyżej pisali. Jeżeli chcesz uratować ryby to od porządnych testów zacznij bo inaczej to tylko gdybanie. Pierwotniakami akurat teraz nie musisz się przejmować bo one same prędzej czy później znikną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami jak timi mam ochotę sieknąć ale rozumiem danielj.

Forum pełni pewną misję edukacyjną szczególnie wobec młodzianków :D na których nam wszystkim zależy i nie możemy zbyt ostro reagować bo zniechęcamy do nas - tu rozumiem Daniela.


Nie możemy do takich ignorantów tak ostro reagować tylko mozolnie pomagać.

Najczęściej jest tak że taki zapaleniec pójdzie do zoologa tam się dowie 50 ryb w 112l i jak go wyposażą w te góry specyfików na których jest napisane że te cudowne bakterie z enzymami i poduszeczką dla bakterii i tylko ich pozwala wpuścić ryby na drugi dzień po zastosowaniu to mamy taki a nie inny skutek.

Timi my wiemy a taki młodzianek słucha Pana w zoologu i czyta opis na opakowaniu a tam dopiero bzdury popisane. Nie możemy mieć pretensji do takich jak zeferino. Oni coś zauważyli niepokojącego i przychodzą tu po ratunek i tacy będą stale i ciągle nowi.

Trzeba pomagać zagryzając zęby.:D


Ostatnio na szczęście już potrafimy uratować ryby z surowego baniaka wpuszczone po kilku dniach od zalania. Tak robił kado, grabiec, Plezi i wszyscy uratowali ryby. Oni wiedzą ile to wysiłku kosztowało.


Kochany autorze zeferino czytaj wszystko o starcie i biologii nitryfikacyjnej. Masz tu na forum kopalnię wiedzy tylko skorzystaj i się ucz.

Kup testy kropelkowe

pH ale zakres 7,4-9 firm JBL lub Zoolek do wyboru

NO2 - tylko JBL

NO3 - JBL lub Salifert

nie kupuj innych które ci będą wciskać.


Teraz najważniejsze.


Wpuściłeś ryby do niedojrzałego zbiornika bez biologii nitryfikacyjnej i ich życie wisi na włosku.

Wiemy to bez żadnych testów więc musisz działać bardzo szybko - błyskawicznie.


Masz kupić jeden z dwu do wyboru preparatów uzdatniających wodę kranową i nie wolno ci kupić innego.


KORDON AMQUEL PLUS 118ml (5928047134) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.



SEACHEM PRIME 100 MLURSYNÓW W-WA (5904498346) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.@@AMEPARAM@@http://img17.allegroimg.pl/photos/400x300/59/04/49/83/5904498346@@AMEPARAM@@17@@AMEPARAM@@59/04/49/83@@AMEPARAM@@5904498346



zamów to kurierem bo jutro powinieneś to zaaplikować do baniaka.

Masz tam obszerną instrukcję jak to stosować.


Słusznie danielj wskazał że będą bez testów pływały w amoniaku a potem w amoniaku i azotynach.

Te dwa wskazane preparaty "usuwają" dla ryb cały amoniak i NO2 szczególnie ten Kordon robi to doskonale.

Ryby więc nie odczuwają negatywnych skutków braku biologii. Mamy czas nawet kilka tygodni by biologia dojrzała i lejąc je stale i podmieniając wodę na tyle by utrzymywać NO2 na poziomie poniżej 1ppm mamy duże szanse na sukces.

Działaj szybko bo masz mało czasu.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I trzymaj ryby w amoniaku o ile taki stwierdzisz testami...


Chyba kolego nie pojąłeś o co mi chodzi. Każda podmiana w dojrzewającym zbiorniku wydłuża jego dojrzewanie a co za tym idzie dłużej będzie się utrzymywać NO2 ewentualnie NH3.

Jedyna rada do badania wody to dowalenie bakterii, które przetworzą NO2 i NH3.


Nie rozumiem po co ten sarkazm. Źle napisałem? W mojej opinii jednak bardzo trafnie.

Jest tyle produktów, które świetnie sobie radzą z NO2 lub amoniakiem.


Co ja będę tu się pocił jak i tak wiecie lepiej bo przecież najlepsza droga do stabilizacji biologii to jej rozcieńczanie. Brawo sprytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba kolego nie pojąłeś o co mi chodzi. Każda podmiana w dojrzewającym zbiorniku wydłuża jego dojrzewanie a co za tym idzie dłużej będzie się utrzymywać NO2 ewentualnie NH3.

Jedyna rada do badania wody to dowalenie bakterii, które przetworzą NO2 i NH3.


Nie rozumiem po co ten sarkazm. Źle napisałem? W mojej opinii jednak bardzo trafnie.

Jest tyle produktów, które świetnie sobie radzą z NO2 lub amoniakiem.


Co ja będę tu się pocił jak i tak wiecie lepiej bo przecież najlepsza droga do stabilizacji biologii to jej rozcieńczanie. Brawo sprytu.



Hmm jeśli tak znasz rozkład bakterii nitryfikacyjnych w zbiorniku , to gdzie ich jest najwięcej Twoim zdaniem? W toni wodnej, czy raczej w piasku, na skałach w gąbkach filtrów, czy w ceramice?

Pojąłem o co chodzi i podmianki zawsze pomagają w zbiciu złych parametrów, chemia nie zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm czytając wypowiedzi większości "Miłośników Malawi" zaczynam się zastanawiać czemu służy to forum. Niestety narzuca mi się wniosek, że jego celem jest hejtowanie osób, które dopiero zaczęły przygodę z akwarystyką i nie są zorientowane w temacie. Taka prawda, 3/4 Waszych wypowiedzi nie ma żadnego związku z moim pytaniem. Z doświadczenia wiem, że takie zachowanie jest typowe dla osób, które niestety nie mają niczego inteligentnego do powiedzenia w temacie, dlatego zamieszczają posty rozbieżne z wątkiem. No ale to już nie mój problem.


@Timi, jako taki znawca forum (za jakiego się o dziwo uważasz), wszelkie propozycje zmian i zarzuty, kierowane do Zarządu KM, powinieneś umieszczać w zakładce: INFORMACJE I ADMINISTRACJA, ZAŻALENIA SKARGI , PROPOZYCJE ZMIAN, a nie pod moim postem.


Mimo wszystko, bardzo dziękuję nielicznej grupie użytkowników, którzy próbowali mi pomóc i wprowadzić mnie w świat Malawi. Informacja dla tych osób: ryby oddałem, zainwestowałem w testy kropelkowe, zrobiłem restart zbiornika, dodałem bakterie do filtra i poczekam miesiąc, aż rozwiną się bakterie, przed zakupem ryb zrobię testy wody. Dopiero wtedy powrócę do przygody z pyszczakami.


Z racji tego, iż nie pozwolę na nazywane siebie IGNORANTEM, którym nie jestem, nie będę korzystał z forum i z pewnością nikomu nie polecę tego miejsca, bo z nikt nie lubi być hejtowany przez pseudointeligencję.


Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję nielicznym osobom, które mi pomogły, tj. osobom, które wiedzą do czego służy to forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.