Skocz do zawartości

Odmulanie - jak sobie radzicie, czym najlepiej ?


Pleziorro

Rekomendowane odpowiedzi

Odmulanie to może zbyt wiele powiedziane bo ktoś może sobie wyobrazić ,że na dnie mamy pełno kupsk czy też starej karmy. Nie. Czasami jakieś kupsko z za kamienia wypłynie..ale mi chodzi bardziej o wodzenie wężem nad dnem a zawsze coś tam znajdzie.


No no to pewnie każdy tak robi ! Przecież jak spuszczam wodę z akwarium i widzę lecącego klocka lub gdzieś zalegającego to go w zasys wezmę ;-) Ale takie klasyczne odmulanie w Malawce , hmmm dziwne rzeczy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie, za szeroki odzew w moim temacie.

Widzę, że zdecydowana większość nie odmula dna, u mnie przy mocnym falowniku i wydajnej pompie w świeżym zbiorniku jak się poruszy piachem to widać, że tam coś zalega bo się podnosi troszkę kurzu. Stąd moje pytanie o odmulacz. Ale skoro większość nie używa a pozostali odradzają superhiper maszyny na baterie, to może zrobię sobie po prostu nakładkę na wąż DIY, pełno takich projektów jest na YT. Jak nie będzie znajdowała zastosowania to poleci do kosza. Musze obaczaić w końcu ten filmik o cyrkulacji, ale wciąż brak czasu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no to pewnie każdy tak robi ! Przecież jak spuszczam wodę z akwarium i widzę lecącego klocka lub gdzieś zalegającego to go w zasys wezmę ;-) Ale takie klasyczne odmulanie w Malawce , hmmm dziwne rzeczy .


Nie każdy... Bo nie używam węża, a jak używałem to podłączalem do pompy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy... Bo nie używam węża, a jak używałem to podłączalem do pompy...


No dobra ok ,ale jakie mato znaczenie skoro i tak nie musisz odmulać dna tak samo jak i ja (chociaż wężem spuszczam). Napisałem to dlatego że to że ktoś spuszcza wodę wężem i jakiegoś klocka zassie nie oznacza to że jest to odmulanie dna ;-) Równie dobrze może pompą spuścić wodę ;-) , a ten klocek nadal nie będzie miał wpływu na to czy dno jest czy nie jest zamulone ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

a ja odmulam za każdym razem przy spuszczaniu wody.

Na wężu mam zamontowaną uciętą butelkę plastikową 0,5 litra z nacięciami po bokach.

Spuszczam grawitacyjnie.

Butelkę wciskam w żwirek i następnie unoszę.

Za każdym razem zasysam spore ilości takiego "kurzu", który w spuszczonej wodzie jest żółty.

Na dnie nie widać jako takich "kup", może sporadycznie zza kamienia jakaś wypłynie.

Za to tego zółtego syfku jest sporo w głębszych partiach żwirku.


Irytuje mnie to, że takie coś mam w akwarium, szczególnie gdy słyszę, że inni nie muszą odmulać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...to jest pewnego rodzaju gra słów. I z tego co piszesz to też nie odmulasz.


Odmulam, a przynajmniej tak mi się wydaję.

Natomiast nie chciałbym tego robić. Gdy tylko przestanę, to ten żółty nalot "wychodzi" na szyby i brzydko wygląda.

Nie mam pojęcia co to jest i od czego powstaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.